Вивчення нових словникових слів може бути досить складним для учнів молодших класів, адже написання цих слів неможливо пояснити правилом, вимова також потребує перевірки за словником. Пропонуємо вашій увазі 8 оригінальних способів легкого й цікавого вивчення нових слів, які збагатять словниковий запас ваших учнів.

  1. Скетчбук «Словникові слова».

Запропонуйте вашим учням намалювати скетчі (англ. sketch, буквально — ескіз, начерк, нарис) до слів, які вони вивчають. У такий спосіб кожне нове слово буде прив’язане до візуальної асоціації та сприятиме кращому запам’ятовуванню нового матеріалу.

  1. Стіна слів.

У класі розмістіть декілька плакатів зі словами для вивчення. Діти приклеюють до них свої нотатки, щоб проілюструвати цей термін (вони можуть використовувати слова або картинки). 

  1. Гра «Словниковий запас».

Це дійсно чудова та ефективна командна гра!

Заздалегідь підготуйте картки зі словниковими словами та розподіліть їх на декілька категорій — від найлегших слів до найскладніших (за ці слова діти будуть отримувати відповідну кількість балів: 1 бал, 2 бали, 3 бали і т. ін. залежно від складності слова). Також підготуйте картки, на яких потрібно зазначити «Слово», «Синонім», «Антонім», «Речення», також потрібні картки з балами.

Ліворуч у стовпчик розмістіть картки з балами, навпроти кожної картки із зазначеним балом розмістіть картки зі словниковими словами (так щоб слова було не видно), угорі розмістіть картки «Слово», «Синонім», «Антонім», «Речення» так, як зазначено на фото вище.

Спочатку об’єднайте учнів класу у команди. Команди по черзі обирають категорію складності. Коли вчитель відкриває одну картку зі словниковим словом, команда має 30 с на роздуми, щоб до обраного слова назвати синонім, антонім та скласти з ним речення. 

  1. Метод RAFT.

Запропонуйте дітям написати невеличку розповідь із новими словниковими словами за методом RAFT. RAFT — це абревіатура, яка розшифровується так: Role (роль), Audience (аудиторія), Format (формат), Topic (тема). Суть методу RAFT полягає в тому, щоб заздалегідь визначити чотири основні параметри. Наприклад:

Роль: акула.

Аудиторія: морські риби.

Формат: лист із вибаченнями.

Тема: надіслати свої вибачення за поїдання риб у минулому та пообіцяти дотримувати вегетаріанської дієти.

  1. За межами класу.

Попросіть ваших учнів, використовувати словникові слова не лише під час уроку, а й у повсякденному житті. Учні можуть вести записи в зошиті, щоб відстежувати, скільки разів вони використовували певне слово у своєму мовленні.

 

  1. Слово тижня.

Важливим та нелегким словам для вивченням потрібно приділити додаткову увагу. Щотижня вибирайте нове словникове слово, а потім вивчайте його поглиблено щодня.

  1. Напишіть акровірш.

Напишіть скорочений вірш для кожного словникового слова, використовуючи літери, щоб визначити перше слово в кожному рядку. Це може стати по-справжньому складно!

  1. Особиста сторінка в соціальній мережі.

Це одне із тих практичних занять, яке обов’язково сподобається дітям! Для кожного учня призначте слово і попросіть його створити для нього уявну сторінку у Facebook, Instagram чи в іншій соціальній мережі. Діти можуть намалювати сторінки і від руки.

За матеріалами Jill Staake: https://www.weareteachers.com/vocabulary-activities/

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

Сподобалась тема? Тоді замовляйте: