Сучасний урок НУШ Творчість, ідеї

15 цікавих ідей для учнівських екологічних проєктів

01.02.2021 2355 0

Незабаром настане весна. Це час планування різних весняних заходів екологічної складової освітнього процесу. Познайомте учнів з різними додатками та веб-сайтами, які можуть знадобитися під час роботи над проєктами.

Однією з відмінних рис проєктного навчання є надання учням можливості взяти на себе відповідальність за власне навчання, висловивши свою думку, зокрема щодо оформлення кінцевого продукту. Це невеликий крок, але можливість вибору дає змогу учням відчути, що їхня думка важлива, й обрати стиль, який їм найбільше підходить. Пропонуємо 15 ідей, які допоможуть вам і вашим учням почати досліджувати світ довкола.

1. Оберіть книгу або відео про забруднення навколишнього середовища. Створіть плакат до фільму, звіт про книгу тощо, щоб розповісти про те, що ви дізналися з книги, і спонукайте інших прочитати її.

2. Відвідайте міський музей (парк, ботанічний сад тощо) і створіть експозицію, звіт або презентацію, аби розповісти, що ви дізналися про природні ресурси вашої місцевості.

3. Вивчіть проблеми забруднення вашої місцевості та створіть повідомлення про те, що ви дізналися: сміття в місцевій річці, проблеми зі скиданням у водотоки, мертва риба, викинута в цьому районі минулоріч, браконьєри, тривалі наслідки розливів нафти тощо.

4. Зробіть плакат / виставку / презентацію про різні типи забруднення (наприклад, повітря, вода, земля, шум тощо)  та засоби  їхньому запобіганню або усуненню.

5. Створіть альбом з фото природи  вашого району. Зробіть знімки об’єктів природи або додайте реальні зразки.

6. Станьте репортером. Створіть мініфільм (справжній або анімований), у якому ви будете робити репортаж (новини) з проблем навколишнього середовища.

7. З’ясуйте, скільки сміття створює ваша сім’я за день або тиждень. З’ясуйте, яка частка вашого звичайного сміття може бути перероблена, повторно використана тощо. Продемонструйте свої висновки однокласникам.

8. Проведіть інтерв’ю з екологом. Можливо, у вас є сусід, знайомий або член сім’ї, який працює в управлінні водопостачання, комунальному господарстві, природоохоронному агентстві, місцевих волонтерських агентствах тощо. Розпитайте його про охорону навколишнього середовища в нашому районі, про те, що ми можемо зробити, створіть мініфільм.

9. Прогуляйтеся в громадському місці і зберіть сміття. (Вам будуть потрібні рукавички і мішок для сміття.) Обговоріть, як сміття, імовірно, потрапило туди, де ви його знайшли, і поміркуйте про способи підтримання чистоти в цьому місці. Зробіть плакат, мініфільм або іншу демонстрацію, щоб спонукати інших підтримувати чистоту навколишнього середовища.

10. Дізнайтеся, які види матеріалів можна переробляти у вашому місті, як їх переробляти. Зробіть плакат або іншу демонстрацію / презентацію про утилізацію, аби спонукати інших узяти участь.

11. Вирушайте на «полювання» за сміттям у вашій місцевості або будь-де в місті. Складіть список природних ресурсів і рукотворних предметів, які ви бачите. Записуйте тварин, випадки забруднення. Покажіть свої результати іншим людям (створіть плакат, графік, діаграму, мінівідео і тощо). Додаткове розвага: складіть список місць для «полювання за сміттям» для своїх друзів!

12. Вивчіть кругообіг води. Підготуйте презентацію про те, чому важливо підтримувати чистоту води.

13. Підготуйте виставу (лялькову виставу), можливо, за допомогою комп’ютерної програми на тему захисту навколишнього середовища. Продемонструйте свій витвір (можливо, у запису).

14. Напишіть вірш або пісню про утилізацію. Виконайте свій твір  у класі (запишіть на плакаті, аудіо- чи відеоверсію).

15. Створіть настільну гру, яка допоможе вивчити інформацію про навколишнє середовище, збереження ресурсів та перероблення сміття. (Не забудьте зазначити правила гри!) Підготуйте ігрову дошку, фішки — і грайте!

За матеріалами: Meghan Everette

https://www.scholastic.com/teachers/blog-posts/meghan-everette/ecology-and-choice-16-student-projects-earth-day/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук