Батьки повстали проти нових підручників

14.10.2013 414 3

Батьки школярів виступили проти нових підручників підручників. Кажуть, задачки там абсурдні, купа сухих нецікавих правил. І все це відбиває бажання вчитися.

Першокласник Артем намагався розказати, чого він навчився за перший місяць школи. Замкнуті ламані лінії. Втім хаос у голові можна було показати тими ж рухами. Вони вже пройшли кути: прямий, тупий, гострий. Дізнались, що відсутність множин та підмножин на письмі означають цифрою нуль.

Учителька Артема Любов Оляницька — автор нового підручника з математики, де на перших сторінках написано, що сукупність відрізків є ламаною лінією, яка буває замкнена.

«Це не ми придумали, це є за програмою. Коли я аналізувала, я теж питала. Як можна в 5 класі вивчати ребра об’ємних фігур. У нас життя поновилося. У нас життя інтенсивне. Уявляєте, як легко їм буде далі вчитися…», — пояснила Любов Оляницька, автор підручника з математики.

Іванна Коберник — мама учня і блогерка, яка пише про жахливі підручники, що вбивають бажання навчатись.

Каже, тут клопіт навіть не в складнощах, в допотопності та абсурдності світу українських підручників. Курочка Ряба в них, приміром, може, всупереч фізіології, запросто знести за раз 36 золотих яєць та 19 срібних.

Іванні є з чим порівнювати. Друзі вислали їй німецькі підручники математики. Там нема складних правил, але в четвертому класі діти вже рахують в межах 100 тисяч.

На прикладах максимально зрозумілих і цікавих. Кількість місць на стадіонах, населення міст та регіонів Німеччини. Дітей вчать як планувати подорож — завдання дістатися міста найкоротшим шляхом. Планувати бюджет — завдання купити їжу на пікнік, або інструменти в домашній набір.

Результат – діти розуміють, нащо вони все це вчать. І вчаться з задоволенням.

За матеріалами сюжету телеканалу СТБ

http://osvita.ua/school/37272/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук

Відгуки читачів

 • лидия

  16 жовтня 2013

  я вчитель математики. працюю у сільській школі на Одещині. Третій рік наші десятикласники вчаться по підручникам з геометрії та алгебри 1992,2000,2002 років видання.Купити наші батьки не можуть їх своїм дітям, бо вони не продаються, та і таких грошей не мають, бо більшість з них безробітні. Інтернет теж є не у всіх. А нові підручники для 5-го класу мало чим відрізняються від попередніх, а гроші пішли на них немалі. Прийдеться чекати ще років 5-6, доки надрукують за "новими програмами" "нові підручники" для тих учнів, що зараз вчаться у 5-му класі. Де гарантія, що вони дойдуть до нас? Добре хоч вміють "моніторити" учнів та рапортувати на всю країну про повну забезпеченість новими підручниками всіх учнів.Брехуни!!!

 • Наталія Опанасюк

  30 жовтня 2013

  У нашому місті було проведено "шмон" щодо виявлення у школах контрафактної продукції. Вигортались підручники з портфелів учнів - чи немає старих (бо дехто з учителів дав дітям покористуватись старими, більш зрозумілими, підручниками). Отакі реалії нашого життя...

 • Лариса Віннічук

  05 грудня 2013

  А я з жахом думаю про той час, коли в 7 клас підуть теперішні п'ятикласники та отримають нові підручники. В 7-8 класах ми вивчаємо хімію по дуже хорощих підручниках Попеля, (на жаль 9-11 класи - інші автори, набагато гірші)ц на мою дуику найкращі з усіх, які мені довелося бачити за 20 років роботи, але скоро їх змінять на нові, по новій програмі і ми знову вишукуватимемо інформацію по різних джерелах. НЕ міняйте справді хороші підручники, діти мають навчатися, а не вивчати незрозумілі науки.