Досвід виховання Актуально Self-менеджмент

Як поєднати надскладне: роботу вдома і дистанційне навчання дітей

14.01.2021 513 0

Бажали ми, чи ні, але до нас знову прямують локдаун, віддалена робота та дистанційне навчання. Не поспішайте стресувати! Світ стрімко змінює правила, але ж ми, люди, маємо здатність пристосовуватися до будь-яких змін і, навіть, обертати негаразди собі на користь. Ось, декілька порад, щодо комфортного і ефективного навчання дітей удома.

Творчий підхід

  • Батьки, яким доводиться на карантині працювати та водночас забезпечувати навчання дитини вдома, можуть знайти для цього можливість, якщо трохи попрацюють над своїм розкладом: домовитися про гнучкий графік на роботі, працювати на вихідних чи об’єднатися з іншою родиною щодо допомоги дітям.
  • Навчальні завдання та хатні справи, які діти можуть виконувати самостійно, варто ставити в розклад на той час, коли обидва батьки зайняті іншими обов’язками.
  • На відміну від традиційних уроків, домашнє навчання не обов’язково має тривати з восьмої ранку до третьої дня. Рано вранці, пізно ввечері навчатися можна не менш ефективно.

Встановіть пріоритети

  • Якщо ви не супергерой у масці та плащі, не можете «зробити все-все». Визначте, що НЕОБХІДНО робити щодня, і в першу чергу спрямовуйте зусилля на це.
  • Виконуйте з дитиною найважливіші завдання, які потребують вашої допомоги у той час, коли найкраще можете зосередитися.
  • У ті дні, коли у вас найменше часу для себе, зазвичай найбільше цього часу потребуєте. Навіть кілька хвилин, присвячених лише собі, допоможуть полегшити стреси, що чекають на вас протягом решти дня.

  

Складіть план

«Розберемося на місці» — це поганий план, коли слід поєднати вашу роботу з навчанням дитини вдома. Варто заздалегідь скласти розклад, графік, план і ще кілька запасних розкладів, графіків та планів, якщо бажаєте залишитися при здоровому глузді

Визначте час для щотижневих сімейних зборів і дотримуйте його. Такі зустрічі потрібні, аби переконатися, що всі знають графіки всіх інших, точно визначити, хто за що відповідає наступного тижня, і переконатися, що всіх усе влаштовує.

Дошка оголошень на кухні чи розмова в якомусь меседжері — вам необхідне спільне місце, де ви зможете постійно обговорювати, хто що робить та за що відповідає.

      

Спілкування

Це важливо завжди й для кожної родини, але саме відкрите, постійне та чесне спілкування між членами сім’ї під час карантину стане запорукою душевного спокою та допоможе не забувати, заради чого ви це все робите!

Автор: Переклад та літературна обробка Н. В. Третякової

За матеріалами:

https://www.time4learning.com/infographics/homeschool-and-work-outside-home.html

Поділитися в Viber Залишити свій відгук