ІКТ. Іновації Актуально Self-менеджмент

Штучний інтелект змінює освіту. Як роботи допомагають студентам і викладачам?

29.06.2020 489 0

Британський експерт з питань освіти Ентоні Селдон прогнозує, що в розвинених країнах роботи замінять учителів уже до 2027 року. Він першим установив дедлайн повній автоматизації освіти, але Селдон не єдиний, хто припустив, що штучний інтелект замінить людину на цій посаді. Багато вчених переконані, що людиноподібним машинам ніколи не вдасться стати повноцінною заміною людині. І в скептиків є тому підтвердження.

Як це — навчатися за характером і темпераментом?

Отримати статус найсучаснішої системи освіти у світі прагне Бельгія. 2019 року уряд бельгійського регіону Фландрії підписав контракт з британською платформою Century Tech. Система, що працює на основі технології штучного інтелекту, буде використовуватися у 700 муніципальних школах й університетах цього регіону. Це перша в історії урядова угода, що передбачає впровадження штучного інтелекту в таких масштабах.

Century Tech — це комп’ютерна програма, яка на основі характеру й інтересів дитини, складає її індивідуальний план навчання. Згідно з результатами тестування програми, використовуючи Century Tech, учителі отримують до 6 вільних годин роботи на тиждень.

Перед початком роботи в програмі учні проходять тести, що визначають їхні темперамент, характер, інтереси, найзручніший формат роботи й прогалини у знаннях. Після цього програма визначає їхні слабкі й сильні сторони, а також рекомендує індивідуальні завдання.

Як штучний інтелект шукає «слабкі місця» у навчанні?

У групі з 30 людей одному викладачеві важко приділити увагу кожному. Тому багато студентів і школярів мусять звертатися до репетиторів для того, аби надолужити втрачене. Цю проблему намагається розв’язати стартап Enlearn. Засновник системи Enlearn Зоран Попович вірить, що майбутнє освіти — за персоналізованим навчанням.

Платформа поділяє навчальний процес на дрібні етапи, а потім відстежує, як користувач їх проходить. Після цього штучний інтелект аналізує роботу студента щодо «слабких місць». На основі отриманих результатів Enlearn складає індивідуальну програму, що допомагає «підтягнути» студента у темах, у яких він погано орієнтується.

  

Ось, як це відбувається. Наприклад, студент намагається розв’язати складне завдання з математики. Поки він крок за кроком розв’язує математичні рівняння, система помічає, яких помилок він припускається систематично. Після цього на екрані студента з’являється попередній урок і правила, які він погано засвоїв. Пілотні результати тестування засвідчили, що учні у чотири рази частіше почали успішно вирішували завдання без допомоги вчителя.
Як штучний інтелект спробував замінити педагогів? Чому це виявилося безрезультатним?

Довести, що освіта майбутнього не потребує викладачів, спробувала чартерна школа Electronic Classroom of Tomorrow (ECOT) в Огайо. ECOT стала найбільшою віртуальною школою у США, що була створена на основі нових технологій з дистанційною формою навчання. Учні цієї школи навчалися за вказівками штучного інтелекту без взаємодії з учителями.

  

2016 року експеримент визнали невдалим. Виявилося, що більшість учнів облишили навчання, а решта студентів навчалася у віртуальній школі менше однієї години на день. Провал пов’язують з відсутністю людського фактору у процесі навчання.

Поки все, що можуть запропонувати нам нові технології, — це передача сухого матеріалу. Але у навчанні цього замало. Нас мають хвалити за досягнення, заохочувати і мотивувати вчитися саме люди, а не машини.
Як працює університетський голосовий помічник

«Знайди мені додаткові матеріали до уроку! Які в мене є борги? Яка наступна пара? Як дістатися до аудиторії? Де я можу знайти викладача з цього предмета? Хто мені може допомогти з домашнім завданням?» На всі ці прохання й питання цілодобово відповідає персональний помічник Deakin Genie.

  

Австралійський університет створив персонального помічника Genie, доступного студентові у форматі 24/7/365. Deakin Genie — це розумний персоналізований цифровий асистент, що опирається на штучний інтелект й аналітику. Він функціонує як усім нам знайомий інтерфейс чату на мобільному телефоні у користувача або ж як голосовий помічник. Діджиталізований асистент відповідає на будь-яке питання щодо освітнього процесу. Це як Siri, тільки для студентів Університету Дікен.

Його використовують у навчанні 75 % студентів закладу Іноді Genie веде по 12 000 чатів на день. Студенти університету можуть отримувати всю навчальну інформацію, не полишаючи своїх справ. Якщо ти користувач Genie, то під час приготування вечері можеш попросити систему надиктувати тобі лекцію, яку ти пропустив. Якщо потрібно зробити нотатки, то Genie і це за тебе зробить.

Замість того, аби думати, як найкраще організувати своє навчання, студенти можуть просто навчатися. Організацією займається штучний інтелект.

Автор: Вікторія Савенець, аналітикиня в освітній IT-компанії HUMAN
За матеріалами: https://inspired.com.ua/

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук