Наш 2024-й буде присвячений дітям. Отже, цей видавничий рік стане для нас яскравим, захопливим та пізнавальним ― принаймні у книгах.
Саме дитячим проєктам присвячено більшу частину нашого видавничого плану. І хоча теми цих книг іноді цілком «дорослі», але подача обіцяє бути по-справжньому дитячою ― тобто живою, дотепною та веселою.

Отже, знайомтесь з нашими новинками.

1. Пізнаємо Україну. Оригінально ілюстровані видання серії «Це наше, українське» у захопливій формі розкажуть маленьким читачам про українську історію, культуру, мистецтво, міфологію, винаходи, видатних особистостей, розкриють багатство та унікальність української спадщини, що досі мало висвітлена та представлена в дитячій літературі. Книги серії допоможуть виховувати в дітей інтерес до пізнання своєї Батьківщини, формувати національну ідентичність та свідомість.

2. Пізнаємо навколишній світ. Енциклопедії. Їх буде багато. У різних тематичних напрямах. Як улаштовані Пошта, Залізниця, Банк, Аеропорт, Домівка і навіть Армія. Нам самим було цікаво про це дізнатись, пройти складними лабіринтами цих систем, побачити сховані від стороннього ока внутрішні процеси та технології, дізнатися деякі маловідомі факти про їх історію. Книги ілюстровані, містять деталізовані малюнки для розглядання та невеличкі блоки інформації. Книжки серії допоможуть дитині пізнавати природу речей та явищ саме на українських прикладах.

Ще один напрям енциклопедій присвячений природним явищам. Цікаві оповідання з казковим сюжетом розкажуть малечі про фантастичні перетворення. Як зернятко стає хлібиною, яйце – курчам або черепашкою, а реп’яшок завдяки уважному спостереженню та фантазії винахідника може стати застібкою. А головне, вони спрямовані на те, щоб здивувати дитину, показати знайомі речі з незвичного ракурсу, отже ― розвивати її допитливість та креативність.

Прикладні енциклопедії ― третій напрям ― допоможуть організувати корисне дозвілля дитини вдома. Різноманітні оригінальні поробки, досліди та експерименти здатні захопити дитину надовго, подарують їй багато емоцій, розвинуть уяву та наукове мислення.

3. Корисні навички. Колись ми були першопрохідниками, а тепер продовжуємо розвивати категорію посібників, присвячених формуванню корисних життєвих навичок у дітей, зокрема: емоційного інтелекту, фінансової грамотності, медіаграмотності, проблемам дорослішання та самопізнання. Від дошкільного віку ― до підліткового. У цій категорії ви знайдете книги-актівіті, з інтерактивніими завданнями, що перетворять процес навчання на цікаву гру. А також книги для читання дітям, що містять чутливі історії про щастя, емоції, дитячі проблеми та людські цінності.

4. Навчаємо читання. Любов до читання, відчуття слова та формування літературних смаків людини формуються в дитинстві та безпосередньо залежать від техніки читання та зацікавленості дитини в процесі читання. Тому ми приділяємо багато уваги першим читанкам. Для найменших ми підготували «читанки-розчитанки», що допоможуть удосконалити техніку. А для більш старших дітей ― «Читанки для маленьких чомучок», що містять цікаві пізнавальні тексти та здатні викликати в дитини емоції захоплення та здивування, отже, зробити читання по-справжньому усвідомленим та корисним. У нас також вийдуть жанрові читанки ― з лабіринтами, пошуканками, плутанками, здатними перетворити перші кроки читачів-початківців у карколомну пригоду. Впевнені, що з такими книжками батькам та педагогам стане простіше залучити дітей до читання та прищепити їм любов до книги.

Усі читанки проілюстровано привабливими малюнками у стилі коміксів, що так полюбляють маленькі діти.

5. Чарівний світ казок відкриває наша серія «Чаросвіт». Тут ви знайдете казки народів світу та України, літературні та народні, відомі та маловідомі, для читання у вільний час або перед сном. Ретельно відібрані та літературно опрацьовані тексти проілюстровані чудовими малюнками. Вони здатні зачарувати та захопити, а іноді заспокоїти та заколисати дитину. Книги серії можуть супроводжувати малюка впродовж перших років життя, закохати його у фантазійний світ казки, дати базові приклади людських цінностей та вірувань. Багато казок не буває. Читайте їх дітям щодня!

6. Виховання. Для батьків ми підготували великий пул книжок з виховання. Про те, як виховувати самостійність, про сексуальний розвиток дитини, про сон, про здоров’я, про емоційний інтелект родини, про те, як змінюються ролі батьків упродовж життя дитини, про межі у вихованні та багато-багато іншого. Усе, про що ви нас запитували, ми намагались утілити у наш видавничий план 4мамас.

7. Навчання. Ми продовжуємо допомагати вам у навчанні дитини. Категорія навчальних посібників охоплює такі теми: комплексна підготовка дитини до школи, вивчення української мови та математики на початковому етапі (6–9 років), формування навичок з розв’язування задач та усних обчислень, закріплення таблички множення та математичних дій на множення, комплексний довідник для початкової школи та багато інших проєктів, що допоможуть дитині розвинути навчальні вміння та досягти успіху.

Дорогі друзі!

Усі наші проєкти проходять довгий шлях від ідеї до виконання. Над ними працюють справжні експерти своє справи – педагоги, психологи, редактори, художники та дизайнери. Великий труд, закладений у кожний проєкт, спрямований до головної мети нашого видавництва ― допомогти дорослим у розвитку, навчанні та вихованні дитини, подарувати їй радість та захоплення першого відкриття, дати розраду та мудрість, пробудити інтерес до знань та незабутні емоції.

Отже, якщо це відбулось, то ми станемо від цього трішки щасливішими.

Читайте дітям, читайте разом з дітьми! Читайте разом з нами!