Сучасний урок Психологія

Кроки до впевненості, або «мікстура» від сором’язливості. Бінарне заняття з психології та хімії

05.08.2020 725 0

Джерело: https://psychologist.com.ua/wp-content/uploads/2018/10/Untitled-6-2.jpg

Характеризуючи людину, сором’язливість найчастіше констатують як позитивну якість, навіть промовляють слово з інтонацією розчулення. Бути сором’язливим інколи зручно й вигідно, знайдуться люди-поводирі, які полюбляють опікуватися такою особою, «виводити її в світ». Начебто непогано, а раптом обраний кимось шлях не підходить, ба більше — нашкодить? А якщо за сором’язливістю криється страх за ухвалення рішень, власну недосконалість і поруч немає людини, яка розв’язуватиме усі проблеми? Сидіти тишком-нишком? Можливо. Ніколи не програєш. Але ж ніколи не бути виграшу, не буде досягнень! Сором’язливість у сучасному стрімкому світі (не беремо до уваги театралізацію сором’язливості — особливий вид усвідомленого маніпулювання іншими!) сповільнює розвиток особистості, робить людину просто зручною для оточення. Сором’язливі учні не турбують, але й не дають віддачі. Сором’язлива дитина не спричиняє занепокоєння у дитинстві, але лячно за її непристосованість у дорослому житті, сором’язливий робітник дозволяє легко ним управляти, але й звершень від нього годі чекати.

Сором’язливість — стан, поведінка, у які людину часто хтось підштовхує «правильним» вихованням. Так само, можна спробувати показати людині, що не всі настанови корисні для неї, не має біди у страхах, «неправильних» учинках, неочікуваних емоціях. Тільки реагуючи на життя, можна зрозуміти своє місце в ньому.

Пропонуємо вашій увазі незвичне заняття з хімії та психології, яке наочно покаже дітям, що на будь-які життєві виклики можна дібрати певні «реактиви», визначившись у тому, чого хочемо досягти.

Файл ви можете завантажити, натиснувши позначку.

  

За матеріалами: Кроки до впевненості, або «Мікстура» від сором’язливості. Бінарне заняття з психології і хімії

Автор: Фурманюк І. А. НВК с. Гута, Ратнівський р-н, Волинська обл.

Джерело: Шкільному психологу. Усе для роботи

Поділитися в Viber Залишити свій відгук