Сучасний урок НУШ Творчість, ідеї

Розвиваємо навички роботи з мапою: 10 цікавих практичних завдань

28.10.2020 754 0

Незважаючи на те, що сьогодні багато хто з нас користується віртуальними мапами в телефонних додатках, дітям однаково необхідно розвивати навички роботи з мапою та вміння орієнтуватися на місцевості. Пропонуємо вашій увазі 10 цікавих завдань, що допоможуть вашим учням ознайомитися з мапами та навчитися ними користуватися.

1. Розвиваємо навички роботи з мапою за допомогою гри.

Ефективний та веселий спосіб вивчення мап — за допомогою гри. З іграшок та підручних матеріалів створіть уявну мапу міста, яка складається з різних об’єктів (наприклад, житлових будинків та установ, доріг, озер, річок, дерев і т. ін.).

На спеціальних бланках діти записують, яка кількість об’єктів знаходиться на мапі міста.

2. Створіть мапу подорожі казкового героя.

Разом з дітьми складіть мапу подорожей їхнього найулюбленішого казкового героя.

Або, як більш простий варіант, ознайомтесь з наявними мапами подорожей літературних персонажів.

3. Знайдіть дім вашого улюбленого героя на карті світу.

Напишіть список своїх улюблених героїв, а потім знайдіть їхні будинки на карті світу. Для деяких ви зможете знайти точну адресу, для інших — лише місто або країну.

4. Створіть мапу шкільного подвір’я або ігрового майданчика.

Такий проєкт діти можуть виконувати індивідуально або в групах.

5. Персоналізуйте сторони світу.

З картону виріжте великі літери на позначення чотирьох сторін світу (N — Північ,  E — Схід, S — південь, W — Захід). На кожній літері розмістіть зображення об’єктів, які ви зустрінете, якщо підете в цьому напрямку з вашого дому чи класу.

6. Карта із солоного тіста.

Топографічні карти завжди цікаві для вивчення. Запропонуйте дітям зліпити із солоного тіста (чи пластиліну) карту вашого міста, країни чи навіть континенту.

7. Створіть колаж компасу.

Уміння користуватися компасом є ключовим для опанування навички орієнтування на місцевості. Виконання такого цікавого колажу  допоможе дітям вивчити основні географічні напрямки.

8. У пошуках скарбів.

Ще один цікавий спосіб роботи з компасом — створення карти скарбів! Об’єднайте клас у дві команди. Використовуючи підказки та компас, кожна з команд якнайшвидше повинна знайти схований «скарб».

9. І знову робота з компасом!

Намалюйте компас крейдою на шкільному подвір’ї. Потім розкладіть стрілки, на яких буде зазначено розташування значущих будівель чи інших об’єктів.

10. Створіть 3D карту вашої місцевості.

Ось найкращий проєкт для засвоєння навичок роботи з картою — гігантська тривимірна карта! Створіть карту вашої місцевості або навіть вигаданого міста.

За матеріалами: Jill Staake та сайту https://www.weareteachers.com/map-skills/

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

Поділитися в Viber Залишити свій відгук