Підсумки І Міжнародного освітнього форуму або Чому вам не слід ігнорувати наші інтернет-марафони
2–3 березня у Харкові відбувся 1-й Міжнародний Освітній Форум. Понад 300 учасників. Гості з Фінляндії, Литви, Естонії. Багато цікавих доповідей, майстер-класів, дискусій, презентацій сучасних освітніх проектів.
Обговорення й обмін думками щодо майбутнього української освіти, її проблем, нові підручники та ін. Центральна подія – презентація книги Арі Покка, директора однієї з фінських шкіл.
Як завжди на подібних заходах найцікавіше - це зустрічі з цікавими людьми, налаштованих на подальшу співпрацю. Однією з основних спікерів була Ене-Сільвія Сарв (Естонія), експерт з розробки освітніх реформ у Східній Європі. Успіхи естонської освіти вражають не менше за фінські – маючи наприкінці 1980-х років приблизно однакові з Україною стартові умови, країна змогла створити авангардну й сучасну школу, навіть обігнати фінів за деякими показниками освіти!
Ми запросили пані Ене-Сільвію стати особливим гостем на червневому марафоні вебінарів і сподіваємося, що її виступ зацікавить наших читачів і слухачів.
Насиченими були майстер-класи, у яких ми взяли участь: «Міжнародна співпраця: Еразмус, Горизонт 2020 (Польща)» і «Навчання після навчання. Презентація міжнародної освітньої ініціативи GCI» та ін.
І найголовніше – беручи участь у дискусіях і спілкуючись у кулуарах, ми знайшли спікерів наших майбутніх марафонів - учителів і директорів шкіл та громадських діячів, які охоче допомагають школі своїми освітніми ініціативами.