Психологія

Діалог взаємодії: як спілкуватися з учнями. Практичні поради

11.03.2021 513 0

Дуже важливе значення має, з ким щодня спілкуєшся та кого слухаєш. У словах кожної людини добрий і поганий дух. Доки ми їх слухаємо, ми всмоктуємо цей дух у себе.

Г. Сковорода

 

 

 

Спілкування учителя й учнів стимулює навчальний процес. Дослідники небезпідставно вважають, що 99 % конструктивних ідей виникають подібно до електричної іскри під час контакту з думками інших людей, а решта (1 %) — це ідеї, народжені у хвилини натхнення, що з’являються обхідним шляхом, але із того самого джерела.

Повноцінне педагогічне спілкування дає змогу вчителеві не обмежуватись плануванням лише інформаційної функції, а створювати умови для обміну відносинами, переживаннями; допомагати кожному учневі гідно самоутвердитись у колективі, забезпечити співробітництво і співтворчість у групі.

Як налагодити з учнями діалог на взаємній гуманістичній основі, а простою мовою: як спілкуватися дружно, але не панібратськи, комфортно, але продуктивно, заохочуючи, а не примушуючи до навчання, без нотацій і відчуваючи емоції співрозмовника, допоможе розібратися матеріал із книги «Практичні поради молодому вчителеві».

Файл для завантаження.

   

 

Автори: Калошин В. Ф., Гоменюк Д. В.

(Друкується за виданням: Калошин В. Ф., Гоменюк Д. В. Практичні поради молодому вчителеві / В. Ф Калошин, Д. В. Гоменюк. — Х: Вид. група «Основа», 1006, — 176 с.)

Поділитися в Viber Залишити свій відгук