Сьогодні з вами Вікторія Миколаївна Андрєєва, головна редакторка нашого видавництва.
———————————
Яким був ваш перший день в «Основі»?

Він був далекого 2002 року! Дуже добре пам’ятаю свої емоції. Якщо коротко, то «страшно цікаво!». Страшно, бо для мене це був перехід зовсім в іншу сферу діяльності. До цього 15 років в освіті, де все складалося, де мала певні досягнення. А з іншого боку, так хотілося спробувати щось абсолютно нове, де ти сам на рівні учня, а не вчителя!

До того ж книги — це любов з дитинства. Я з тих дітей, які пів ночі читали книжки з ліхтариком під ковдрою. Тож це напевне була авантюра, але, як на мене, вдала.

♦Що найбільше подобається в роботі?

Найбільше люблю момент, коли з друкарні надходять книги, над якими ти працював. І ось він — результат твоїх зусиль, натхнення, сумнівів, любові, нервів!

Люблю відчувати запах поліграфічної фарби, гортати сторінки, роздивлятися малюнки.

Люблю нову книгу як витвір, як маленьке новонароджене диво. Це таке інтимно-щемливе відчуття радості, наче твоя вже доросла дитина через якийсь час повернулася додому — красива, розумна, довгоочікувана.

♦Що найбільше цінуєте в «Основі»?

Як це не пафосно звучить, але саме «команду однодумців». Просто людей, з якими ти на одній хвилі, на яких ти можеш покластися, з якими можна «творити й витворяти», яких ти можеш навчати й навчатися в них, з якими можна розділити успіхи й поразки, можна сперечатися до зірваного голосу, мати різні думки й досягати консенсусу, з якими можна бути собою, а не здаватися кимось, можна разом сміятися й плакати… Це все — про нашу суперкоманду!

♦Про що ви мрієте?

Важко розмежувати мрії професійні та просто «людські».

Найбільша мрія — жити в своїй сильній, щасливій країні. Країні, яка перемогла ворога; в якій держава насправді цінує та підтримує культуру та освіту; в якій багато дітей та дорослих, які люблять читати книги; в якій багато бібліотек та книгарень.

А професійні мрії нехай просто втілюються в нові проєкти. Головне — не зупинятися! Недаремно говорять: «Коли одна мрія збулася — вирушай за іншою!» ♥