Коли розпочинається новий рік?

15.01.2014 402 1

І. І. Гришина, директор ВГ «Основа»

Новий рік для нас починається 29 грудня — у день отримання передплати — видихом полегшення (дорогі читачі, ви з нами!) і наступної миті новим вдихом на старті нової дистанції: потрібно бігти далі, продовжуючи працювати для тих, хто в тебе вірить! З цього починається наш новий рік.

Ні, мабуть, він починається ще раніше — у листопаді, коли усі формують найперші, найяскравіші січневі випуски, а макети журнальних обкладинок прикрашають новорічні малюнки.

Ми постійно обганяємо час — такий наш графік. Графіку подання накладів підпорядковане наше життя. Графік установлює ритм і швидкість, дисциплінує, тримає в тонусі. Іноді — вихолощує.

У такі миті нам допомагають ваші листи. Для нас вони — джерело нової енергії, нових ідей, і завжди — неначе відгук із темного всесвіту, куди ми надсилаємо свою працю, не знаючи при цьому адресата. І ось вона є — людина з іменем-прізвищем-по батькові, адресою на конверті, характерним почерком — та, яка прийняла наш сигнал, почула його, зрозуміла і відповіла. Я завжди намагаюся уявити її: як вона писала, клала листа до конверта, йшла на пошту. Хто зараз пише паперові листи? Що у вас у поштовій скриньці, крім рекламних проспектів і рахунків?

Ніщо не дає такого відчуття, що ти долучаєшся до чогось великого, як передплата. Передплата — це об’єднання навколо одного джерела людей, схожих на тебе в різних смислах. Ці люди опікуються тією самою справою, ставлять собі ті самі запитання, що й ти. Всі ці люди мають звичку регулярно читати, а саме регулярність — відмітний фактор передплатного видання. Всі ці люди звикли самостійно шукати інформацію, уміють і люблять працювати з інформацією. І всі ці люди розмовляють із тобою на сторінках журналу. Наші журнали ніколи не були і не будуть монологічними, їх пишуть самі вчителі. Залишаючись у цій спільноті, ви залишаєтесь у ритмі вашого професійного життя, чуєте її живий пульс, відчуваєте її зміни.

Новий рік починається з підбиття підсумків і будування планів на майбутнє.

2013 рік запам’ятався заборонами літератури в навчальних закладах і тиском адмінресурсу. Мабуть, про це не варто говорити в прийдешні дні новорічних і різдвяних свят, якби не масштаб явища і не ваші питання: а чи будуть грифи?

Маю відповісти: грифів не буде. Клопоти про присвоєння грифів повертаються до нас із невмотивованими відмовами чи відписками на кшталт того, що розробки уроків не узгоджені з авторськими концепціями підручників-переможців (для довідки: такої вимоги не існує в утвердженому Порядку присвоєння грифів) чи не повертаються зовсім. За понад десятками позицій немає відповіді, починаючи з 2011 року і донині.

Що з цього випливає? Книга, яка створена потужною працею багатьох людей, не має шансів отримати гриф і потрапити на суд споживачів — до школи — без адміністративних наслідків для директора й учителя. І головне — учителя позбавляють можливості вибору, йому відмовляють у праві самостійно приймати рішення, відмовляють у довірі як професіоналу.

Який вихід тут може бути? Я завжди сподіваюся на людський глузд.

У вересні ми спостерігали за тим, як вчителі, які вже придбали «потрібні» посібники, йшли на ринок знову — цього разу купити те, «за чим можна працювати».

Глузд перемагає. І те, що наші читачі і передплатники залишаються з нами ось уже 11 років, незважаючи на зміну міністрів і програм, те, що за нашими посібниками «Усі уроки» і «Мій конспект» проводять уроки сотні тисяч учителів, — кращий цьому доказ. Сильний продукт завжди знайде свого споживача. І саме над створенням сильного продукту ми й працюємо.

Ще одна тенденція — віртуалізація освіти. Дедалі більше педагогів обирають електронні продукти як інструмент для роботи й навчання. Це здорова ознака прогресу в освіті, яка не може не тішити нас як виробників у галузі електронних розробок для вчителів і учнів.

Згадую, як 2011 року доводилося пояснювати покупцям, що значить «Електронний конструктор уроку» — довго, детально, перелічуючи усі можливості й переваги. Сьогодні немає потреби пояснювати особливості продукту, нас просять тільки допомогти з установкою чи спростити її до мінімуму (це ми передбачили в новій версії програми, яка вийде 2014 року).

Шановні колеги, електронні продукти — це нові можливості для вас — економія часу, безпаперова підготовка до уроків і презентацій, величезний ресурс змісту і можливості конструювання-редагування за готовими шаблонами, візуалізація навчання, можливість використання інтерактивних і тренінгових форм роботи. Користуйтеся новими інструментами, підвищуйте ефективність викладання! Те саме було і з першими вебінарами. Що це? Як це працює? А що потрібно для того, щоб підключитися? А що я бачитиму? А мене бачитимуть?.. 2013 року «Основа» провела 23 вебінари у рамках двох інтернет-марафонів, і це спричинило справжній вибух активності наших читачів — близько 2000 педагогів були з нами онлайн. Усього за рік на вебінарах і дистанційних курсах ми навчили понад 15000 осіб.

Дійсно, навчання через інтернет — це революція XXI століття. Зараз людині в будь-якій точці земної кулі доступні лекції провідних вишів світу. Кращі з них перекладають міжнародними мовами, разом із російською. Щоправда, тематика їх переважно стосується вищої школи. Є в цьому способі навчання і свій недолік — відсутність зворотного зв’язку від викладача, відсутність оцінки й корекції. Нашу пропозицію в цій галузі ви вже знаєте — Дистанційна академія (www.d-academy.com.ua). Ви здобуваєте якісну освіту в безперервній співпраці з тьютором, практичними завданнями й об’єктивним оцінюванням й корекцією на кожному етапі навчання. А як вступ до теми інтернет-навчання я рекомендую навчальний елементарний рівень — вебінари.

Шановні колеги! Спостерігаючи за розвитком наших проектів, я вкотре переконуюсь: мріяти корисно. Мріючи про найбільшу зручність для вчителів, ми приходимо до створення принципово нових продуктів і послуг, які крок за кроком, рік у рік входять у ваше життя і стають для вас звичною необхідністю. Мріючи зараз, ми створюємо реальність прийдешнього року і майбутніх років. У портфелі «Основи» багато нових проектів, презентацію яких ми готуємо до сезону 2014 року і до нового, 2015 року.

Отже, коли починається новий рік? Який із них? Складно відповісти. Головне, що проведемо ми його разом!

З повагою й найкращими побажаннями, Інна Гришина, директор ВГ «Основа»

Поділитися в Viber Залишити свій відгук

Відгуки читачів

  • Вікторія Богданова

    23 січня 2014

    Шановна пані Інно! Погоджуюсь з Вашими словами! З усіма! Але зараз про... Дійсно, ми пишемо менше паперових листів, а все більше надіємось на електронку. В перших числах ваших журналів розміщені анкети для передплатників. Я б її заповнила ручкою та відіслала звичайною поштою, але в око впала маленька приписка: "Ви можете заповнити анкету в електронному вигляді." І посилання, за яким неможливо перейти. Можливо, в мене щось "в комп*ютері" не так працює?! Але було б гарно (і більшість мене підтримає, чи не так?), якби це посилання десь було висвітлене на вашому сайті. І всі бажаючі заповнили анкету...