Інклюзія ЗДО

Обстеження «немовленнєвої» дитини

03.08.2020 1622 0

Джерело: https://www.friendshipcircle.org/blog/wp-content/uploads/2015/05/5-Reasons-Why-Speech-Language-Therapy-is-Crucial-for-a-Non-Verbal-Child.jpg

Своєчасно сформована мовленнєва компетентність у дошкільному віці є однією зі складових цілісної особистості дитини. Мовленнєва особистість характеризується здатністю виконувати мовленнєві дії, займатися мовленнєвою діяльністю, зокрема: слухати й розуміти, говорити і читати.

У зв’язку з цим правильне мовлення дуже важливе для дітей, оскільки дитина опановує слово у першу чергу з метою ефективного спілкування з навколишнім світом. Загально мовленнєва підготовка починається від народження, триває впродовж усього дошкільного дитинства аж до вступу до школи, передбачає формування первинних вимовних умінь і навичок, адекватне користування мовленням у конкретних ситуаціях, застосування мовних та позамовних засобів виразності для висловлювання власних думок, бажань і прохань.

Нормальний розвиток мовлення передбачає, що до першого року життя дитина може вимовити 10 простих слів (наприклад «дай», «на», «мама» тощо), до двох років активний словник малюка становить вже близько 300 слів, а до трьох — досягає 1000 слів.

Але, є й так звані «немовленнєві» діти, які протягом усього дошкільного періоду мовлення не опановують. Насамперед такі діти потребують обстеження. На початковому етапі ми маємо визначити, наскільки точно дитина розуміє звернене до неї мовлення. Тому пропонуємо картки для обстеження, які допоможуть зрозуміти, як у дитини розвинений іменниковий, дієслівний, прийменниковий словник тощо.

Зразки карток:

2. Дикі тварини 15. Професії
Інструкція. Покажи ведмедя, вовка, білку, лисицю, їжака. Інструкція. Покажи на картинці лікаря, вчителя, кухаря, продавчиню, пожежника, перукаря.

Завантажити 25 кольорових карток у форматі А4 можна за посиланням:

      

О. В. Білаш, учитель-логопед вищої категорії, учитель-методист комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Жовтоводської міської ради, Дніпропетровська обл.

Поділитися в Viber Залишити свій відгук