Сучасний урок НУШ ЗДО

10 цікавих завдань для вивчення величин та способів їхнього вимірювання

15.11.2020 628 0

Пропонуємо вашій увазі 10 цікавих практичних завдань, які допоможуть дітям навчитися вимірювати величини, сприятимуть розвитку їхньої математичної компетентності та набуттю корисних життєвих навичок.

1. Почніть з одиниць вимірювання.

Цікава різнокольорова інфографіка — це зручний спосіб ознайомити дітей з різноманітністю одиниць вимірювання.

2. Порівняння за розміром.

Запропонуйте дітям порівняти предмети за розміром. Наприклад, діти виготовляють паперові квіти та «висаджують» їх у пластилін — від найменшої квітки до найбільшої.

3. Вимірювання за допомогою конструктора.

Використайте цеглинки  конструктора  для вимірювання іграшкових динозаврів або будь-яких інших іграшок, що маєте.

4. Довжина стопи.

Діти обрисовують праву та ліву стопу та лінійкою вимірюють їхню довжину.

5. Хто найвищий у класі?

Стрічкою (або товстою ниткою) діти вимірюють свій зріст та закріплюють стрічки зі своїми фотографіями на стенді/плакаті. Додаткове завдання: знайти в класі три предмети, нижчих за себе, та три предмети, що вищі.

6. Хмарочоси.

Спочатку з кольорового паперу діти вирізають різноманітні будівлі. Потім вони використовують свої лінійки для вимірювання та порівняння їхньої висоти.

7. Стрибайте, як жабки.

Якщо вашим дітям подобаються активні рухливі вправи, то їм обов’язково сподобається це завдання. Діти стають на стартовій лінії та стрибають уперед, наскільки можуть, відмічаючи свої результати кольоровим скотчем (або крейдою на асфальті, якщо ви перебуваєте на вулиці). За допомогою рулетки учні вимірюють відстань, а потім визначають: хто заслуговує титул жабки, яка найбільш стрибуча.

8. Вимірюваyня об’єму.

Вимірювання об’єму може бути трохи складним для дітей. На перший погляд, у найвищу ємність може вміститися більший об’єм води, але таке припущення помилкове. Вимірюйте об’єм рідини, наливаючи воду в різні ємності, та спостерігайте, яка з них виявиться місткішою.

9. Мірні склянки та ложки.

Підготуйте дітей до приготування їжі та випікання, граючись із мірними склянками та ложками. Для цієї активності ідеально стане в пригоді рисова (або інша) крупа. Також можна використовувати пісок.

10. Перегони іграшкових машинок.

А тепер час поганяти! Від умовної лінії старту діти запускають машинки та вимірюють відстань, які вони подолали, записують її в міліметрах, сантиметрах та дециметрах.

За матеріалами Jill Staake: https://www.weareteachers.com/teaching-measurement/

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук