Диски «Електронний конструктор уроку»: від економії часу — до творчості

23.07.2013 614 1


Величко С. А., керівник проекту «Електронний конструктор уроку»

Дорогі вчителі!

У лютому 2013 року виповнилося два роки відтоді, як надійшли у продаж перші 7 дисків Видавничої групи «Основа» — «Електронний конструктор уроку» із семи предметів для 7-го класу. За ці два роки ми реалізували велику кількість дисків і розширили їх асортимент до 110 найменувань. Крім того, ми отримали значну кількість питань і відгуків як позитивних, так і критичних. Отже, виникла потреба розповісти, з якою метою і що саме ми пропонуємо, і що ви отримаєте.

У своїй діяльності ми використовуємо гасло-вектор «Від економії часу — до творчості». Це означає, що ми прагнемо до творчості у вигляді уроків, після яких у учнів залишаються різноманітні позитивні емоції, а до цих емоцій додаються міцні знання, засвоєння яких вимагає шкільна програма. Знання, отримані у такий спосіб, запам’ятовуються на тривалий час, що і є метою нашого навчання. На противагу цьому інформація, отримана у сухий догматичний спосіб, запам’ятовується на стільки часу, скільки необхідно для отримання підсумкової оцінки з теми. До іспиту необхідно все вчити заново.

Але творчість вимагає значної кількості часу. На створення одного «творчого» уроку може знадобитися тиждень і навіть більше (працюючи викладачем, я витрачав на створення однієї своєї «творчої» лекції близько тижня). Де ж узяти таку кількість часу? Його можна заощадити. Але не так, щоб менше спати або перебувати менше з родиною. У роботі вчителя дуже багато часу займає підготовка обов’язкових матеріалів до уроку: конспекти уроків, програми, ілюстративний матеріал та ін. Це потрібні й необхідні матеріали, що є більш-менш стандартними для кожного предмета й уроку. Скориставшись шаблонами, прикладами й своїми попередніми напрацюваннями, їх можна підготувати у стислий термін. А зекономлений у такий спосіб час витратити на розробку «творчого» уроку або, для початку, — на розробку творчих чи просто нових елементів уроку. Саме такий зміст ми вкладаємо в гасло «Від економії часу — до творчості».

Як завдяки «Електронного конструктора уроку» зекономити час?

«Я витратила на встановлення ваших електронних конструкторів 2 години. Як я зекономила час?» Таке запитання можна поставити, якщо вам знадобилося докласти деякі зусилля до встановлення декількох дисків «Електронний конструктор уроку».

Відповідаємо. На диску містяться 35–70 розробок уроків. А це від 128 до 368 сторінок друкованого тексту. Якщо ви їх набиратимете або переписуватимете, то витратите від 45 годин безперервної роботи до 200 годин, що становить від 1 робочого тижня до 4-х. На диску також містяться 35–70 презентацій. Першу презентацію досвідчений укладач створює в середньому 2 години (включаючи розробляння плану, пошук і добирання ілюстративного ряду). Тобто, якщо ви досвідчений укладач, то на створення 35–70 презентацій ви витратите 70–140 годин: 2–4 робочих тижня. Отже, на одному диску «Електронний конструктор уроку»: від 3-х до 8-ми робочих тижнів зекономленого часу. І це для досвідченого укладача презентацій. На створення своєї першої презентації кожний учитель витрачає в середньому 2 тижні.

Як завдяки ЕКУ виявляється творчість?

«Ви запропонували всі готові конспекти до уроків презентації. Яка тут творчість?» На щастя, таких питань ще жоден учитель нам не ставив. Це радує. Жодний конспект, жодна презентація не проведе урок за вас, ми лише надаємо основу для створення ваших уроків: конспекти, ілюстративний ряд у вигляді презентацій і дидактичні матеріали. Ми запропонували вам вільний зекономлений час, щоб ви самі вирішили, як проводити урок, які прийоми роботи з учнями використати, як підготувати й здійснити задумане. Саме для створення вашого творчого уроку ми надали:

- конспекти уроків, які легко редагувати: ви можете змінювати, видаляти або додавати все, що вважаєте за потрібне, адже конспекти запропоновані у звичній для всіх програмі Microsoft Office Word;

- презентації, які також легко редагуються, підготовлено в найпоширенішій у світі програмі для створення презентацій Microsoft Office PowerPoint;

- ілюстрації, що ви можете використовувати не тільки в презентаціях, підготовлених намі, але й у тих уроках, де вважаєте доречним;

- прийоми роботи на уроці: 115 сучасних прийомів, де йдеться про те, як саме зробити ваш урок емоційно насиченим і по-справжньому цікавим для учнів. Ми планували додати їх у конспекти або деталізувати до найменших подробиць, але потім усвідомили, що їх застосування — це процес індивідуальний: тільки вам як учителеві, який знає себе та своїх учнів, відомо, який саме прийом, на якому саме уроці й у якому саме класі може зацікавити ваших учнів.

Необхідно встановити програму, або Ми всі вчимося?

У версії дисків «Електронний конструктор уроку» 2012 року випуску, щоб відкрити конспекти й презентації, необхідно встановити комп’ютерну програму «Електронний конструктор уроку. Версія 2.0», що запропоновано на диску. Це було зроблено з метою захисту авторських прав на матеріали диска від несанкціонованого копіювання й поширення, тому що під логотипом ВГ «Основа» почали з’являтися піратські диски, які містять віруси, що загрожують безпеці вашого комп’ютера. Одна частина вчителів поставилася до цього як до проблеми: «Шановні, що ж ви накоїли, я витратив і так 75 гривень, а мені ще й програму встановлювати?». Інша частина вчителів поставилася до цього як до можливості: вони зателефонували в службу технічної підтримки й разом з оператором пройшли весь шлях установлення програми. Педагоги подякували занову навичку з установлення комп’ютерних програм, що обов’язково стане їм у пригоді, тому що вчитель XXI століття повинен мати комп’ютер і працювати з комп’ютерними програмами.

У роботі з будь-якою технікою — чи новий телевізор, чи комп’ютерна програма — завжди можуть виникнути проблеми, тому в нас працює служба технічної підтримки, до якої ви завжди можете звернутися в робочий час (ми також потребуємо відпочинку), і ми разом розв’яжемо будь-яку проблему.

Ще раз про головне. Зміст диска ЕКУ

Кожний диск містить:

 • конспекти уроків. До кожного уроку (крім резервних уроків) на диску запропоновано розгорнутий конспект у звичній оболонці — програмі Microsoft Office Word. Запропоновані розробки уроків узяті із книг ВГ «Основа» серій «Усі уроки…» або «Мій конспект», що вже добре відомі вам. Вони розроблені вчителями практиками: характеризуються повнотою уроку, необхідним для повноцінного уроку ступенем деталізації й використанням різноманітних прийомів роботи з учнями. Усі конспектиможна легко редагувати в програмі Microsoft Office Word;
 • презентації. До кожного уроку (крім тематичного оцінювання) запропоновано презентацію. Вона повністю відповідає конспекту уроку: доповнює конспект ілюстративними матеріалами, тезами уроку й іншими матеріалами, що рекомендовано давати учням під запис. Презентації — це не «витвори мистецтва» і не перевантажують урок зайвою інформацією. Вони відображають тільки той матеріал, що необхідний для повноцінного проведення заняття. Якщо є бажання й залежно від ваших індивідуальних переваг ви можете доповнити презентацію тими матеріалами, що вважаєте за потрібне для ваших класів. Детальніше про принципи створення презентацій можна прочитати тут — www.e-kniga.in.ua/art/presentation;
 • програму «Електронний конструктор уроку.Версія 2.0» — оболонку для створення уроків, що виконує 2 функції. Перша функція полягає в тому, щоб упорядкувати матеріали до кожного уроку: конспект, презентація, ілюстрації, дидактичні й додаткові матеріали зберігаються в одному місці на комп’ютері й стосуються конкретного уроку. Друга функція — швидке створення презентації на основі конспекту уроку (шляхом розмічування конспекту уроку) і відображення зв’язків між конспектом та презентацією до уроку. Детальніше про створення уроків у програмі  «Електронний конструктор уроку» у посібнику користувача, який наведено на кожному диску.
 • дидактичні матеріали. До більшості уроків ми дібрали дидактичні або додаткові матеріали, щоб за потреби доповнити ваш урок;
 • прийоми роботи на уроці. Для творчих учителів ми додали в програму 115 інноваційних, креативних і емоційних прийомів роботи з учнями. Ви можете їх використовувати, адаптувавши й деталізувавши під свою конкретну тему й свій клас із його психологічними та поведінковими особливостями;
 • ілюстрації. Ми запропонували велику кількість ілюстрацій і схем до кожного уроку, щоб ви не витрачали час на їх пошук та малювання.

На звороті обкладинки коробки з диском детально зазначено, скільки конспектів, ілюстрацій і презентацій містить запропонований диск.

 Для роботи з матеріалами необхідно попередньо встановити програму «Електронний конструктор уроку. Версія 2.0», що міститься на диску.

Якщо виникли ускладнення під час роботи з диском, звертайтеся до служби технічної підтримки за телефонами: 

Київстар  (096) 195-68-19; 

Лайф  (093) 166-16-41; 

МТС  (099) 437-97-16.

 Відповіді на питання, що часто задають ви можете знайти у меню справа на головній сторінці сайту на http://osnova.com.ua/help/ або www.e-kniga.in.ua

Замовити диски  тут!

Поділитися в Viber Залишити свій відгук

Відгуки читачів

 • Ірина

  26 листопада 2015

  Придбала електронні конструктори уроків для 2 класу з природознавства і основи здоров,я за новою програмою. Примітив повний, порушено всі вимоги до презентацій.Це просто викачка грошей.Не раджу купляти цей продукт.