Підсумки І Міжнародного освітнього форуму або Чому вам не слід ігнорувати наші інтернет-марафони

2–3 березня у Харкові відбувся 1-й Міжнародний Освітній Форум. Понад 300 учасників. Гості з Фінляндії, Литви, Естонії. Багато цікавих доповідей, майстер-класів, дискусій, презентацій сучасних освітніх проектів.

Обговорення й обмін думками щодо майбутнього української освіти, її проблем, нові підручники та ін. Центральна подія – презентація книги Арі Покка, директора однієї з фінських шкіл.

Як завжди на подібних заходах найцікавіше - це зустрічі з цікавими людьми, налаштованих на подальшу співпрацю. Однією з основних спікерів була Ене-Сільвія Сарв (Естонія), експерт з розробки освітніх реформ у Східній Європі. Успіхи естонської освіти вражають не менше за фінські – маючи наприкінці 1980-х років  приблизно однакові з Україною стартові умови, країна змогла створити авангардну й сучасну школу, навіть  обігнати фінів за деякими показниками освіти!

Ми запросили пані Ене-Сільвію стати особливим гостем на червневому марафоні вебінарів і сподіваємося, що її виступ зацікавить наших читачів і слухачів.

Насиченими були майстер-класи, у яких ми взяли участь: «Міжнародна співпраця: Еразмус, Горизонт 2020 (Польща)» і «Навчання після навчання. Презентація міжнародної освітньої ініціативи GCI» та ін.

І найголовніше – беручи участь у дискусіях і спілкуючись у кулуарах, ми знайшли спікерів наших майбутніх марафонів - учителів і директорів шкіл та громадських діячів, які охоче допомагають школі своїми освітніми ініціативами.

Шановні колеги, ми поки що триматимемо інтригу, але обіцяємо: буде цікаво!