Сучасний урок НУШ Творчість, ідеї

Космічна місія. Факти про Космос для допитливих

15.03.2021 904 0

Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про Космос для допитливих дітей! Вирушаємо у відкритий космос! Ми дослідимо нашу Сонячну систему та зазирнемо у потаємні куточки Чумацького шляху!

Місяць значно далі, ніж ви вважали.

Коли Місяць знаходиться на найбільшій відстані від Землі, ми можемо розмістити всі планети Сонячної системі між цими двома об’єктами.

Наскільки велике Сонце?

Кожен знає, що Сонце дуже велике, але ну ж бо дізнаємося, наскільки воно велике, а також дізнаємося інші цікаві факти про нашу зорю.

А що ми знаємо про Сонце?

- Сонце містить 99,86 % усієї маси Сонячної системи

Маса Сонця у 330 000 разів більша за масу Землі. На три чверті — це водень, а решта — гелій і незначна кількість інших елементів.

- Сонце продовжує рости

Сонце буде продовжувати горіти та світити близько 130 мільйонів років після того, як воно спалить весь свій водень. За цей час воно розшириться до таких розмірів, що поглине Меркурій, Венеру та Землю. Коли буде досягнуто цієї точки, воно стане гігантською червоною зорею.

- Врешті-решт Сонце набуде однакового розміру із Землею

Щойно Сонце завершить фазу свого існування у вигляді червоного гіганта, воно стрімко зменшиться. Його величезна маса буде збережена, але воно матиме обсяг, подібний до земного. Коли це станеться, Сонце перетвориться на білого карлика.

- Сонце подорожує Всесвітом неймовірно швидко

Сонце рухається зі швидкістю близько 220 км за секунду. Відстань від Сонця до центра нашої галактики становить приблизно 26 000 світлових років. Отже, щоб здійснити один оберт навколо центра Чумацького Шляху, Сонцю потрібно 230–250 мільйонів років.

- 8 хвилин потрібно світлу, щоб подолати відстань від Сонця до Землі

Середня відстань від Сонця до Землі становить близько 150 млн км. Світло рухається зі швидкістю 300 000 км на секунду, тому, після простих обчислень, отримуємо 500 секунд — вісім хвилин і двадцять секунд.

Факти про планети

Дізнаймося цікаві факти про наших сусідів у Сонячній системі.

Меркурій

  

Венера

  

Марс

  

Юпітер

  

Сатурн

  

Уран

  

Нептун

  

І, той про кого могли забути…

Плутон

  

Чумацький Шлях

Наша Сонячна система знаходиться поміж інших сонячних систем, які називається «Сонячне сусідство». Галактика складається з мільйонів таких «Сонячних сусідств». Наша — знаходиться всередині галактики Чумацький Шлях, яка є лише однією із сотень мільйонів, можливо, мільярдів галактик, що утворюють Усесвіт! Ще не почуваєтеся крихітними?

  

Через 100 000 світлових років

Світловий рік — це одиниця вимірювання для вимірювання відстані. Це еквівалентно відстані, яку долає світло за один рік. Майте на увазі, що для подорожі від Сонця до Землі світлу потрібно 8 хвилин.

А зараз спробуйте з’ясувати, наскільки великий Чумацький Шлях!

- 100–400 мільярдів зір

Чумацький Шлях містить від 100 до 400 мільярдів зір. Наше Сонце — це одна із таких зір. Подібно до Сонця, багато із цих зір мають планети, що обертаються навколо них та утворюють сонячні системи.

- 13,6 мільярда років

Чумацький шлях має вік приблизно 13,6 мільярдів років. Він розпочав своє життя як низка густих скупчень незабаром після Великого Вибуху.

Різноманіття форм та розмірів

Галактики бувають різних форм і розмірів. Ці утворення розбиті на 4 основні категорії: еліптична, нормальна спіраль, спіраль з баром (перемичкою) та неправильної форми (іррегулярні) галактики. Потім ці категорії поділяються на підкласи. Наш Чумацький Шлях класифікується як спіральна галактика типу SBbC.

  

 Файл для завантаження: 

Переклад та літературна обробка Ю. М. Афанасенко

За матеріалами: https://latitudegrouptravel.com.au/space-facts-for-kids/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук