Розуміння різних станів речовини є однією з ключових концепцій, необхідних дітям для подальшого вивчення хімії та фізики. Пропонуємо вашій увазі цікаві практичні завдання, які допоможуть Вам ознайомити учнів з різними станами речовин та навчать розрізняти їх. 

  1. Візулізуйте навчальний матеріал.

Стіннівка у вигляді інфографіки — зручний спосіб ознайомити дітей з основними поняттями теми. Вона також слугуватиме своєрідною «шпаргалкою», до якої учні зможуть звертатися під час уроку.

  1. Гра «Сортувальник».

Роздрукуйте зображення речовин (або виріжте фотографії з журналів) та запропонуйте дітям розсортувати зображення відповідно до стану цих речовини. 

  1. Експериментуємо з водою.

Все, що Вам потрібно для експерименту, — це звичайна вода. Спочатку продемонструйте дітям кубики льоду, потім розтопіть їх та доведіть  воду до кипіння, щоб побачити, як утворюється пара. 

  1. Гра «Кульки».

Дві повітряні кульки наповніть водою (одну з них попередньо потрібно заморозити для демонстрування твердого стану речовини), третю кульку наповніть повітрям. Дозвольте дітям експериментувати з кульками на свій розсуд: діти можуть стискати їх, зважувати, кидати на підлогу… Це цікавий спосіб, який наочно демонструє різні властивості речовин.

  1. Імітація туману.

Імітуйте туман, розпилюючи воду з пляшки. Використайте шматок капронової тканини, щоб «схопити» туман і знову перетворити його на воду.

  1. Вивчаємо атоми

За допомогою ватяних паличок та фарби проілюструйте дітям, як атоми рухаються у твердих тілах, рідинах та газах.

 Також, щоб продемонструвати  дію атомів у різних станах речовини, можна використати цукерки  M&M (родзинки, горішки, або щось інше) так, як зображено на фото.

За матеріалами Jill Staake: https://www.weareteachers.com/states-of-matter-activities/

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

Сподобалась тема? Тоді замовляйте: