НУШ Психологія Досвід виховання ЗДО Актуально

Дорогі колеги!

15.09.2020 2252 0

У новому каталозі ви не знайдете журналів Видавничої групи «Основа». Ми припиняємо видавати паперові журнали.

Ми зосереджуємося тепер на розвитку інформаційного порталу www.osnova.com.ua, який покликаний стати основним інформаційним ресурсом педагога.

Власне, у цьому й полягає наша головна новина. Але ця новина не буде повною без належних пояснень.

Звичайно, слід сказати про те, що протягом останніх років перехід в інтернет лишається світовим трендом. Доступ до будь-якої інформації в один клік робить наше життя зручнішим, простішим і відкриває для всіх нас по-справжньому необмежені можливості. Лишається, попри це, питання якості інформації та рівня підготовки користувача, його вміння знаходити й критично осмислювати споживаний контент, а втім, будьмо чесними: світ змінився остаточно й незворотно. Той шлях, який раніше долала новина спершу від автора і редактора до друкованої сторінки, а потім через доправлення кількома видами транспорту до сумки листоноші й вашої поштової скриньки, сьогодні скоротився до кількох хвилин, протягом яких триває завантаження файлу на веб-сторінку.

Для нас уже стала звичною ця швидкість, ця простота, ця відсутність кордонів і цензури.

Світ змінився, і ми змінюємося разом з ним.

Колись редактори роз'їжджалися Україною, щоб зустрітися зі своїми читачами. Десятки виїздів на рік, тисячі кілометрів, потяги-автобуси-маршрутки, холодні гуртожитки та готелі — усе, щоб побачити очі читачів, розповісти 70—100 вчителям про те, що ми робимо, прочитати лекцію, відчути зворотний зв'язок. Тепер замість виїздів — вебінари, до яких у зручний для всіх час просто зі своїх домівок можуть підключитися сотні слухачів. Замість магії живого спілкування — чат і студійна тиша, у якій звучить твій голос. Водночас такий формат комунікацій економить загальний час і ресурси всіх учасників, а живе спілкування переміщується до залів великих освітніх конференцій і форумів.

Колись ви писали нам листи — від руки, на аркушах зі шкільного зошита. Шухляди з конвертами стояли посеред нашої великої кімнати. Я не могла дочекатися, поки листи зареєструють і віддадуть до редакцій, тому витягала конверти навмання, читала адреси, намагаючись уявити це місце на карті, і нарешті розгортала листа. Як часто траплялося, разом із замовленням на книгу або проханням прийняти матеріал до друку автор де-небудь на берегах додавав зворушливу подяку, а то і особисту історію. І за цими ліричними відступами була така безумовна довіра, така щирість і відкритість, що неможливо було стримати сльози. Сьогодні замість листів — месенджери. Комунікації стали максимально раціональними. Немає більше задовгих вступів і лірики. Запит — відповідь.

  

Колись журнал був єдиним джерелом інформації для вчителя. Рекомендації Міністерства до початку навчального року ми буквально висмикували «гарячими» після їх підписання й пускали до друку. Тепер усі міністерські конференції проходять онлайн, у прямому ефірі. Інформація перебуває у вільному доступі, а сторінка міністерства у фейсбуку відкрита для коментарів. Більше немає ексклюзиву на інформацію, немає таїнства, пов’язаного з переданням сакрального знання ланцюжком з центру в область, а звідти — по районах і шкільних педрадах. Слухай сам, розбирайся, роби висновки, реагуй.

Колись учитель вишукував у журналах розробки уроків. Сьогодні за наявності цілого масиву методичних комплектів до підручників, посібників серії «Мій конспект» і «Усі уроки», безкоштовних матеріалів в інтернеті така потреба просто зникла. Але, як і раніше, актуальними є розробки для інноваційних напрямків: змішане й дистанційне навчання, медіаграмотність, розвиток емоційного та критичного мислення, STEM-освіта, кейс-розробки — те, що поки не закріпилося в масовій практиці, але вже на слуху, і те , що беруть на себе вчителі-експериментатори, учителі-новатори, яких у будь-якій галузі напевно не більше 5—10 %.

Дорогі колеги, ми віримо, що всі зміни на благо і що зупинити природний хід науково-технічного прогресу неможливо. Так, незабаром слідом за кіосками з друкованою продукцією зникнуть поняття «друкована преса», «поштовий ящик» і «листоноша». Знання ціфровізуються, а навчання буде неможливим без використання інтерактивних додатків. І навряд чи цього варто боятися. Головною стратегією перед обличчям глобальних змін має стати стратегія трансформації, яку ми для себе обрали.

  

Ми хочемо спрямувати наші ресурси й компетенції за двома головними напрямами.

1. Розвиток порталу ВГ «Основа». В умовах нових викликів наш портал акумулюватиме контент, що допоможе вчителеві реалізовувати успішні стратегії навчання, як-от: сучасні завдання різної спрямованості й різного рівня складності, інтерактивні тести, розробки сучасних методик, огляди літератури, якісна педагогічна публіцистика та есеїстика і багато іншого.

2. Розроблення нових серій книг, які допоможуть батькам і вчителям розвивати у дітей сучасні компетентності в галузі наук, соціальних навичок, психології, профорієнтації. 

Нами рухає пристрасна віра в силу знань і освіти і, безумовно, віра в те, що книга, як і раніше, залишається головним інструментом системного та якісного навчання.

Протягом цих 18 років для вас працювала унікальна команда фахівців-редакторів — досвідчених педагогів, що вміло поєднували, працюючи над журналами, знання з предметних галузей, загальної педагогіки і технологій видавничої справи. Усі вони вийшли зі школи, реалізувалися як видатні вчителі і однієї чудової днини наважилися сказати в освіті своє слово — через журнал. Кожен створював концепцію свого журналу, вибудовував його політику. І кожен журнал був так само неповторний, як особистість його творця. Історії та легенди про ці 18 років роботи над найбільшим проектом у галузі педагогічної преси України заледве вмістяться в один том. Це могли б бути історії про наші перші страхи й перші помилки, про надзвичайний ентузіазмі і зухвалість новачків, про кілька років життя на колесах, у поїздках, іноді з одним квитком і спальною полицею на двох. Про перші визнання й наклади лідера, про вічний страх перед 30 грудня — днем оголошення передплати, про роботу в нещадному графіку протягом 18 років. Про те, як ми вчилися. Як ми втрачали. Як ми переживали труднощі — дружно, згуртовано, непомітно для зовнішнього світу, жодного разу не затримавши наклади на пошту.

Ми дорослішали разом з нашими журналами, ставали досвідченішими, мудрішими, вимогливішими до себе. Ми пробували себе в нових категоріях літератури, опановували жанр дитячої публіцистики, формат дистанційних курсів та вебінарів, постійно підвищуючи для себе планку і намагаючись перерости себе вчорашніх. Ця ідея необхідності розвитку постійно спонукала нас уперед — до нових викликів і нових можливостей.

  

Шановні читачі! Любі друзі! Сьогодні я хочу подякувати всім, хто був із нами протягом цих 18 років. 134 000 передплатників! Ви вибирали наші журнали, голосуючи за них гривнею зі скромної учительської зарплатні. Дякую за вашу довіру й ваші роботи — той істинний учительський досвід, народжений у класах, під час безпосередньої практики, від маленьких ноу-хау до великих системних розробок. Ми були щасливі з нашого спільного взаємозбагачення ідеями й новими імпульсами для творчості та професійного зростання.

Дякуємо вам за ваші листи та анкети, за слова підтримки й подяки. За те, що були нашими вірними читачами, слухачами, друзями й суддями.

Ми не прощаємось.

Ми продовжуємо працювати для вчителя й реалізовувати нашу місію: через навчально-методичну книгу та інформаційні ресурси сприяти якісному, сучасному навчанню й розвитку освітньої системи загалом. На наше глибоке переконання, код нації — саме у вихованні культури знань у дітей і дорослих, і тільки якісна освіта гарантуватиме розвиток нашої держави!

Цьому завданню ми й присвячуємо нашу багаторічну працю!

І наостанок. Ми мріємо завершити цей період нашого життя теплими спогадами разом з вами. Надсилайте свої фотографії з колекцією періодики Видавничої група «Основа» нам у соціальних мережах та на електрону пошту office1@osnova.com.ua, action@gmail.com, розміщуйте на своїй сторінці у Facebook, відмічайте нас. Діліться своїми історіями. Власникам найбільших колекцій ми подаруємо 10 комплектів канцелярських товарів для школи: папір А4, набір олівців та ручок. Чекаємо на ваші світлини!  

 

З любов'ю і вдячністю,

від імені колективу Видавничої групи «Основа» директор Інна Гришина

Поділитися в Viber Залишити свій відгук