Звернення науково-мистецької громади м. Харкова

03.03.2014 392 6

Науковці-філологи й митці Харкова обурені тим, що відбувається в рідному місті й у країні. Ми стали свідками жорстокого й дикого свавілля, яке неприпустиме в сучасному цивілізованому суспільстві, яке порушує всі наші права й свободи вільно виявляти думки й дії на підтримку демократичних сил у державі.

Харків для України – це Сковорода, Гулак-Артемовський, Квітка-Основ’яненко, поети-романтики, Кропивницький, Еллан-Блакитний, Хвильовий, Курбас, Семенко. Це Срезневський, Потебня, Сумцов, Шевельов. Це українські письменники, що мешкали в будинку Слово. Це архітектор Бекетов, біохімік Данилевський, фізик Ландау, астроном Барабашов.

Сьогодні Харків – це Жадан, якого читають і визнають у всій Європі. Це тисячі нормальних, розумних, толерантних людей, які шанують свою країну, її державну мову, науку, культуру, мистецтво. Харків’ян, які прагнуть жити за законами національної та людської гідності, свободи слова і віросповідання.

Але разом із тим Харків – це так само тисячі людей, на жаль, байдужих до національних цінностей Харкова й України, її державницьких пріоритетів.

Попри це звичайні харків’яни, навіть різних суспільних поглядів, не змогли б учинити таке свавілля, яке відбулося в нашому рідному місті 1 березня. Не піднялася б їхня рука скинути прапори України й Харкова й почепити прапор імперської Росії. Не піднялася б бити вікна в символічній для міста будівлі влади. І тим паче не піднялася б на очах шокованих людей по-звірячому розправитися з учасниками Євромайдану – відомим письменником і громадським діячем Сергієм Жаданом і десятками наших чоловіків і хлопців, серед яких науковці, митці, підприємці, робітники, студенти.

На цей злочин виявилися здатними не харків’яни й навіть не українці – озлоблені й агресивні чужаки, для яких немає нічого святого й у своїй стороні, які за мідяки продадуть і зрадять близького.

Ми висловлюємо обурення й гнів, ми засуджуємо цей злочин міської влади, ми закликаємо всіх харків’ян незалежно від поглядів і партій протистояти нав’язуванню нам чужого сценарію, що провокує агресію й кровопролиття. Ми вже переконалися, що смерть може стати страшною реальністю в наш мирний час.

Єднаймося, харків’яни, підтримуймо наше місто, наших героїв, наших мешканців заради нашого ж нормального життя за законами демократії, а не тиранії; законності, а не злочинності; чесності, а не корупції й хабарництва; добробуту, а не злиднів, достойного існування, а не рабського животіння.

Харків’яни, закликаємо до національної єдності! Україна – єдина!

О.О. Маленко, головний редактор журналів "Вивчаємо українську мову та літературу" та "Вивчаємо українську мову та літературу. Позакласна робота" Видавничої групи "Основа"

Поділитися в Viber Залишити свій відгук

Відгуки читачів

 • Олександр Гук

  03 березня 2014

  Повністю підтримую заклик до єднання. Чвари між українцями є наслідком чужоземної пропаганди. Шановні українці, прошу Вас, не піддавайтеся на провокації. Адже , здається, Геббельсу належить аксіома: "Чим тупіша брехня, тим легше в неї вірять". Батьківщина в нас одна, відстояна і передана нам нашими предками і не нам її тепер руйнувати. Харків'яни, тримайтеся !!! Київ з Вами !!!

 • Ольга Юрко

  03 березня 2014

  Рівне з Вами! Слава Україні!

 • Елена

  04 березня 2014

  Я гражданин Украины! Слава Украине! Слава военным, которые отстаивают нашу независимость и свободу в Крыму!!!

 • Вікторія Богданова

  04 березня 2014

  Миру, злагоди та поміркованості у діях всім нам!

 • юлия крук

  10 березня 2014

  я,конечно,понимаю... Но в Крыму военных кинули. И в прямом,и в переносном смысле.Остается одно-молиться. И в данной ситуации многое ложится на школы и учителей. Так что всем мужества,дорогие коллеги. А за поддержку военных спасибо. О них мало кто помнит

 • Валентина Кулик

  16 березня 2014

  Повністю підтримую заклик до єднання. Чвари між українцями є наслідком чужоземної пропаганди. Шановні українці, прошу Вас, не піддавайтеся на провокації. Адже , здається, Геббельсу належить аксіома: "Чим тупіша брехня, тим легше в неї вірять". Батьківщина в нас одна, відстояна і передана нам нашими предками і не нам її тепер руйнувати. Харків'яни, тримайтеся !!! Київ з Вами !!!