Pop it — це антистрес-іграшка, створена за принципом повітряно-бульбашкової плівки. Дослівно з англійської pop it перекладається як «лусни це», адже під час натискання на її бульбашки можна почути ляскання. Останнім часом ця іграшка стала надзвичайно популярною та модною серед дітей, але її можна використовувати не лише для розваги, а й у навчанні. Наша зарубіжна колега із США Еллісон Коділ пропонує декілька цікавих ідей використання pop it на уроках математики та навчання грамоти в початковій школі.

1. Вивчаємо цифри

Учитель називає цифру — а діти тиснуть на відповідну бульбашку (завчасно потрібно написати цифри на pop it).

Аналогічно можна вивчати парні та непарні числа.

2. Вивчаємо додавання/таблицю множення

За допомогою pop it можна пояснювати принцип додавання (або таблиці множення), натискаючи на бульбашки по горизонталі та вертикалі.

3. Розв’язуємо приклади

Рop it можна використовувати і для розв'язання найпростіших математичних прикладів — щоразу витискаючи відповідну до прикладу кількість бульбашок. Для додавання: діти натискають відповідну кількість бульбашок першого доданка, а потім витискають бульбашки відповідно до другого доданка, зрештою рахують кількість видавлених бульбашок. Для віднімання: діти натискають відповідну кількість бульбашок зменшуваного числа, а потім витискають на звороті ці самі бульбашки відповідно до від’ємника, зрештою рахують кількість видавлених бульбашок, які залишилися.

4. Вивчаємо абетку

На pop it написані рядкові літери. Зверху на кожну рядкову літеру учні повинні розмістити фішку із заголовною літерою.

5. Вивчаємо голосні та приголосні звуки

На pop it написані літери. Спочатку діти повинні витиснути всі голосні звуки та виписати їх у відповідний стовпчик, а потім — усі приголосні звуки.

6. Вивчаємо звуки

Діти витискають відповідну кількість звуків у запропонованому слові.

7. Вивчаємо склади

Діти витискають відповідну кількість складів у словах, зазначених на роздавальних картках.

За матеріалами Еллісон Коділ.

Переклад та літературна обробка Н. О. Самолюк