Сучасний урок НУШ Творчість, ідеї

Лепбук від А до Я. Поради і рекомендації практика

17.09.2020 1824 0

В усі часи освіта незмінно йшла вперед, розвивалася, наповнювалася новим змістом, новими здобутками. Компетентнісний підхід, що наразі активно впроваджується в освіту нашої країни, створює передумови для того, щоб учні не намагалися запам’ятовувати інформацію в готовому вигляді. Сьогодні ВСЕ навпаки! Ми, педагоги, повинні навчити дитину вчитися самостійно, відшукувати потрібні знання, тобто інформацію у відповідних джерелах, осмислювати її, адаптувати «під себе». Якщо дитині буде цікава певна тема, хіба вона не намагатиметься набути в ній особистого компетентнісного досвіду? А ми саме і маємо навчити наших дітей, як це можна робити цікаво, захопливо, продуктивно!

І ще… напевне кожен із педагогів, пропрацювавши певний час у школі, починає поступово йти власною траєкторією професійного розвитку. І акценти в цьому питанні розставляє на власний розсуд. 

Більше 5 років у власній професійній діяльності досліджую тему використання лепбуків у трудовому навчанні. Упродовж декількох років презентую власний досвід на курсах підвищення кваліфікації в Херсонській академії неперервної освіти. Які цікаві лепбуки за цей час ми тільки не виготовляли! Це і лепбуки з тем навчальної програми, і настільні планери для роботи. Або ще одна чудова ідея! Ваш власний лепбук — конструктор уроку. Створіть кишеньки для цікавого оргмоменту, актуалізації опорних знань, закріплення матеріалу, рубрикатори прислів’їв, притч, невеликих віршиків….

Ну хіба ж не чудово, шановні колеги? Скільки ж існує класних освітніх можливостей у наших лепбуків! І от спробуйте зараз уявити, який захопливий це процес — виготовлення лепбука!

За посиланням ВСТАВИТЬ ПОСИЛАННЯ пропонуємо завантажити докладні матеріали про створення лепбуків: планування роботи над лепбуком, необхідні матеріали, рекомендації, особливості використання на уроках, фотографії виконаних учнями лепбуків, цікаві ідеї. 

Переглянути вебінар «Лепбук як сучасний дидактичний засіб компетентнісного розвитку здобувачів освіти», проведений автором статті І. М. Бакалою під час першої Інтернет-конференції «Дистанційні TECHNOлогії трудового навчання», можна за посиланням 

  

https://osnova.d-academy.com.ua/konferencziya/

І. М. Бакала, учитель-методист, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель трудового навчання (технологій) ОЗ Скадовський навчально-виховний комплекс «Академічна гімназія» Скадовської районної ради, Херсонська обл.

Поділитися в Viber Залишити свій відгук