Актуально Self-менеджмент

Календар споживача на 2020 рік ІІ півріччя

17.06.2019 344 0

ЛИПЕНЬ

11 липня, субота
Всесвітній день шоколаду

Джерело:https://www.unian.ua/lite/holidays/10613868-vsesvitniy-den-shokoladu-shcho-varto-znati-pro-ulyubleni-lasoshchi-video.html

Всесвітній день шоколаду або World Chocolate Day відзначається щорічно 11 липня або 7 липня на заході Європи. Це свято виникло у Франції 1995 року. День шоколаду швидко набув популярності та був підтриманий у Німеччині, Італії, Швейцарії, інших країнах як всередині Європейського союзу, так і за його межами.

Цього дня проводяться різноманітні фестивалі та заходи, присвячені цьому чудовому продукту.

Наукою встановлено той факт, що в шоколаді є елементи, які сприяють як відпочинку, так і психологічному відновленню. Темні сорти шоколаду сприяють викиду ендорфінів — так званих гормонів щастя, які впливають на центри задоволення, поліпшуючи настрій і підтримуючи тонус організму. Так само існує гіпотеза, що шоколаду притаманний «протираковий» ефект, він здатний сповільнювати процеси старіння. На жаль, учені одностайно констатують той факт, що шоколад сприяє збільшенню маси тіла, але це аж ніяк не є його недоліком. Шоколад багатий поживними речовинами, зокрема жирами, а отже, і калоріями.

ВЕРЕСЕНЬ

2 вересня, понеділок
День народження гривні

  

Джерело:https://4studio.com.ua/novyny/sogodni-den-narodzhennya-gryvni-istoriya-natsionalnoyi-valyuty/

2 вересня 1996 року в Україні було розпочато грошову реформу. Початок створення власної національної валюти був обумовлений проголошенням державної незалежності країни. Спочатку були запроваджені попередники гривні — українські карбованці. Однак 25 серпня 1996 року президент молодої держави підписав Указ «Про грошову реформу в Україні», відповідно до якого вводилася в обіг гривня — національна валюта та її сота частина — копійка. Саме від 2 вересня 1996 року НБУ випустив в обіг банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень та розмінну монету номіналом 1, 2, 5, 10, 25 і 50 копійок, припинивши випуск карбованців.

6 вересня, неділя (перша неділя вересня)
День підприємця України

Свято встановлено Указом Президента № 1110/98 від 05.10.1998, щоб відзначити важливу роль, яку відіграє цей сектор економіки в формуванні нового економічного ладу, розвитку демократії та громадянського суспільства.

22 вересня, вівторок
Всесвітній день без автомобілів (World Carfree Day)

  

Джерело:https://www.6262.com.ua/news/2519564/22-veresna-vsesvitnij-den-bez-avtomobila-comu-varto-vidmovitis-vid-transportu

Уперше цей день відзначили 1998 року у Франції, коли в багатьох містах було припинено автомобільний рух. У наступні роки цю традицію запозичили інші європейські країни та міста, останніми роками — і деякі неєвропейські країни (наприклад, Канада, США).

День без автомобілів святкують за рішеннями органів місцевої влади. Зазвичай цього дня заборонено їздити на автомобілях, мешканці використовують альтернативні способи пересування. Часом акція триває більше ніж один день.
Мета такого заходу: привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, сприяти розвитку альтернативних видів пересування.

День без автомобілів в Україні офіційно не відзначають, однак такі акції відбуваються за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в деяких містах України.

Щоразу, заводячи двигун автомобіля, ви прискорюєте зміну клімату — адже   переважає серед інших парникових газів, що посилюють здатність атмосфери утримувати тепло.

ЖОВТЕНЬ

31 жовтня, четвер
Всесвітній день заощаджень (Міжнародний день економії)

Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілан, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків з 29 країн зібралися на свій перший Міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня. Саме цього дня один із його учасників — італійський професор Равізза — запропонував щороку відзначати Міжнародний день заощаджень. 1989 року Міжнародний день заощаджень офіційно визнаний директивою ООН. Однак присвятити цей день слід не тільки економії грошей, але й економії в широкому сенсі цього слова: економії часу, сил, дбайливого ставлення до природних ресурсів, особистих речей тощо.

ЛИСТОПАД

11 листопада, середа
Міжнародний день енергозбереження

  

Джерело: http://www.javirua.org/events/11-listopada-mizhnarodnij-den-energozberezhennya/

Рішення про заснування цього свята було ухвалено у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE, а вже в листопаді 2008 світ відзначив перший День енергозбереження.

Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проєкті виявили бажання близько 20 країн.

Основна мета свята: привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.

У міжнародний День енергозбереження в усіх країнах, де відзначається це свято, відбуваються заходи, спрямовані на те, щоб проінформувати людей про способи енергозбереження та альтернативні джерела енергії, розповісти, чому важливо економити енергію.

Ніхто не зможе зробити все, але кожен може зробити щось, і якщо кожен щось робить, ми багато чого досягнемо разом!

12 листопада, четвер (другий четвер листопада)
Всесвітній день якості

Ініціювали цю дату шановані в усьому світі громадські організації за підтримки ООН, зокрема Європейська і Латиноамериканська організації з якості, Американське товариство з контролю якості, Японський союз учених та інженерів. Цього дня сумлінні виробники, за підтримки громадських організацій та органів виконавчої влади, влаштовують численні виставки та проводять різноманітні заходи на підтримку принципів якості вироблених товарів і послуг. 1995 року Європейська організація якості оголосила Європейський тиждень, у рамках якого теж відзначається Всесвітній день якості.

15 листопада, неділя
День вторинної переробки

  

Джерело: http://tuzlim.org.ua/15-листопада-всесвітній-день-вторинної

15 листопада відзначається Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки.

Головна мета свята: привернути увагу влади, громадськості та промислових структур до цієї теми. У сучасному світі проблема накопичення відходів особливо гостра: наслідки можуть бути дуже плачевними для людства.
Вторинною переробкою (рециклінгом відходів, повторної переробки й утилізацією відходів) називають повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик та ін., а органічні відходи широко використовують у сільському господарстві.

Завдання вторинної обробки: розв’язання проблеми обмеженості ресурсів; зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини; боротьба із забрудненням навколишнього середовища.
У багатьох країнах світу проводять виставки найцікавіших і кумедних прикладів вторинного використання сміття.

27 листопада, п’ятниця
Чорна п’ятниця (Black Friday)

  

Джерело: https://pmg.ua/economy/75684-chorna-pyatnycya-u-mukachevi-de-shukaty-znyzhky

На Чорну п’ятницю, яка припадає на наступний день після Дня подяки в США, деякі люди чекають цілий рік. Безліч торгових організацій влаштовують фінальні розпродажі, встановлюючи великі знижки, інколи до 80–90 %, на свої товари. Оборот торгівлі цього дня сягає рекордних показників.

27 листопада, п’ятниця
День без покупок (Buy Nothing Day)

Як не дивно, цього самого дня відбувається інший захід — День без покупок. Ініціював ідею античорної п’ятниці рекламіст Тед Дейв, переконаний, що «реклама обманює, коли обіцяє, що ми станемо щасливішими, якщо придбаємо більше речей». Мета цього дня: дати зрозуміти людству, що крім товарів, у світі є багато більш цінних і цікавих речей. День без покупок відзначають у Голландії, Великій Британії, Канаді, Фінляндії, Польщі, Словенії, Німеччині, Ірландії, Норвегії, Бельгії, Австралії, Швеції, США та багатьох інших країнах. Свято є своєрідним протестом проти надмірного споживання в розвинених країнах і проти нерівності у світі. Для того щоб долучитися до святкування, потрібно лише не робити цього дня покупки і не ходити по крамницях.

30 листопада, понеділок
Міжнародний день захисту інформації

1988 року американська Асоціація комп’ютерного обладнання оголосила 30 листопада міжнародним Днем захисту інформації (Computer Security Day). Таким чином Асоціація хотіла нагадати всім про необхідність захисту комп’ютерної інформації та звернути увагу виробників і користувачів устаткування й програмних засобів на проблему безпеки. З того часу цього дня за ініціативи Асоціації комп’ютерного обладнання проводяться міжнародні конференції щодо захисту інформації, які супроводжуються багатьма цікавими заходами.

ГРУДЕНЬ

Протягом грудня
Акція Всеукраїнської екологічної ліги «Збережи ялинку»

  

Джерело:https://kmlis.gov.ua/?p=14871

Мета акції «Збережи ялинку»: переконати громадян України в тому, що слід відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев; показати згубні наслідки вирубування лісів.

Акція спрямована не лише на запобігання незаконній вирубці сосен та ялин, а й на формування громадської думки щодо «ялинкової» проблеми шляхом пропаганди заміни живих дерев композиціями з гілля, що залишається в лісі на місці санітарних рубок, у лісосіках, його навіть іноді спалюють. Тому використання таких хвойних залишків збереже життя багатьом деревам і дасть відчутний економічний ефект.

У рамках акції проходить конкурс, під час якого діти виготовляють оригінальні букети, створюючи святкову атмосферу без нищення живих дерев. Такі композиції стають дедалі популярнішими. Всеукраїнська екологічна ліга закликає громадян України, освітян, неурядові організації, органи державної влади та місцевого самоврядування, засоби масової інформації зробити свій внесок у припинення винищення дерев.

Довідка. Щоб виростити замість однієї вирубаної двометрової ялини іншу, потрібно не менше 10–15 років. У багатьох лісових господарствах Європи на Різдво ялинки не зрубують, а здають в оренду. Після свят дерево зі збереженою кореневою системою знову повертають до лісу.

Існує ще одна проблема, пов’язана зі зрубаними ялинками після свят. Куди їх потім подіти? Як утилізувати ялинки після новорічних свят?

У світі цю проблему розв’язують по-різному. У Великій Британії до закінчення свят працюватимуть пункти приймання різдвяних ялинок. Лише в Лондоні їх налічують кілька десятків. Населення в цій країні привчають до думки, що ялинки також потрібно здавати на переробку, як макулатуру або одноразовий посуд. Для тих, хто не встиг вивезти ялинку самостійно, передбачено безкоштовний виклик машини додому для вивезення сміття.

Австрія також відкриває пункти безкоштовного прийому вживаних ялинок на утилізацію. З них пізніше виготовлять паливні брикети або компост.

У Швеції та Фінляндії перероблені на меблевих фабриках ялини використовують для виробництва косметики або їх спалюють у міських котельнях для одержання тепла і гарячої води.

В Україні сьогодні проблему утилізації зрубаних новорічних ялинок повністю не розв’язано. Після Нового року тисячі дерев, які мають назву «великогабаритне сміття», опиняються на звалищах і зазвичай «зустрічають» там весну. Останні роки у великих містах ялинову хвою передають зоопаркам, де її додають до корму слонам, зубрам та іншим тваринам.

10 грудня, четвер
День Нобеля

День Нобеля — це щорічне вручення Нобелівської премії, яке відбувається 10 грудня в Стокгольмі. Нобелівські премії користуються міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака. Кожен лауреат отримує золоту медаль із зображенням Нобеля і диплом.

Нобелівські премії з фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури та економіки вручає лауреатам його Величність Король Швеції на церемонії, що відбувається у річницю смерті Альфреда Нобеля (1896 року в Сан-Ремо). Розмір грошової премії змінюється щорічно і становить приблизно 1 млн доларів. Нобелівські премії мають великий міжнародний престиж і, ба більше, пропонують лауреатам значну економічну підтримку.

26 грудня, четвер
День подарунків

Колись у Великій Британії та країнах Британської співдружності — у Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Самоа, Кірібаті та інших, започаткувалося дивовижне свято — свято сюрпризів, подарунків, уваги і не байдужості. Раніше це свято мало назву — «Boxing day», було вихідним днем, бо відзначалось наступного дня після Різдва. З часом ця приємна традиція дарувати подарунки поширилась світом і призвичаїлася. Бо всі дуже люблять не тільки отримувати, а й дарувати подарунки!

За матеріалами:
https://www.dilovamova.com
https://bank.gov.ua
http://www.ecoleague.net
 

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 

 

 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/


 

Поділитися в Viber Залишити свій відгук