Документальні фільми, історичні фото, настільна та мобільна гра для вивчення визначної події

104 роки тому, 22 січня 1919 року, стояв морозяний зимовий день. Усі будинки в центрі Києва були завішані українськими прапорами: жовто-блакитні кольори майоріли по місту. У цей день Федір Швець, член Директорії, на Софійській площі урочисто проголосив текст, який сповіщав увесь світ про соборність та незалежність Української держави:

«...Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України – ЗУНР (Галичина, Буковина, Закарпаття) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна УНР. Однині Народ України, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу Україну на благо і щастя всього її трудового люду».

Ми зробили добірку матеріалів, які будуть корисними для проведення уроків до Дня Соборності, а також як додаткові матеріали для вивчення важливих історичних подій нашої незламної країни.

Історичний серіал «10 Днів Незалежності України». Серія 3: День Соборності: як об’єдналися дві частини України

Посилання на матеріал: https://youtu.be/uN3guZ04omA

Проєкт реалізовано Центром досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду. Якщо у вас є час, дуже рекомендуємо переглянути усі серії!

Акт Злуки — від Соборності до краху держави. Документальний фільм YouTube-каналу «Історія без міфів»

Посилання на матеріал: https://youtu.be/pATGCNPRzjU

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики.

«В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки» — стаття «Історичної правди»

Посилання на матеріал: https://www.istpravda.com.ua/articles/2019/01/22/153559/

У матеріалах ви знайдете хронологію подій, історичні світлини, документи. Стаття підготовлена істориком Юрієм Юзичем.

Архівні світлини акції «Живий ланцюг»

Посилання на матеріал: https://www.radiosvoboda.org/a/archive-photos-zhyvyi-lantsiug-lviv-kyiv/30386492.html

21 січня 1990 року в Україні відбувся «Живий ланцюг». Ланцюг починався в Івано-Франківську і йшов через Стрий, Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир до Києва. У «ланцюзі» взяли участь за неофіційними оцінками від 1 до 5 мільйонів людей.

Гра “Українська революція 1917-1921”: доступна на смартфонах + для роздруківки

Посилання на матеріали: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/navchalni-igry/nastilna-gra-ukrayinska-revolyuciya-1917-1921

У січні 2019 року Український інститут національної пам’яті презентував гру для мобільних пристроїв «Сто років боротьби. Українська революція», яка створена на основі настільної гри «Українська революція 1917–1921 років». Настільну гру ви можете завантажити та роздрукувати, використати під час уроку. У наборі є спеціальний посібник, розроблений співробітниками Інституту. Після його прочитання грати в настільну гру стає значно легше.

Завантажити гру на телефон ви можете за посиланнями, які вказані у матеріалах.

Зберігайте собі корисні матеріали для вивчення історії нашої незламної країни!