Калькулятори, гаджети та електронні девайси спростили наше життя, надавши змогу швидко та безпомилково обчислити будь-яке рівняння. Водночас ми втрачаємо таку важливу навичку як усні обчислювання. Навіть деяким дорослим сьогодні складно обчислити десятинні цифри без використання калькулятора, що вже казати про дітей.

Що таке ментальна арифметика?

Ментальна арифметика — це арифметика в голові. Міркувати та обчислювати слід подумки, не занотовуючи проміжних результатів, а фіксуючи кінцеву відповідь. А головне, що тренуючи мозок завданнями з ментальної арифметики, можна підвищити інтелектуальні здібності в цілому.

Методика ментальної арифметики ставить за мету навчити обидві півкулі нашого мозку працювати злагоджено. Завдяки цьому можна одночасно виконувати кілька завдань, осмислювати критично інформацію, швидко ухвалювати рішення та аналізувати обставини в нестандартних ситуаціях.

Які найголовніші переваги методики ментальної арифметики для дітей?

  • Математичні здібності удосконалюються. Дитина може швидше обчислювати та розв’язувати рівняння. Тим самим підвищується внутрішня мотивація до навчання, адже складні раніше завдання вже здаються простішими та цікавішими.
  • Тренуються пам’ять та увага. Щоб розв’язувати завдання лише «в голові», не занотовуючи проміжних результатів, потрібен високий рівень концентрації. До того ж, потрібно подумки запам’ятовувати весь ланцюжок дій, які необхідно виконати для отримання кінцевого результату. Дитині простіше буде концентруватися на задачах, і вона точно буде уважнішою до всіх деталей.
  • Розвиваються творчі здібності. Щоб задіяти обидві півкулі мозку, творча права півкуля також має активно вмикатися у процес навчання. Таким чином відбувається м’який та ненав’язливий розвиток творчих здібностей дитини.
  • Розвиваються вміння критично мислити, орієнтуватися в ситуації, мислити образами. Обчислюючи завдання лише в голові, потрібно постійно утримувати в пам’яті певні образи, правила обчислень. До того ж деякі завдання вимагають виконувати одразу кілька дій та швидко орієнтуватися задля ухвалення рішення. Це допоможе дитині в майбутньому легше адаптуватися та діяти у стресовій чи непередбачуваній ситуації.

З якого віку можна починати займатися за методикою ментальної арифметики?

Звертаємо вашу увагу на серію зошитів «ВАУ-математика», що містять завдання саме з ментальної арифметики. На сторінках цієї книжки ви побачите понад 60 цікавих ломиголовок, цікавих завдань та математичних ігор. А головне — розв’язувати завдання з дитиною можна на прогулянці просто неба, у транспорті, у черзі до лікаря або вдома.

Педагоги рекомендують розпочинати заняття з ментальної математики не раніше, ніж дитині виповниться 5 років. Далі жодних обмежень не існує.

Почати тренувати свій мозок можна в будь-якому віці!