Сучасний урок Досвід виховання

Цікаві ідеї для проєктів щодо екосистем

17.08.2020 1688 0

Коли ви починаєте розробляти ідеї для проєктів щодо екосистеми, негайно уявляєте діораму у взуттєвій коробці. Це, безумовно, чудовий спосіб демонстрації результатів свого навчання для учнів, але це також найпоширеніший. Існують й інші, не менш цікаві, способи демонстрації учнями здобутих знань

Створіть свою власну екосистему і середовище проживання

Об’єднайте учнів у групи, вивчіть тему і створіть нову екосистему разом. Це може бути щось дуже просте, наприклад, зібрати разом (у скляну чи пластикову ємність) воду, організми і рослини зі ставка. Учні також можуть створити просто середовище проживання замість цілої екосистеми. Можна зробити свої власні місця існування. Учням дійсно це сподобається. Разом можна обговорити важливість задоволення потреб усіх живих організмів і «здоров’я» навколишнього середовища. 

Створіть книжечку

Учні повинні назвати екосистему, намалювати її на смужці паперу. На звороті записати інформацію про екосистему, що розглядається. Коли ви закінчите, результат виглядатиме так:

  

Створіть уявну екосистему.

Учням потрібно створити власні екосистеми, але відповідно до певних вимог — властивостей екосистеми, зокрема необхідності наявності живого і неживого, популяції суспільства, «місцевих жителів» тощо. Учні повинні визначити харчові ланцюги і багато іншого. Це неодмінно спричинить у них необхідність застосувати творче мислення, але це безперечно буде весело!

Створіть висячу прикрасу інтер’єру.

Учні люблять створювати висячі прикраси. Вони виглядають досить непогано. Якщо у вас немає можливості використовувати вішалки для таких прикрас, то можна замість цього використовувати палички дерев, дюбелі або картонну основу рулонних паперових рушників. Але це не єдиний варіант «вісюлек». Учневі може спасти на думку якась нова чудова ідея, зокрема крапелька для тропічного лісу. 

Організуйте «полювання за скарбами»

Який учень не захоче взяти участь у «полюванні за скарбами»? Щоб організувати квест, пов’язаний з екосистемами, розмістіть інформацію щодо кожної екосистеми в різних локаціях, також придумайте кілька питань. Учні пересуваються кімнатою, вивчаючи наявну інформацію. Це непоганий прихований спосіб налаштувати учнів на читання навчального матеріалу, а також інша ідея проєкту щодо екосистем.

Створити книжку-гармошку.

Ви вже помітили, що я люблю різні складні вироби?

Учневі потрібно зігнути аркуш картону навпіл, у верхній частині намалювати екосистему, а в нижній — написати її характеристики. Такий аркуш потрібно оформити для кожної екосистеми, а потім склеїти їх по довгій стороні аркуша, так щоб кожен аркуш стояв вертикально, а сама конструкція нагадувала гармошку.

Створити круглу книжку.

Ви активно розшукуєте просту ідею проєкту щодо екосистем? Кожному учневі потрібно папір або картон на кожну екосистему. У верхній частині кружечка учень має графічно зобразити екосистему, а в нижній — описати її характеристики. Потім потрібно скласти кожен кружечок навпіл і склеїти по згину.

Навчання на основі проєктів.

Ви в пошуках способу навчання на основі проєктів? Чому б не запропонувати учням створити власний зоопарк екосистеми? Цей проєкт об’єднає роботу в різних галузях. Учням належить виконати покрокову роботу, включаючи вивчення теми для створення дизайну свого власного зоопарку екосистеми! Завдання досить легко адаптується.

За матеріалами: Tammy DeShaw https://theowlteacher.com/10-ecosystem-project-ideas/

 
Поділитися в Viber Залишити свій відгук