Актуально Self-менеджмент

Онлайн-курс для школярів про стартапи

15.08.2020 466 0

Про онлайн-курс «StartUp_Camp: шлях до мрії»

3 червня 2020 року стартував онлайн-курс для учнів 9–11-х класів з основ запуску власного стартапу «StartUp_Camp: шлях до мрії». 

Розробили курс фахівці НТУ «ХПІ» і засновники стартапу «iCardy» Роман Томашевський, Оксана Севрюкова, Марія Маслак.

Навчальний курс складається з кількох етапів — серії онлайн-курсів, роботи з менторами, створення власного стартапу і онлайн-захисту робіт на Pitch day. 

Під час проходження курсу школярі досліджуватимуть стартап-екосистему зсередини, вивчатимуть основи фінансової грамотності, інструменти для реалізації проєктів і принципи командної гри. 

Це допоможе пізнати основи підприємництва, дізнатися про тренди розвитку власного проєкту та отримати інструменти, завдяки яким можна реалізувати свої бізнес-ідеї.

Учням пропонують пройти три модулі:

1-й модуль: «Філософія підприємництва. Скільки коштує ідея? Чому власна справа — це шлях у доросле життя? Що таке бізнес і стартап?» та «Вмикай критичне мислення! Що таке бізнес-гіпотези? Як перевірити, що ти все робиш правильно?»;

2-й модуль: «Командна гра. Чому виграють команди? Яка вона Dream Team?» та «Вожаки бізнес-зграй. Хто такий лідер і як ним стати? СЕО — хто він?»;

3-й модуль: «Вчимося презентувати свою ідею. Що таке «продаж»? Упаковка бізнесу має значення!» та «Звідки взяти гроші? Стартове фінансування бізнесу. Участь в конкурсах та грантах». 

За успішного проходження онлайн-курсу школярі зможуть отримати сертифікати, крім цього попрацювати з менторами над власними проєктами. 

Що таке стартап?

Стартап (англ. Startup, startup company, букв. «стартує») — це новий бізнес будь-якої спрямованості, який створюється для реалізації нової перспективної ідеї з метою отримання прибутку. Зазвичай стартапи організовуються невеликою командою людей (2–5 осіб). 

Важливо розуміти, що не кожен новий бізнес можна назвати стартапом. Класичний Startup – це щось нове, унікальне і ексклюзивне; те, що до вас ніхто ще не придумав і не реалізував. Якщо хтось скопіював якусь бізнес-ідею і втілив її в життя, то стартапом це вже назвати не можна. 

Наприклад, вирішивши створити соціальну мережу Facebook, Марк Цукерберг став свого роду першовідкривачем. Його ідея була абсолютно свіжою і ніким до нього не використаною. А створення мережі ВК Павлом Дуровим за образом і подобою Фейсбуку назвати стартапом вуже не можна.

Історична довідка

1939 року в США вперше був застосований термін «startup» в комерційній діяльності. У ті далекі роки більшість компаній, що займалися інноваційними технологіями, розташовувалися в сонячному Сан-Франциско.

  

Тоді двоє студентів зі Стенфорда Девід Паккард і Вільям Хьюлетт започаткували новий бізнес за допомогою принципово свіжих і ніким не використовуваних ідей і назвали його startup, що в перекладі з англійської мови означає «запуск, старт». Зараз це всесвітньо відома компанія Хьюлетт-Паккард (скорочено Ейч-Пі (HP)), що виробляє комп’ютерну й іншу оргтехніку. У випущеному ними першому генераторі замість резистора використали лампу розжарювання, що в майбутньому зробило продуктивність генератора більш стабільним і дешевшим у виготовленні. Завдяки цьому товар став більш конкурентоспроможним.

Існують кілька досить успішних інтернет-стартапів, які принесли творцям мільйонний прибуток, до них належать відомий Youtube, популярна енциклопедія Wikipedia, сервіс для спілкування Skype та інші не менш популярні сервіси, якими кожен із нас щодня користується.

Підготувала Лариса Пужайчереда, редакторка Видавничої групи «Основа»

За матеріалами:

Поділитися в Viber Залишити свій відгук