Психологія Досвід виховання

7 ознак того, що в учня можуть бути проблеми вдома

29.08.2020 1075 0

Іноді школярам потрібна допомога не лише в навчанні. Ми, вчителі, відповідаємо за виконання домашніх завдань та виставлення оцінок за контрольні, але також маємо відчувати учнів та помічати тривожні ознаки, коли в дітей проблеми в родині. Наша пильність та відповідальність допомагають учням почуватися щасливими як у школі, так і вдома.

Може бути нелегко порушувати складні теми з батьками учнів. Але це наш обов’язок — стежити за тим, щоб інтересів дітей дотримували, та допомагати їм реалізувати свій потенціал. Пам’ятайте, що маленькі діти зовсім безпомічні та повністю залежать від дорослих, а ми — близькі їм та відповідальні дорослі в їхньому житті.

Сон у школі

Сон надзвичайно важливий для дитячого здоров’я та гарного самопочуття. Не відпочивши як слід, дитина просто не зможе зосередитись та працювати на належному рівні. Якщо ви помітили, що учень часто засинає під час уроків, подумайте про те, щоб обговорити це зі шкільною медсестрою та разом із нею провести розмову з батьками.

Раптова зміна поведінки

Так само, як і в дорослих, різка зміна поведінки в дітей зазвичай є приводом для тривоги. Ми як учителі дуже добре знаємо наших учнів. Будьте уважними до змін у поведінці та в якості роботи. Якщо школяр, який раніше був дуже відповідальним, зовсім припиняє виконувати домашні завдання, можливо, варто поговорити на цю тему з його батьками. Працюючи в команді, ви можете заручитися їхньою підтримкою та допомогти дитині повернутися до навчання.

Недостатня гігієна

Якщо учень з’являється в школі в брудному одязі або помітно, що він не дотримує особистої гігієни як слід — це може бути ознакою того, що вдома йому не приділяють достатньо уваги. Знову ж таки, у розв’язанні цього питання з опікунами учня вас може підтримати шкільна медсестра. Недоглянутість може не лише призвести до проблем зі здоров’ям, але й спричинити самотність та кепкування однокласників, якщо стає помітною. Зрештою дитина може навіть впасти в депресію.

Помітні травми

Це, мабуть, найтривожніший знак, який означає, що діяти слід негайно. Немає нічого важливішого, ніж урятувати безпомічну дитину від насильства — як за законами, так і за моральними нормами. Якщо систематично помічаєте синці, порізи або інші ознаки травм — не вагаючись, бийте на сполох, доки не будете повністю впевнені, що дитина в безпеці.

Неготовність до уроків

Спостережливий учитель може розгледіти багато різноманітних ознак того, що дитині не приділяють достатньо уваги вдома. Якщо учень часто говорить, що не поснідав, або ви помічаєте, що в школяра немає обіду (або грошей на обід), можливо, йому також потрібна ваша допомога. Так само простежте за тим, щоб у всіх дітей було достатньо навчального приладдя, і якщо в когось немає найнеобхідніших речей для навчання — подбайте про це. Маленькі діти повністю залежать від дорослих, тож пам’ятайте, що не вони винні в цьому, якщо в них немає належного спорядження — краще з’ясуйте, як так сталося, та як можна виправити цю ситуацію.

Невідповідний або недоречний одяг

Пильно придивіться до учнів, які майже щодня ходять в одному й тому ж вбранні. Так само звертайте увагу на тих, хто вдягнуті не відповідно до сезону, або взимку ходять у недостатньо теплому верхньому одязі. Зношене або замале взуття також може ознакою того, що вдома в дитини щось не так. Якщо батьки зараз не мають можливості забезпечити дитину як належить — ви можете звернутися до церкви чи благодійних організацій, щоб отримати там найнеобхідніші речі для неї.

Розповіді дитини про те, що вона нікому не потрібна, або що з нею жорстоко поводяться

Це найбільш очевидний і зрозумілий знак того, що вдома в школяра щось не так (а можливо, ситуація навіть небезпечна!). Якщо учень говорить про те, що вночі сам залишається вдома або що його може вдарити доросла людина, — у цьому, безумовно, слід детально розібратися. Знову ж таки, варто якнайшвидше звернутися із цим питанням до служби захисту дітей. Це не ваша робота — визначати, наскільки такі слова відповідають дійсності та наскільки все серйозно. Існують спеціальні органи, що мають розслідувати такі випадки із дотриманням усіх процедур та з’ясовувати, що насправді відбувається та яким чином слід втрутитись у ситуацію.

Автор: Бет Льюїс

Переклад та літературна обробка Н. В. Третякової.

За матеріалами: https://www.thoughtco.com/7-signs-of-trouble-at-home-child-depression-or-abuse-2081929

Поділитися в Viber Залишити свій відгук