Self-менеджмент

23 прості правила, за якими варто жити всім учителям

03.09.2020 1633 0

Коли йдеться про вчителювання — не існує якогось єдиного плану успіху. Натомість бачимо мільйони різних підходів до викладання. Загалом, навряд чи вдасться знайти навіть двох схожих між собою викладачів. У кожного — власний стиль роботи та підхід до життя. Хоча універсальних сценаріїв для вчительської праці не існує — є певний кодекс, якого варто дотримувати вчителям, які прагнуть досягти успіху.

Наступний перелік — це низка загальних правил, за якими варто жити кожному вчителеві. Вони стосуються усіх аспектів учительського життя як у класі, так і поза ним.

Правила для вчителів

1. Дійте в інтересах дітей.

Завжди робіть те, що вважаєте за найкраще для них, адже це ваш головний пріоритет. Щоразу, ухвалюючи рішення, запитуйте себе: «Чим це корисне моїм учням?» Якщо не можете знайти відповідь — можливо, варто це рішення обміркувати краще?

2. Працюйте над важливими стосунками.

Зосереджуйтеся на налагодженні змістовних, плідних взаємин з усіма, з ким спілкуєтеся. Побудова міцних відносин із учнями, колегами, адміністрацією та батьками зрештою зробить вашу роботу простішою.

3. Чітко та ясно пояснюйте правила та висловлюйте власні очікування.

Конкретно й докладно розповідайте про всі правила, очікування та розпорядки першого дня навчання, і потім регулярно їх обговорюйте та посилайтеся на них. Не можна очікувати від учнів відповідальності за їхні дії, якщо вони не знають, як їм слід поводитися. Будьте непохитним, справедливим та послідовним — тоді навчатися легко.

4. Будьте справедливими та послідовними.

Учні стежать за цим і швидко помічають будь-яку нечесність. Не підривайте власний авторитет та не псуйте стосунки, над побудовою яких чимало працювали, обираючи «улюбленців» серед дітей або діючи упереджено.

5. Будьте готовими.

Беріть приклад із бойскаутів і будьте завжди напоготові! Підготовка не забезпечить успіху, натомість її відсутність — це майже гарантія провалу. Не шкодуйте часу на те, щоб зацікавити учнів, готувати ефективні уроки та надавати дітям докладні відгуки про їхню роботу.

Джерело: https://www.ksat.com/news/local/2020/05/06/here-are-the-businesses-offering-deals-during-teacher-appreciation-week/

6. Навчайтеся щодня.

Учителювання — це шлях, на якому трапляється багато можливостей і самому чогось навчитися. Для цього слід залишатися відкритими й готовими ними скористатися. Варто  прагнути до вдосконалення щодня, навіть якщо ви вчителюєте вже багато років.

7. Залишайте всі негаразди за дверима класу.

У жодному разі не приносьте особистих проблем чи прикрощів на уроки — залишайте їх удома. Учням не слід знати, що у вас щось не складається в особистому житті.

8. Залучайте родини.

Батьки можуть допомагати або заважати своїм дітям навчатися, тож роль викладача полягає ще й у тому, щоб залучити до навчального процесу навіть тих батьків, які найбільше цьому опираються. Надавайте батькам та опікунам якнайбільше різноманітних можливостей долучатися до роботи та почуватися бажаними гостями у вашому класі.

9. Захищайте своїх учнів.

Обороняйте учнів будь-якою ціною. Ваше першочергове завдання: повсякчас гарантувати захист та безпеку дітей. Якомога частіше на уроках повторюйте та відпрацьовуйте правила техніки безпеки, ніколи не дозволяйте учням робити щось, що може їм загрожувати. Обговорюйте також і безпечну поведінку поза школою.

10. Захищайтеся.

Учителям не слід компрометувати себе жодним чином. Не робіть нічого, що може зашкодити вашій кар’єрі чи особистому життю. Завжди слід дбати про своє оточення, не варто бути занадто вразливими або робити щось, що може знищити репутацію. Убезпечуйте себе, завжди пам’ятаючи про самоконтроль та пильність.

11. Знайдіть спільну мову з адміністрацією.

Поважайте рішення своїх керівників та усвідомлюйте, що в них багато обов’язків. Учителі, яким удалося налагодити прекрасні продуктивні стосунки з адміністрацією, працюють у більш спокійному та сприятливому середовищі.

12. Познайомтесь зі своїми учнями.

Знайдіть час, щоб дізнатися, що подобається дітям, та додавайте до своїх уроків цікаві для них заняття. Налагоджуйте добрі взаємини та зв’язок із ними не лише заради навчання: дайте зрозуміти, що дбаєте про них самих, а не лише про їхні оцінки.

  

Джерело: https://theconversation.com/teachers-quality-of-life-in-france-is-the-picture-really-that-bleak-118196

13. Слухайте.

Завжди будьте готовими вислухати інших, особливо своїх учнів. Беріть до уваги їхні відгуки, поліпшуючи власну роботу. Чуйні вчителі знаходять час, аби навчатися з того, що говорять їм інші, адже вони знають, що не є ідеальними.

14. Беріть на себе відповідальність за власні помилки.

Визнавайте та виправляйте свої хиби — ніхто не очікує від учителів, щоб вони знали все-все. Подавайте учням гарний приклад, звертаючи увагу на власні помилки та демонструючи, як ці помилки допомагають навчатися.

15. Просіть поради в інших учителів.

Колеги можуть стати для вас одним із найбільших ресурсів. Користуйтеся досвідом інших, працюйте згуртовано, за будь-якої нагоди розповідайте про себе та слухайте інших, обмінюйтесь матеріалами. Ви не самі!

16. Будьте гнучкими.

Будьте готовими пристосовуватися та змінюватися. Завжди знайдеться щось нове, що варто спробувати, та щось, що можна поліпшити. Деякі з найкращих моментів учителювання трапляються спонтанно — радійте змінам, а не опирайтеся їм.

17. Підбадьорюйте!

Станьте найпалкішим уболівальником своїх учнів. Ніколи не кажіть їм, що вони ні на що не здатні. Допомагайте їм досягати мети, визначайте потреби кожного та підказуйте шлях до успіху. Обережно підштовхуйте їх у потрібному напрямку, якщо відчуваєте, що їм це потрібно.

18. Ніколи не соромте своїх учнів.

У жодному разі не принижуйте дитину, особливо перед її товаришами. Якщо потрібно зробити учневі зауваження чи виправити його поведінку — робіть це наодинці та помірковано. Ваша мета: навчати дітей та напучувати на правильний шлях, коли вони помиляються, а не змушувати їх почуватися винними чи поганими.

19. Розважайтесь.

Просто веселіться! Насолоджуйтеся своєю роботою — учні відчуватимуть це і також кайфуватимуть! Іноді навчальний процес може перетворюватися на справжній безлад, і тоді краще підлаштуватися під хаос, не сприймаючи його занадто серйозно.

  

Джерело: https://www.freepik.com/free-photo/teacher-young-student-high-five_7770439.htm

20. Долучайтеся до життя своїх учнів.

На це не слід шкодувати ані часу, ані зусиль. Найкращі вчителі завжди знаходять можливість відвідувати учнівські заходи, зокрема спортивні змагання та концерти, та підтримувати своїх вихованців. Такі дрібниці багато означають для ваших дітей.

21. Надавайте змістовні та часті відгуки.

Вчасно оцінюйте та аналізуйте роботи учнів — ніколи не заощаджуйте на цьому час. Коли здається, що це вам не до снаги, нагадайте собі, що в довготривалій перспективі своєчасні конструктивні відгуки варті будь-яких зусиль, адже найкраще діти навчаються, коли ви обговорюєте з ними їхній прогрес.

22. Тримайте руку на пульсі.

Завжди детально дізнавайтеся про всю місцеву політику та розпорядки, дотримуйте їх. Якщо в чомусь не впевнені — краще перепитати, ніж діяти навмання та припускатися помилок. Вам слід знати всі правила вчителювання та дотримувати їх, якщо ви очікуєте від учнів, щоб вони знали та поважали ваші правила.

23. «Перемикайтесь» після школи.

Знаходьте час, щоб розслабитися після уроків. Кожному вчителеві потрібні хобі та інтереси, що дають змогу йому позбутися напруження від роботи. Вчителювання може займати значну частину вашого життя, але воно не повинно залишатися єдиним вашим заняттям.

Деррік Мідор

* За матеріалами: https://www.thoughtco.com/rules-teachers-should-follow-4120807

** Переклад та література обробка Н. В. Третякової

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук