Сучасний урок НУШ Творчість, ідеї

Вивчаємо тему «Середньовічна Європа»: 15 нестандартних ідей для проведення уроку

17.10.2020 871 0

Мабуть, перше, що спадає на думку, коли ви чуєте про Середньовіччя,  — це лицарі та прекрасні дами, турніри, величезні кам’яні замки… Але та доба для багатьох була також часом великих труднощів, бідності, чуми та втрат. Пропонуємо вашій увазі 15 різноманітних ідей для проведення уроку, присвячених темі Середньовічної Європи, які ознайомлять дітей не тільки з романтичним образом цієї доби, а й з тогочасними реаліями життя.

1. Читайте книги про Середньовіччя.

Ніщо так не допомагає дітям зрозуміти добу тих краще, ніж захоплива пригодницька історія, яка відбувалася тоді.

Джерело: https://izi.ua/p-265651-kniga-valter-skott-ayvengo

2. Створіть модель феодальної системи.

Створіть модель феодальної системи для того, щоб продемонструвати дітям, що розкішне життя було лишу у короля та його васалів, тоді як більшість населення були звичайними кріпосними селянами, зобов’язаними платити оброк феодалам.

3. Пообідайте тогочасною їжею.

Вашим учням обов’язково сподобається урок, на якому вони матимуть змогу скуштувати тогочасне частування!

4. Змоделюйте катапульту.

З дерев’яних паличок, гумок та кришки створіть власну катапульту та випробуйте її в дії.

5. Створіть вітражне вікно.

У ті часи життя було значно складнішим, але це не заважало людям створювати неймовірні витвори мистецтва. За допомогою віражних фарб спробуйте відтворити вітражні вікна тогочасних соборів та церков.

6. Лицарська туніка.

З підручних матеріалів створіть (або зшийте) лицарську туніку — відчуйте себе справжніми лицарями Середньовіччя.

7. Лицарський щит та меч.

Доповніть образ лицаря, створивши з картонну щит та меч.

8. Капелюх для принцеси.

Цей вид діяльності стане в пригоді для дітей, які не надто цікавляться лицарством. Замість лицарських обладунків ви можете створити класичний капелюх для принцеси.

 

 

9. Вигадайте власний герб.

Герб — це більше, ніж просто набір зображень, що вам подобаються. Дізнайтеся все про символіку та геральдику, а потім створіть герб, який відображатиме вашу особистість.

10. Прикрасьте ваші ініціали.

Оформіть ваші ініціали у вигляді середньовічних буквиць.

11. Спробуйте себе в каліграфії.

До того як було винайдено книгодрукування, написання книг було досить клопіткою і відповідальною працею. Книги виготовляли ченці при монастирях, копітко перекладаючи та пишучи сторінку за сторінкою. Навчіться копіювати їхній прекрасний каліграфічний почерк, використовуючи кольорові маркери.

12. Ознайомтесь з рунічним письмом.

Набіги вікінгів були значною загрозою в часи Середньовіччя. Дослідіть захопливу культуру вікінгів і використайте руни, щоб написати своє ім’я на кулоні.

13. «Збудуйте» замок.

Дізнайтеся, що собою являли тогочасні замки, а потім спроєктуйте та побудуйте його самостійно з будь-яких матеріалів, що маєте попідруч.

14. Влаштуйте змагання зі стрільби з лука.

Мечі та щити, зазвичай, використовували лицарі та представники аристократії, але всі чоловіки повинні були вміти стріляти з лука. Зробіть свій власний лук і стріли та влаштуйте змагання зі стрільби!

15. Танці навколо травневого дерева.

Мабуть, одне з найяскравіших тогочасних свят — це свято  початку весни. Танці навколо травневого дерева були чи не найулюбленішою забавою. Відчуйте себе справжніми середньовічними людьми та влаштуйте танці навколо власноруч прикрашеного травневого дерева.

За матеріалами: Jill Staake та сайту: https://www.weareteachers.com/middle-ages-activities/

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

Поділитися в Viber Залишити свій відгук