Сучасний урок Творчість, ідеї

Ознайомлюємо з графіками та діаграмами: цікаві завдання для дітей молодших класів

24.10.2020 1278 0

Уміння створювати графіки та діаграми — це одна з ключових математичних навичок, яка стане в напригоді  не тільки в подальшому навчанні, а й у повсякденному житті дітей.  Навчіть свої учнів будувати графіки, гістограми, кругові діаграми та інші види графічного представлення даних за допомогою цих цікавих та креативних завдань.

1. Діаграма «Яка тварина тобі подобається найбільше?»

Діти голосують за ту тварину, яка їм подобається найбільше: на стенді з прикріпленими на ньому зображеннями тварин діти розміщують картку зі своїм ім’ям над карткою їхнього фаворита. Після того як голосування завершено — вчитель акцентує увагу дітей на тому, яка тварина виявилася найпопулярнішою та набрала більшу кількість голосів, і навпаки.  

2. «Іграшкова» діаграма

Використовуйте машинки, потяги або інші іграшки для створення простих діаграм. Діти можуть сортувати іграшки за кольором, довжиною, типом, кількістю коліс ... Варіантів безліч!

3. Боулінг

Після кожної спроби діти відмічають кількість збитих кегль. Для гри в боулінг можна також використовувати звичайні пластикові стаканчики та м’ячик. 

4. Аверс чи реверс?

Діти підкидають монету та рахують, скільки разів випав аверс та реверс, а потім у зошиті малюють гістограму відповідно до отриманих результатів.

5. Графік «Спостереження за погодою»

Учні відстежують зміни температури повітря протягом доби (тижня, місяця) та використовують отриманні дані для побудови графіка.

6. «Skittles» діаграма

Діти рахують кількість різнокольорових цукерок «Skittles» та створюють відповідний круговий графік, потім з’ясовують частку та відсоток кожного кольору відносно загальної кількості цукерок.

7. «Карі, зелені, блакитні…»

Ще одна цікава ідея: з’ясувати, скільки в класі навчається карооких, блакитнооких та зеленооких дітей та відобразити отримані результати у вигляді кругової діаграми.

8. Об’ємна діаграма

Таку об’ємну стовпчасту діаграму можна використовувати для ведення статистики прочитаних книг, наприклад, за літні канікули.

9. Гістограма «Шлях до школи»

Для побудови такої гістограми діти визначають, хто у який спосіб добирається до школи: пішки, на велосипеді, машино чи автобусом. Отримані дані відображають у вигляді гістограми.

10. Діаграма імені

На стіннівці (або дошці) учні пишуть свої імена та визначають ім’я з найбільшою та найменшою кількість літер.

За матеріалами: Jill Staake та сайту: https://www.weareteachers.com/graphing-activities/

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

Поділитися в Viber Залишити свій відгук