Досвід виховання ЗДО Творчість, ідеї

Рухливі ігри на дитячому майданчику

13.08.2020 1157 0

Після літнього відпочинку діти знову зустрічають своїх друзів. Це завжди супроводжується сплеском позитивних емоцій, коли малюкам важко всидіти на місці. Тому дайте можливість виходу надлишкам їхньої енергії — влаштуйте рухливі ігри на свіжому повітрі. Зустрічаючись на вулиці, дошкільнята найчастіше грають у пісочниці, у добре всім відомі доганялки, хованки, знайомлять одне одного з новими ігровими знахідками і своїми новими іграшками. Батьки при цьому обмінюються власним досвідом. Це чудово, адже так діти бачать на прикладі батьків, як потрібно спілкуватися, вчаться правил етикету. Проте іноді потрібно змінювати тактику поведінки батьків і пограти з дітьми нарівні або хоч би запропонувати їм нові забави, пояснивши правила.

Джерело: https://melkie.net/zanyatiya-s-detmi/igrovye-tehnologii/podvizhnyie-igryi-v-detskom-sadu.html

İгри з м’ячем

Організовуйте ігри на влучність, спритність, швидкість мислення, наприклад, «Влуч у ціль», «Їстівне — неїстівне», «Я знаю десять імен дівчаток», естафету, коли м’яч потрібно пронести між колін або на одній долоні. Пограйте у футбол, волейбол, баскетбол, причому малюкам за баскетбольний кошик може правити звичайне відро, що стоїть на землі. Узявши із собою на вулицю крейду, намалюйте класичні класики, кружечки, будиночки, доріжки, по яких стрибайте, пересувайтеся, немов потяг, пройдіть, як звірятка: перевальцем — як клишоногий ведмедик, стрибками — як жаба, напівприсядки — як качечка.

Веселі скакалки

Зазвичай дівчатка стрибають через скакалку, але настав час залучити до цієї забавки й чоловічу половину населення (наприклад, пограти в риболовлю). Для цього батько стає в коло, а навколо нього — діти. Дорослий бере один кінець скакалки до рук, нахиляється і розкручує її так, щоб вона описувала коло. Коли вільний кінець скакалки наближається до ніг, діти підстрибують. Чиїх ніг «вудка»-скакалка торкнеться, той і спійманий. Це означає, що він залишає коло. «Рибу ловлять» до тих пір, поки не залишиться один гравець, а наступного разу він і буде «рибалкою». А ще скакалку можна використати для катання на конячках. Для цього обмотайте навколо себе скакалку, а її кінці віддайте дитині. Так батьки перетворюються на завзятих «конячок» і везуть дітей, не забуваючи вигукувати «Іго-го!». Потім діти можуть помінятися місцями з батьками або «возити» своїх однолітків.

Кеглі

Улаштуйте вуличний кегельбан. Для цього розставте пластмасові кеглі, пластикові пляшки або паперові скляночки. Потім накресліть лінію крейдою — від неї гравці мають котити м’яч у бік кеглів. Їхня мета: збити якнайбільше предметів. Можна ускладнити гру, поставивши кеглі у два ряди, звузивши доріжку для м’яча тощо. Використайте свої знання ігор, додайте до них творчі фантазії та гарний настрій!

Світлофор

Спочатку поговоріть про вуличний світлофор, у якого є червоне, жовте і зелене світло, а також про те, що можна робити, коли одне з них вмикається, а потім запропонуйте розглянути свій одяг, зокрема, які кольори в ньому є, і починайте грати за такими правилами. На майданчику позначте СТАРТ і ФІНІШ. Гравці шикуються на старті. Коли ведучий називає якийсь колір, гравці, у яких він є в одязі, спокійно йдуть до фінішу, а в кого немає, повинні пробігти так, щоб їх не спіймав ведучий. Спійманий гравець стає ведучим. Проявляйте кмітливість: наприклад, щоб пройти з потрібним кольором, візьміть лопатку, іграшку, цукерочку, проведіть попідруч того, у кого такий колір є, торкаючись, наприклад, його футболки.

Ловитки

Виберіть двох (чотирьох) малюків, які будуть «ловцями». Вони утворюють пару і відходять до краю майданчика. Решта — «метелики». На слова ведучого «Метелики в сад полетіли!» гравці-«метелики» пересуваються майданчиком.

Почувши слово «ловці», пари, тримаючись за руки, намагаються спіймати «метелика» — оточити його, з’єднавши вільні руки. Коли «ловці» спіймають декілька «метеликів», порівняйте, у кого більше — той і буде «суперловцем». «Метелики», які залишилися, будуть «суперметеликами». Ловити «метеликів» можна і в інший спосіб, наприклад, якщо в «ловця» буде обруч, він може накинути його і на «метелика» замість сачка.

«Море хвилюється раз»

Ця гра родом із дитинства батьків, навіть бабусь і дідусів, яка має дуже прості правила, тому залишається популярною і в наші дні. Спочатку слід вибрати ведучого. Доки він читає вірш («Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три — морська фігуро, завмри!»), інші гравці виконують довільні рухи або танцюють. Коли вірш закінчиться, усі гравці мають завмерти. Після цього ведучий вибирає одного з гравців. Останній повинен показати «морську фігуру» (рибу, морського коника, хвилю). Якщо ведучий відгадує фігуру, гравець, який показував її, починає водити, якщо ні — ведучий переходить до наступного гравця. Увесь час інші гравці мають стояти нерухомо. Якщо хтось поворушиться, а ведучий це помітить, такий гравець стає «морською водою», тобто залишає гру.

Хто покликав?

Утворіть коло і візьміться за руки. Посеред кола поставте гравця із зав’язаними очима і дайте йому до рук прутик. За сигналом ведучого «Пішли!» гравці йдуть по колу, поки ведучий не скаже: «Стоп!». Гравець у колі простягає прутик. Той, навпроти кого він опиниться, називає ім’я гравця в колі, а гравець із зав’язаними очима має відгадати, хто його покликав. Якщо відгадав, вони міняються ролями.

Заборонені рухи

Виберіть ведучого і домовтеся, що такий рух, як стрибки на двох ногах, у цій грі заборонений. Потім ведучий робить різні рухи, прискорюючи темп, а інші за ним повторюють. Проте якщо ведучий показує заборонений рух, то гравці мають зупинитись. Той, хто повторив заборонений рух, залишає гру.

Автор: Олена Піддубна

Поділитися в Viber Залишити свій відгук