1 гривня 96 копійок на місяць

16.05.2012 417 0

Темп життя настільки швидкий, що постійно дивуєшся, як стрімко сьогодні відбуваються зміни — від пейджерів до смартфонів, від громіздких ЕОМ до планшетників, від поштових листівок до скайпа — і все це в житті одного покоління. Невблаганний прогрес робить семимильні кроки, дорослі, засапавшись, намагаються наздогнати його, а діти легко й без напруження рухаються паралельно з ним.

Але, незважаючи на жодні нововведення, школа була, є і буде, а ми, вчителі, навчатимемо. Наші діти на інтуїтивному рівні працюють краще з комп’ютером, але, намагаючись наздогнати досконалість прогресу, нерідко втрачають щось важливіше…

Як часто ви бачите школяра із книгою в руках? Не з підручником і обов’язковою літературою зі списку, запропонованого вчителем. А просто із цікавою книгою… Звідусіль чуєш, що наші діти не читають. Легко пояснюємо причини — комп’ютер, телевізор… Ніхто не сперечається, що це теж джерела інформації — досить часто цікаві й захопливі, а іноді вульгарні й безглузді. Найчастіше переважає останнє. Добре, якщо батьки контролюють, які телепрограми переглядає дитина, у що вона грає на комп’ютері та якими сайтами мандрує, але такий контроль найшвидше є винятком, ніж правилом. Згодом самі дивуємося, що дитина в шостому класі читає по складах, дев’ятикласник не може зв’язати два речення в переказі, а випускник відчуває труднощі, викладаючи думки на папері (яке «щастя» або «нещастя», що є тести ЗНО).

Мусимо визнати, що наші середньостатистичні школярі читають погано, їм складно зрозуміти зміст прочитаного. Усі наші передові методики, інтерактивні технології, педагогічні інновації та ін. зводяться нанівець перед фактом, що наші ДІТИ ПОГАНО ЧИТАЮТЬ. Переконана, що колеги не заперечуватимуть того факту, що на якість знань впливають навички швидкого й вдумливого читання.

Найголовніше питання, що постає перед батьками та вчителями,— як зацікавити дитину читанням. Не існує простих рецептів, але, маючи бажання, можна подолати будь-яку проблему. Проведімо подумки експеримент: перед п’ятикласником покладемо підручник біології, довідник рослин і гарну ілюстровану книгу про тварин. Що він обере? Природно, останнє — дитина із задоволенням її гортатиме, прочитає текст — і мама тихо радітиме, милуючись побаченим. Минув тиждень — книжку переглянуто, прочитано й відкладено вбік. Чи може середньостатистична родина щомісяця купувати дитині ілюстровану книгу за 50–100 гривень? Уважаю, що це не кожному по кишені… Не у кожному місті (не беручи до уваги сільську місцевість) є книжкові крамниці або книжкові ринки з різноманітним асортиментом дитячої пізнавальної літератури.

Отже, як підтримати в дитині бажання читати? Усе нове — це добре забуте старе. Вихід є — потрібно привчити дитину читати дитячі ілюстровані журнали. Журнал — це завжди нова інформація, свіжа й цікава добірка матеріалів, крім того, журнал можна виписати в будь-якому поштовому відділенні, його буде доставлено своєчасно і в мегаполіс, і в маленьке селище.

Видавнича група «Основа» створила унікальну серію дитячих журналів, які об’єднує спільна ідея,— це журнали для допитливих школярів. Усі діти за своєю природою допитливі — це їх сутність, необхідно лише культивувати цю якість. Дайте дитині поживу для розуму — нехай вона читає цікаві, пізнавальні (і невеликі за обсягом) тексти журналу. Згодом ви побачите, наскільки це позитивно вплинуло на навчання школяра. Адже читання — це не лише звичка, а традиція, закріплена на ментальному рівні.

«Основа» вирішила не просто плекати, а й осучаснити цю традицію, тому ми створили для наших допитливих розумників і розумничок журнали, що напевне відповідатимуть статусу якісних і корисних. У журналах із серії «Для допитливих» ми пропонуємо не лише знання, а й прагнемо дати нашим читачам усе «най-най…» — найсучасніше, найцікавіше і найпотрібніше. Наші журнали створені висококласними фахівцями, вони дадуть змогу розв’язати найважливішу проблему сучасної школи: як навчити дитину вчитися із задоволенням?

Переконана: якщо кожний небайдужий педагог-предметник або класний керівник повідомить батькам про існування серії журналів для допитливих, що привчать дітей читати із задоволенням, батьки знайдуть кошти на передплату декількох журналів для класу (або кабінету). Сформувати бібліотечку журналів одну на клас — це недорого й доступно будь-якому класному колективу.

Проста арифметика: якщо виписати комплект, що складається з журналу «Justteen» (українською мовою) і семи журналів для допитливих, знаючи, що журнал коштує 14,50 грн на місяць, піврічна передплата становитиме відповідно — 345,00 грн (редакційна 293,25). З умовами для оформлення редакційної передплати ви зможете ознайомитися на останній сторінці наших методичних журналів. Якщо припустити, що в класі 25 дітей, то сума передплати на одного учня становитиме 13,80 грн на півроку (редакційний варіант — 11,73) або (2,30 на місяць, відповідно редакційна — 1,96 грн). Батьки спонсорують придбання пластикових вікон, гардин і щорічних ремонтів, а скільки батьки готові заплатити за те, щоб дитина отримала задоволення від читання? 1 грн 96 к. на місяць, щоб мати можливість прочитати вісім журналів, насичених найцікавішою інформацією, що розширять і збагатять знання школярів за предметами. Запитаєте: 1 грн 96 к. на місяць за інтелект вашої дитини — це багато чи мало? Кожен вирішує й обирає, що для нього найважливіше…

Видавнича група «Основа» пропонує вам, шановні колеги, об’єднати свої зусилля в тому, щоб нас знову називали нацією, яка найбільше читає у світі. І готова докласти максимум зусиль…. До речі, для всіх, хто оформить передплату на комплект журналів для допитливих і «Justteen» (українською мовою) — у подарунок передплата на журнал «Класний керівник» на півроку.

Оформте передплату на комплект журналів для учнів* на II півріччя 2012 р., надішліть копію передплатної квитанції до видавництва та отримайте передплату на журнал «Класному керівнику. Усе для роботи» на 6 місяців безкоштовно!

* Комплект журналів для учнів містить:

«Біологія для допитливих»;

«Фізика для допитливих»;

«Teenglish»;

«Хімія для допитливих»;

«Історія для допитливих»;

«Географія для допитливих»;

«Я вивчаю українську»;

«JustTeen» (укр.мова)

Копії передплатних квитанцій надсилайте за адресою: ВГ «Основа», вул.. Плеханівська,66, м. Харків, 61001; за e-mail:action.osnova@gmail.com

Передплатіть журнали учням та зробіть корисний подарунок собі!

Поділитися в Viber Залишити свій відгук