Сучасний урок Творчість, ідеї

Навчання онлайн? 18 порад як зробити віртуальний клас та онлайн-зустрічі ефективнішими

14.04.2021 525 0

Сьогодні школи починають свій день по-різному. Перші традиційно відчиняють двері до звичних класів, другі — перейшли до віртуальних класних кімнат, а треті замінили класну кімнату на консультативне навчання, яке передусім передбачає соціально-емоційне навчання, розвиток навичок у реальному житті та часі, коли діти можуть обговорювати власні проблеми і ті побоювання, що їх турбують. Звісно, для викладачів, які були більш орієнтовані на традиційне навчання, дистанційне навчання є новим завдання та викликом і потребує часу для освоєння його основних інструментів, відповідального ставлення та допомоги і порад від колег.

Ось чому ми підсумували такі поради та підказки, запропоновані справжніми викладачами. У цифровому середовищі невимушений час спілкування віч-на-віч став досить цінною річчю. Скористайтеся всіма можливостями онлайн-навчання за допомогою цих перевірених ідей.

1. Познайомтеся одне із одним

Навіть якщо діти знають одне одного вже не один рік, познайомитися із кожним онлайн ніколи не буде зайвим. Для цього проведіть невеличку гру «Вгадай, хто це?». Перелічіть кілька фактів про учня на слайді, а потім запропонуйте школярам угадати, про кого з них ідеться. Два правдиві та один фальшивий факт допоможуть вам суттєво урізноманітнити та пожвавити гру. Не забудьте включити до гри і себе!

2. Прийом «Покажи та розкажи»

Проведіть парад кімнатних тварин. Або нехай діти проведуть екскурсію до своєї спальні та інших кімнат. Познайомтеся онлайн із батьком, мамою, бабусею, дідусем, сестрою або братом. Діти дуже люблять ділитися тим, що мають якісь круті речі. Онлайн це зробити значно простіше, ніж, наприклад, принести до школи свою кімнатну ігуану.

Джерело: https://tenderly.medium.com/every-type-of-zoom-call-participant-illustrated-by-cats-c8a6592195b1

3. Жартуйте

Гумор дуже важливий — як для молодших, так и для старших школярів. Розкажіть анекдот, або смішну загадку, а ще краще запросіть своїх учнів написати у чаті щось жартівливе.

4. Створіть книжковий клуб

Зазвичай діти багато читають у школі. Нехай вони оберуть матеріал для читання, а потім обговорять прочитане зі своїми однолітками. Не обмежуйте свій віртуальний класний книжковий клуб традиційними книжками, додайте ілюстровані книги, онлайн-статті, комікси та інше. Якщо ви хочете, щоб учні не виконували багато роботи вдома, спробуйте читати разом уголос, а потім обговоріть те, що почули.

5. Здійсніть віртуальну екскурсію

Проводьте екскурсії у віртуальній формі. Ви можете відвідати зоопарки, акваріуми і навіть чудеса світу! Більшість відомих світових музеїв та галерей охоче пропонують віртуальні екскурсії до певної частини їх експозицій. Заохочуйте обговорення або запросіть різних учнів розповісти про свої улюблені місця.

Одним із незамінних ресурсів для проведення таких віртуальних екскурсій є проєкт Google Arts & Culture. Це інтернет-платформа, що містить зображення експозицій найвідоміших музеїв світу. Зображення збережені із високою розподільною якістю, велику кількість експозицій можна оглядати у панорамному режимі. На сьогодні близько 2000 музеїв є партнерами Google Arts & Culture. Найбільш відомі:музей Ванг Гога (Амстердам), музей мистецтв Метрополітен (Нью-Йорк), Берлінська національна галерея, Національна галерея (Лондон), Версальський палац та ін.

Джерело: https://artsandculture.google.com/

6. Запросіть спікера

Дізнайтеся, про що ваші учні хочуть більше знати, а потім запросіть спікерів, щоб вони поділилися своїми знаннями. Нехай вони підготують лекцію або просто проведуть сеанс запитань та відповідей, щоб діти могли дізнатись більше про те, що їх насправді цікавить.

7. Переглядайте конференції на TED Talks

Абревіатура TED (Technology Entertainment Design) розшифровується так: Технології, Розваги, Проєкти. Це некомерційна організація, мета якої: поширювати ідеї, що зможуть змінити світ на краще. TED об’єднує інноваційних людей усього світу. Зазвичай кожен виступ триває близько 20 хвилин, на сайті (https://www.ted.com/) усі виступи структуровано за темами: технології, наука, дизайн, бізнес, співпраця, інновації, соціальні виклики, здоров’я, природа та ін. Мова спілкування — англійська. На сайті передбачена можливість підключити субтитри із перекладом іншими мовами.

Джерело: https://www.ted.com/

8. Запитайте: «Чи хотіли б ви … ?»

Багато вчителів рекомендували цю ідею для віртуального домашнього навчання! Запитання «Чи хотіли б ви … ?» — це весела та інтригуюча гра. Зазвичай вона змушує до активності навіть найтихіших учнів. Питання можуть варіюватися від безглуздого «Чи хотіли б ви мати чотири руки без ніг або чотири ноги та руки?» до спонукальних до роздумів «Чи хотіли б ви піднятися на гору Еверест або опуститися на дно океану?» Ви здивуєтеся, наскільки бурхливими можуть бути дискусії!

9. Створіть «проривні» навчальні групи

Діти можуть допомагати одне одному у вивченні мов, виконанні обчислень або хімічних задач, створивши відповідні віртуальні групи. Як викладач, ви можете заходити в кімнати та виходити з них, щоб спостерігати за роботою їх та пропонувати, за потреби, загальну допомогу.

10. Створіть клуб різноманітності

Наприклад, організуйте та проведіть вечірку з презентацією національних страв різних країн світу. Незважаючи на те, що ви не зможете ділитися їжею у віртуальній обстановці, ви однаково можете досліджувати музику та літературу різних народів, мати онлайн-тури та запрошувати запрошених спікерів.

11. Улаштуйте невеличкі змагання

Безкоштовні онлайн програми, зокрема Kahoot! та Quizizz, полегшать підготовку невеликих онлайн-тестів та завдань. Діти їх дуже люблять.  Вибирайте найрізноманітніші теми, щоб кожен студент мав шанс досягти успіху, а потім проведіть турнір із призами (або просто за хвастощі). Розгляньте можливість організувати протистояння свого віртуального класу із іншим.

Джерело: https://quizizz.com/

 

Джерело: https://kahoot.it/

12. Вивчайте технічні навички та основи цифрової відповідальності

Сьогодні розуміння того, як користуватися інтернетом ефективно та відповідально, є найважливішою навичкою. Організуйте дискусію щодо безпеки під час перебування онлайн та обговоріть: за якими ознаками можна розпізнати інтернет-шахраїв та злодіїв; як захиститися від вірусів.

Але не обмежуйте себе занадто серйозними темами, дозвольте дітям навчити вас та одне одного дивовижних речей, що вони можуть робити та знаходити в Інтернеті. Вони постійно знаходять нові сайти та додатки, отже, дайте їм шанс поділитися власними знаннями та навичками.

13. Прагніть до захопливих проєктів

Школа — це місце для навчання, але учні досить часто не мають вибору того, що саме вони хочуть вивчати. Створіть власну віртуальну кімнату, де вони зможуть більш детально вивчати ті теми, що їх цікавлять. Можливо, це буде астрономія, або історія хіп-хопу або, навіть, як власноруч виготовити найсмачніший хліб. Така «Година генія» присвячена тому, щоб допомогти дитині зрозуміти свої вподобання, розкрити їхній потенціал, допомогти втілити певну ідею.

14. Працюйте над організованістю та тайм-менеджментом

Такі навички важливі для кожної людини та, на жаль, ми маємо обмаль часу для того, щоб навчити цього дітей. Використайте вашу віртуальну кімнату для того, аби допомогти учням навчитися ставити мету, складати список пріоритетів, дотримувати плану або графіку та ін.

15. Напишіть перше резюме

Написати гарне резюме — це завжди складно, навіть, якщо ви вже доросла людина, а для дитини це взагалі надважке завдання. Знайдіть час, щоб допомогти учням зрозуміти, якими мають бути сильні резюме у сучасному світі.

16. Грайте в ігри

Іноді просто необхідно трішки повеселитися. Зробіть п’ятницю ігровим днем та давайте дітям те, на що вони очікують із нетерпінням.

17. Віддайте учням ініціативу

Дозвольте вашим учням по черзі управляти діяльністю вашої віртуальної кімнати або онлайн-зустрічами. Це розвантажує вас, а в учнів підвищує відчуття відповідальності та причетності до процесу навчання.

18. Знайдіть час для простої розмови

У наші дні діти майже не мають часу для невимушеного спілкування. Іноді можна просто поговорити з ними. Старшокласники хочуть обговорити свої страхи після закінчення середньої школи.  Можливо, вони захочуть розповісти про поточні події або поставити запитання на різноманітні теми. Дайте їм простір для цього.

За матеріалами Jill Staake та сайту:: https://www.weareteachers.com/virtual-homeroom-advisory/

Переклад та літературна обробка Ю. М. Афанасенко

Поділитися в Viber Залишити свій відгук