Журнал об’єднує друзів

11.05.2012 140 0

     Вам знайоме відчуття великого задоволення, яким би ви хотіли поділитися з іншими? Класний фільм, цікава книга, захоплива комп’ютерна гра чи подорож невідомими місцями —скільки позитивних емоцій! І сильне бажання розповісти про це друзям та колегам, щоб і вони подивилися, прочитали, пограли, помандрували. Зараз люди намагаються віднайти спосіб об’єднатися спільною справою, ідеєю, а то й емоцією — співчуття, радості, задоволення. Згуртовані гарними думками та справами люди —це велика сила добра і злагоди, чого дуже потребує сьогодні наша планета.

     Саме так розмірковував років десять тому один комп’ютерник —Рон Хорнбекер. Цікаві й розумні книги, яких він прочитав силу-силенну, не обтяжували його книжкові полиці. Адже Рон любив давати їх друзям і знайомим, щоб ті також отримали насолоду від читання, а потім разом  обговорювали зміст. Дивак називав це «відпустити книгу». Так і мандрували книги, випущені на волю, відчувши багато рук і очей тих, хто любить читати і спілкуватися.

     Але ж то були знайомі Рона, а як же решта? Як їм передати книгу? Геніальне завжди просте: одного разу комп’ютерник зупинився в готелі іншого міста й вирішив поділитися улюбленими книжками з відвідувачами. Він залишив 20 книжок у холі готелю, а в кожну книгу вклав записку, де пояснив мету свого проекту: прочитав —передай іншому. Оскільки Рон був спеціалістом з інтернет-технологій, він створив сайт, на якому можна відстежувати пересування книги завдяки спеціальним наклейкам на ній із власним номером.

Так зародився буккросинг (book-crossing) —незвичайне хобі, модний громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж і близький до флешмобу. В Америці й країнах Європи люди активно підключилися до цього проекту, залишаючи (відпускаючи) книги в парку, кафе, магазині, лікарні, аеропорту, на станції метро, вокзалі, дитячому майданчику для того, щоб випадкова людина могла прочитати цю книгу й передати іншому, повторюючи процес. Щоби книга не заблукала, її пересування відстежують на відповідних сайтах.

Буккросинг поширився і в Україні, ставши улюбленим хобі молодих і дорослих прихильників книги, які багато читають і активно спілкуються, обмінюються цікавими думками.

Наша «Основа» завжди намагається бути в епіцентрі суспільного життя, переймається сучасними ідеями, модними захопленнями, креативними проектами. Бажання об’єднати читачів журналів для допитливих в одну команду розумників наштовхнуло на ідею власного буккросингу —журнального.

     Видавнича група «Основа» вже на протязі двох місяців пропагандує ідею журнального буккросінгу. У парку, метро, кафе, магазині, на дитячому майданчику, просто на лавці журнали для допитливих уже мають нових власників і, сподіваємося, знайдуть інших!

Шановні друзі!

Мережевий флешмоб —журнальний буккросинг під гаслом «Прочитав —передай другові» триває!

Прочитавши новенький журнал для допитливих ВГ «Основа» й здобувши нові знання з різних сфер науки і мистецтва, поділіться з ними друзями, близькими і зовсім незнайомими людьми — залиште там, де ви буваєте найчастіше: кафе, інтернет-клуб, каток, магазин, улюблений сквер.

Успіхів вам!

Поділитися в Viber Залишити свій відгук