Пропонуємо до вашої уваги 10 креативних арт-проєктів, які діти зможуть виконати в домашніх умовах самостійно. Кожен матиме змогу дібрати проєкт до смаку відповідно до своїх талантів та вподобань. 

  1. Полювання за кольорами.

Ознайомте ваших учнів із різноманітністю кольорів у навколишньому світі. Діти повинні знайти речі (матеріали) відповідно до кольорів, зазначених на аркуші.

  1. Вивчаємо відтінки.

Діти старшого віку можуть вивчати відтінки кольорів, склавши власну композицію з підручних предметів. 

  1. Відтворіть відому картину з власного одягу.

Цей цікавий проєкт ідеальний для виконання в умовах дистанційного навчання. На прикладах відомих творів мистецтва діти зможуть виконати власні  роботи зі звичайного домашнього одягу. 

  1. Фотопроєкт-автопортрет.

Для створення  автопортрету учні фотографують композиції з предметів, які б найкраще відображали їх як особистість. А потім  діляться цими фото зі своїми однокласниками у соціальних мережах.

  1. Арт-мем.

Учні середньої та старшої школи обов’язково вподобають цей проєкт! Діти обирають класичний витвір мистецтва, а потім придумують з ним мем.

  1. Прикрасьте геометричні фігури.

Такий проєкт особливо актуальний для учнів початкових класів. Діти матимуть змогу експериментувати з кольором та формами, таким чином розвиваючи свою креативність.

  1. Проєкт у стилі кубізму.

Дізнайтеся про кубізм та пограйте з кольорами завдяки цьому незвичному проєкту. Основа композиції — це осіннє дерево з чорним стовбуром, верхівку дерева діти розлініюють на свій розсуд, а потім розфарбовують олівцями чи фломастерами.

  1. Малюємо олівцем власне око.

Для цього проєкту потрібні лише олівець та аркуш паперу. Спочатку в центрі аркуша діти малюють людське око, а потім додають персоналізуючі деталі та візерунки навколо нього.

  1. Нове життя предметів.

Домалюйте нові деталі до предметів, щоб надати їм зовсім нового значення.

  1. Ляльки для театру тіней.

Створіть власних героїв для театру тіней. Молодші діти можуть вирізати прості фігури (наприклад, як зображено на фото), а старші учні із задоволенням експериментуватимуть з більш складними версіями ляльок.

За матеріалами: Jill Staake https://www.weareteachers.com/distance-learning-art-projects/

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак