Навчальний рік уже розпочато, й учні знову повернулися за свої парти. Здавалося б, класи повністю обладнано та підготовлено для того, щоб діти навчалися в комфортних умовах і творчому середовищі. Але також не потрібно забувати і про те, що ви можете змінювати, доповнювати та поліпшувати дизайн класної кімнати впродовж усього навчального року, адже ваші учні охоче будуть знаходити щось новеньке та цікаве у своєму затишному класі. Пропонуємо вам ознайомитися з ідеями розподілу класної кімнати на спеціалізовані зони навчання, зокрема:  зона для ранкових зустрічей,  зона «Бібліотека нашого класу», зона «Острів канцелярії», зона безпеки та емоційного регулювання, зона «Моя родина та друзі», зона для групової роботи, зона для роботи над творчими проєктами та математична зона.

 1. Зона для ранкових зустрічей

Назва цієї зони говорить сама за себе. Основний елемент цієї навчальної зони — яскравий та зручний килим, що також можна використовувати і для проведення читання вголос.

 2. Зона «Бібліотека нашого класу»

Це навчальний простір у класі, де учні можуть обрати собі книгу до смаку, вмоститися зручніше та зануритися в казковий світ книги.  

3. Зона «Острів канцелярії»

Призначення цієї зони: забезпечувати учнів усією необхідною канцелярією: запасними ручками, кольоровими олівцями, аркушами паперу, ножицями та іншим. Дітям не потрібно буде відволікатися під час уроку для того, щоб попросити ручку, вони можуть просто взяти її в зоні «Острів канцелярії».

 4. Зона безпеки та емоційного регулювання

Ця зона являє собою затишний та безпечний куточок, де діти можуть побути наодинці, якщо вони цього потребують. Учні можуть відвідувати цю зону для того, щоб заспокоїтися та впоратися з емоціями гніву, смутку та іншими негативними відчуттями.

5. Зона «Моя родина та друзі»

Ця зона може бути оформлена у вигляді стіннівки, на якій будуть розміщені фото ваших учнів, їхніх друзів та родини, навіть хатніх тварин. Таку стіннівку можна розмітити у будь-якому куточку класу чи на вхідній двері. У будь-якому разі така стіннівка — це гарне нагадування про наших близьких, а також про теплоту і підтримку, яку вони нам дають.

6. Зона для групової роботи або для роботи в парі

Ця зона може виглядати по-різному залежно від її призначення. Наприклад, це може бути круглий стіл, якщо вчитель працює з невеликою групою учнів. Як варіант, це може бути організований простір на підлозі. Це також можуть бути два стільці або подушки, які учні можуть переносити з місця на місце для партнерської роботи.

7. Зона для творчих проєктів

Ця зона призначена для зберігання творчих проєктів, над якими працюють ваші учні (якщо робота над ними займає більше ніж час, відведений на один урок). Зона для творчих проєктів може бути оформлена у вигляді великого столу або спеціальної шафи з поличкою для кожного учня.

8. Зона математична

На уроках математики учні початкових класів активно користуються паличками для лічби, цеглинками конструктора, кубиками, лінійками та іншими інструментами. Зручно, коли всі ці предмети знаходяться в одному місці та їх швидко можна знайти. Можна розсортувати все необхідне в окремі піддони або навіть розмістити на візку, що можна буде переміщувати класом.

За матеріалами Валері Ракес

https://www.weareteachers.com/classroom-learning-spaces/

Переклад та літературна обробка Н. О. Самолюк