Сучасний урок Творчість, ідеї

Форма предметів та геометричні фігури. 25 креативних ідей для занять

28.11.2020 964 0

Форма предметів та геометричних фігур — це одна із ключових тем, яку ми намагаємося розтлумачити дітям якомога раніше. Саме ці початкові знання налаштовують їх на розуміння основ геометрії у подальшому навчанні. До то ж,дають базу для опанування навичокписьма та малювання.

Пропонуємо 25 цікавих ідей, які допоможуть провести ваші заняття з цієї теми ефективно та весело.

1. Починайте з узагальнювальної схеми.

Яскрава узагальнювальна схема, що наочно демонструє основні види геометричних фігур —  важливий інструмент під час вивчення цієї теми. Залучайте дітей допомогти вам знайти ще більше прикладів до кожної із фігур, наведеної на цій схемі. Схему можна використовувати як наочність під час конкретного заняття, а також можна залишати і на триваліший час для кращого та невимушеного запам’ятовування.

2. Створіть власний «музей геометричних форм».

Активна мінігра з умовною назвою «Створюємо музей геометричних фігур» не залишить байдужими жодного із ваших вихованців. Об’єднайте дітей у невеликі групи, які будуть відповідати за підготовку експонатів для певної фігури (або декількох фігур).

3. Сортуйте предмети за формою.

Підготуйте колекцію предметів із різною геометричною формою. Сортування предметів — це дуже цікавий спосіб для дитини зрозуміти, що навколишній світ має безліч предметів різної форми.

4. Спробуйте на смак деякі фігури.

Усім подобається навчання, яке можна спробувати на смак! Деякі продукти мають ідеальну форму для креативного вивчення теми, а ось для інших потрібно проявити трішки фантазії.

5. Друкуйте за допомогою різних фігур.

За допомогою набору різних фігур та яскравих фарб можна створити незвичайний геометричний колаж. Нехай ваші діти сміливо експериментують із фігурами та фарбами.

6. Полювання на фігури.

Такі «магічні окуляри» дають змогу зробити полювання за фігурами справжньою пригодою. Важлива порада: заламінуйте «магічні окуляри». Завдяки цьому можна мати «спорядження» для більшої кількості подорожей.

7. Стрибки вздовж фігурного лабіринту.

Використайте крейду для створення лабіринту із фігур на дитячому майданчику. Фантазуйте та створюйте різні завдання із проходження цього геометричного лабіринту.

8. Створіть вантажівки із різних фігур.

Заготуйте певну кількість кольорових деталей для майбутньої машини. Їх вирізання із паперу стане чудовою практикою для дітей з розвитку навичок роботи із ножицями. Потім складіть серію своїх вантажівок та інших транспортних засобів.

9. Створіть фігури на геоборді.

Учителі та діти люблять геоборди, бо вони є чудовим інструментом для вивчення фігур. Надайте дітям картки із прикладами, або нехай самостійно відображають певну фігуру.

10. Улаштуйте перегони фігурними дорогами.

Використайте фігурні дороги для цікавого вивчення в ігровому стилі. Такі треки можна намалювати у найпростішому графічному редакторі та роздрукувати, або склеїти із відповідних підручних матеріалів: кольорових стрічок, скотчу тощо.

11. Відшукайте форми в природі.

Відшукайте прямокутники, кола, трикутники та інші фігури в природі. Для занять у класі можна назбирати різних природних матеріалів, які потім використати для створення геометричних колажів.

12. Створіть 3D-бульбашки.

Цей дослід потребує часу та зусиль для його підготовки, але результати зацікавлять кожну дитину. Більше детально переглядайте у відео за посиланням: https://babbledabbledo.com/science-engineering-kids-tensile-bubbles/

13. Приготування «геометричної» піци.

Спочатку підготуйте різнокольорові деталі майбутньої піци. На основу діти викладають певну кількість різних її елементів. Після цього підраховують кількість та отримані дані фіксують у карточці із рецептом. За бажанням, можна обмінятися такими рецептами та приготовити піцу свого друга.

14. Побудова фігур за допомогою Play-Doh.

Чудовий виклик. Скільки можна створити фігур за допомогою зубочисток та Play-Doh (дуже популярний та доступний різновид пластиліну)? Пластилін можна замінити на маршмелоу.

15. Обклейте фігури наліпками.

Діти обожнюють наліпки, тому їм сподобається заповнювати контури фігур, які вони вивчають. Вони цього не зрозуміють, але це також дає їм практику з розвитку дрібної моторики!

16. Мережеві фігури.

Використання карток зі шнурівкою давно стали класикою, але дуже цікавою є версія, де використано соломинку для пиття. Такі картки легко зробити самостійно: розріжте соломинки на шматки і приклейте по краях листівок.

17. Вивчайте фігури за допомогою кубиків LEGO.

Використання у навчанні LEGO — це завжди безпомилковий варіант. А нестандартні задачі (наприклад, скласти коло із прямокутних кубиків) допоможуть значно урізноманітнити навчальну діяльність.

18. Сортування фігур за їхніми ознаками.

Під час вивчення геометричних фігур використовуйте їхні ознаки, зокрема «вершина», «сторона». Розпочніть із розміщення фігур по пакетах, а потім ставте дітям питання, наприклад: «Фігура, яку сховано у цьому пакеті має чотири сторони. Що це може бути?»

19. Малюйте та рахуйте фігури.

Такі прості робочі аркуші допоможуть дітям у цікавій формі відпрацювати навички розпізнавання фігур, а також у невимушеній формі повторювати навички лічби.

20. Створіть фігурних монстрів.

Додайте руки, ноги, обличчя та створіть веселих (або страшних) монстрів. Улаштуйте виставку геометричних монстрів.

21. Навчіться визначати форми на дотик.

Звісно, діти можуть достатньо легко визначити форму предмета на око, а як щодо визначення на дотик? Закопайте геометричні фігури у мисці із рисом або піском, запропонуйте дітям знайти їх та визначити на дотик їхню форму.

22. Створіть ріжок із морозивом.

Ріжок із морозивом має у своєму складі декілька фігур. Запропонуйте дітям дослідити та відповісти на питання: «Скількома способами можна зробити такий ріжок?».

23. Збирайте пазли разом.

Використовуйте дерев’яні палички для виготовлення простих пазлів для вивчення геометричних форм. Вони досить недорогі, тому ви можете підготувати повні набори для кожного зі своїх учнів.

24. Нагодуйте фігурних монстрів.

Перетворіть звичайні паперові пакети на монстрів, які їдять певний вид геометричної фігури. Нехай діти «нагодують» їх відповідною «їжею».

25. Ліплення фігури.

Це ще один цікавий спосіб потренуватися у створенні різних геометричних фігур. Діти отримують сенсорне задоволення, розкачуючи пластилін у смужку. Потім вони за допомогою шаблону зможуть отримати свою фігуру.

Переклад та літературна обробка Ю. М. Афанасенко

За матеріалами:

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук