НУШ Досвід виховання ЗДО

5 порад налагодження співпраці з батьками ваших учнів

16.04.2018 1239 0

Вам доводилося думати, що вам хочеться отримувати (більше) допомоги від батьків ваших учнів, але насправді ви взагалі її не отримуєте? Або ж вам наче й допомагають, але така допомога не є корисною? Чи, управляючи батьками-помічниками, ви витрачаєте більше сили та часу, ніж коли самі виконуєте всю роботу? Якщо так — ви не поодинокі у своїх проблемах. Більшість батьків і вчителів згодні, що допомога батьків може суттєво підвищити успіхи учнів, однак налагодити спілкування із батьками на цю тему не надто легко, та й після початку роботи часто виникають непорозуміння. Як наслідок, учителі залишаються без підтримки, а батьки почуваються непотрібними!


1. ШУКАЙТЕ НОВІ КАНАЛИ ДЛЯ СПІЛКУВАННЯ

За підсумками опитування, 64 % вчителів і досі прохають учнів передати батькам записку, щоб повідомити, що їм необхідна допомога. А тим часом майже третина батьків воліють отримувати через соцмережі або на електронну пошту інформацію про те, як можна допомогти вчителеві. Відкриття нових каналів зв’язку (електронної пошти та соціальних мереж) — це чудова можливість звернутися до батьків по допомогу.

  

2. ДЯКУЙТЕ ТА ЗАХОПЛЮЙТЕСЬ

Покажіть батькам, наскільки їхня допомога цінна, тоді вони неодмінно повернуться, аби знову допомогти вам. Частіше нагадуйте їм, як ви та ваші учні цінуєте їхню працю, які ви вдячні за неї, незалежно від того, багато чи мало сил та часу на неї витрачено. Запропонуйте учням виготовити для них листівки з подякою, надсилайте рукописні листи, готуйте відеоролики або фотографії, що можна надіслати на електронну пошту або опублікувати в соціальних мережах.

Понад 40 % опитаних батьків хочуть допомагати більше, то чому б не надати їм таку можливість? Постійне спілкування, зрозуміле пояснення того, яка саме допомога потрібна вчителеві та зручний для всіх розклад допоможуть вам у цьому.

3. ДОБРЕ ПОЯСНІТЬ, ЯКА САМЕ ДОПОМОГА ВАМ ПОТРІБНА

Більше половини вчителів, які взяли участь в опитуванні (61 %), відповіли, що хотіли б, аби батьки допомагали їм перевіряти техніку читання, пояснювати учням незрозумілі теми й перевіряти домашні завдання. А більшість опитуваних батьків убачає допомогу вчителеві зовсім в іншому: придбанні необхідних речей для навчання (70 %) або влаштуванні свят і поїздок (58 %). Добре пояснюйте, яка саме допомога вам потрібна, водночас звертайте увагу батьків на те, як їхня цілеспрямована допомога в різних видах навчання може підвищити досягнення учнів. Частіше нагадуйте їм, що вони — важливі члени команди, яка разом прямує до спільної мети — учнівських успіхів.

4. ЗАЛУЧАЙТЕ БАТЬКІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ

73 % батьків пояснюють, що робочий розклад заважає їм часто допомагати вчителеві, тож не дивно, що вчителі не уявляють, у який спосіб залучити таких батьків до роботи. Є чимало творчих шляхів до отримання допомоги від батьків, які працюють:

  • Плануйте роботу заздалегідь так, щоб батьки могли допомогти вам іще перед початком роботи.
  • Не забувайте про новітні технології — за допомогою Skype або Google Hangouts батьки можуть допомагати під  час виконання заздалегідь запланованих завдань, навіть не приходячи до школи.
  • Доручайте батькам оновлювати сайти вашого класу і його сторінки в соцмережах, готувати вдома матеріали для навчання; працювати в шкільному саду у вихідні.
  • Просто попросіть про те, що вам потрібно, і побачите, що буде!

5. ПЛАНУЙТЕ ДОПОМОГУ БАТЬКІВ

Надійний спосіб назавжди знеохотити батьків допомагати вчителеві — сказати їм, коли вони вже прийшли до школи, що їхня допомога не потрібна (а ще краще — допомога потрібна, але вчителеві ніколи пояснювати їм, що робити). Батьки розповідають, що зазнавали труднощів, намагаючись з’ясувати, що від них потрібно. Майже половина опитаних учителів (48 %) повідомили, що хотіли б отримувати більше допомоги від батьків, але визнали, що не завжди знаходять час, аби підготувати пояснення та доручення для помічників. Усім буде простіше, якщо ви додасте у свій розклад регулярні щотижневі заняття тривалістю десь із півгодини для батьків, які хочуть допомогти. А найкраще обрати серед особливо активних помічників «менеджера», який зможе розподіляти доручення, відповідати на поширені питання та надавати інструкції щодо виконання регулярних робіт. Використовуйте інтернет-сервіси, щоб планувати роботу та розсилати нагадування для батьків, аби уникнути накладок

Автор: Карен Бантуверіс, переклад та літературне обробляння Н. В. Третякової за матеріалами www.edutopia.org

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук