Сучасний урок НУШ Творчість, ідеї

12 захопливих інтерактивних способів вивчення анатомії людини

27.11.2020 6983 0

Завдяки цим веселим та цікавим заняттям ознайомте дітей з анатомією людського тіла. Вони стануть у пригоді як для роботи в класі, так і для виконання домашнього завдання. Час дізнатися щось нове та неочікуване про наше тіло!

1. Створіть модель тіла людини в натуральну величину.

Виріжте контур тіла людини в натуральну величину з паперу (або фетру), а потім  доповнюйте анатомічну модель у міру вивчення різних органів, кісток та м’язів.

2. Зберіть макаронний скелет.

З різноманітних макаронних виробів створіть модель скелета людини. Він майже як справжній!

  

Джерело: https://www.pinterest.com/pin/27866091422325935/

3. Побудуйте макет руки.

Вашим учням обов’язково сподобається урок, на якому вони матимуть змогу виготовити рухому модель руки! Для цього вам знадобляться: товсті нитки (або шнурки), соломки для пиття та картон.

4. Саморобний стетоскоп.

Послухайте, як б’ється серце за допомогою саморобного стетоскопу, що ви можете виготовити з картонної трубки та пластикових стаканчиків. Він дуже схожий на той, що використовували лікарі в ХІХ столітті.

  

5. Футболка «Травна система».

Попросіть дітей намалювати органи травної системи на білій футболці (для цього потрібно використати спеціальну фарбу для тканини).

  

6. Використайте лимонний сік для імітації дії шлункового соку.

Наш шлунок легко перетравлює їжу, яку ми їмо. Але яким чином? Лимонний сік (або оцет) та шматочки фруктів допоможуть продемонструвати дітям процес травлення в дії, адже кислота, що міститься в лимоні, діє так само, як і шлунковий сік.

  

7. Дізнайтеся, наскільки довга тонка кишка людини.

Ви знаєте, що тонка кишка завдовжки понад 6 метрів? Відміряйте цю довжину за допомогою стрічки та рулетки, щоб наочно побачити, як насправді виглядає ця відстань.

  

8. Модель нервових клітин (нейронів).

З пластиліну створіть модель нервових клітин головного мозку, щоб побачити їхні складові та дізнатися, як за допомогою нервових волокон вони передають одна одній електричні імпульси.

  

9. Модель ока.

Орган зору людини — око — це унікальний і дуже складний орган. Та ви легко можете створити його реалістичну модель за допомогою повітряної кульки, фломастерів та рослинної олії.

  

10. Модель структури ДНК.

ДНК задіяна в надзвичайно складних процесах тіла людини. По суті, вона керує кожною нашою клітиною! Зробіть модель структури ДНК із желейних цукерок, щоб наочно побачити, як виглядає ця важлива складова нашої анатомії.

  

11. Модель крові людини.

У крові є значно більше складових, ніж здається на перший погляд! Використовуйте намистини, м’ячики для пінг-понгу та пінопластові смужки, щоб представити різні компоненти крові.

  

12. Скелет та органи людини з пластиліну.

Завантажте зображення тіла людини за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0Byr_Cmyf5_RyRG9hRTd4OHplaTA/view, а потім попросіть дітей виліпити з пластиліну кістки, м’язи, органи та розмітити їх на роздрукованому зображенні.

  

За матеріалами Jill Staake та сайту: https://www.weareteachers.com/anatomy-activities/

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

Поділитися в Viber Залишити свій відгук