Актуально Self-менеджмент

За будь-яких незрозумілих обставин — об’єднуйтеся! Антикризовий онлайн-EdCamp 2020

21.05.2020 783 0

Трапляються іноді такі пропозиції, від яких не відмовляються. Наприклад пропонують вам летіти на фестиваль. І саме того напрямку мистецтва/діяльності/розваг який ви обожнюєте. Безкоштовно і просто зараз. А у вас ще й відпустка. Тож, еге-гей, речі — у валізу, паспорт — у кишеню. Вперед за емоціями, натхненням і красою! Бо саме за цим фестивалі й відвідують, чи не так?

А якщо карантин? І кордони закриті. І майбутнє незрозуміле, а непозбувна бентега шкребе душу як миша. Але раптом дзенькає сповіщення поштової скриньки: «Добридень, шановна Людино, небайдужа до української освіти!».

Фестиваль? Та ні, краще. То EdCamp Ukraine приходить просто до тебе додому. І на тебе чекають вирії емоцій, незабутні зустрічі та мотиваційні цунамі разом з Антикризовим онлайн-EdCamp Ukraine 2020.

— Ну, що там миші твоєї бентеги?

— Їх розігнали крила білих ворон! Тримай «пʼять», освіто!

Здається, ми вас трохи повеселили приказкою. А зараз — цілком серйозно.

Як розповів у пост-листі Олександр Елькин: «За один день національної події Антикризовий онлайн-EdCamp Ukraine 2020у #Світлиці 1 ми зустрілися із 10 019 учасниками й учасницями! Не знаємо, чи помітили ви певний збіг: Covid-19 об’єднав саме 10 019 осіб у цей непростий час задля реформування дистанційної освіти, підтримки учнівства, вчительства і батьківства України».

«Навчання — воно скрізь…», — наполягають організатори EdCamp Ukraine і простягають долоньки в монітор. І пропонують подорож через зони стійкості: через зону страху — до зони росту.

  

Пʼять днів промайнули. І, як завжди це буває на EdCamp, «довгі хвости» не забарилися.

Вже написані перші пости з враженнями й особистими 5 кроками росту. Надамо слово учасницям Антикризової освітньої події.

Людмила Казьмірук, учителька англійської мови, ЗОШ № 28, м. Тернопіль

#EdCampUkraine

Надзвичайно цікавий та інформативний он-лайн EdCamp!

Щойно закінчився виступ 10-ї Міністерки освіти і науки України пані Лілії Гриневич. Професійно, чітко і зрозуміло. Глибокий аналіз і чітке розуміння ситуації та майбутніх можливостей. Професіонал. Справжній. Мудрий. Дуже прикро, що теперішня влада усунула її з посту. Але Лілія Михайлівна і далі працює в освіті у різних напрямках. Тому, не все втрачено.

#5кроківросту

1. Освоїти нові ресурси для дистанційного навчання.
2. Прочитати книжку The Woj way та почати застосовувати метод T.R.I.C.K.
3. Застосовувати практики СЕЕН для себе, сім’ї та частково інтегрувати їх в уроки.
4. Продовжити знайомство з фінансовою грамотністю і плануванням сімейного бюджету.
5. Щодня робити фізичні вправи або танцювати

Наталія Шевченко, учителька англійської мови НВК № 16 м. Мелітополь

#EdCampUkraine

Шість років тому я стала учасницею Національної (не)конференції EdCamp Ukraine! Рік за роком ця подія залишала «довгий хвіст», який надійно тримав і тримає мене у вирії освітянських подій щоденно. Але цьогорічний Антикризовий EdCamp 2020 це дуже challenging! Як усе поєднати і не пропустити найцікавіше і найкорисніше? І тут життєва компетентність спрацювала. Звук у мобільному крізь навушники, відео на екрані комп’ютера (бо інтернет такий «суперовий»). Чисельні нотатки і подорожі «кімнатами»! Так звикла за 5 днів до такого ритму, що вже сумно...

#5кроківросту

А тепер мої 5 кроків росту! Мабуть, банально, але чесно.

1. Удома намагатися бути тільки мамою і дружиною (ну, принаймні, спробую).
2. СЕЕН-практики — це мене заінтригувало! Хочу опанувати.
3. Кажу «ТАК» формувальному оцінюванню! На дистанційному навчанні — на першому місці!
4. НЕ закисати у зоні комфорту!
5. Ще раз і знову кажу, що Storytelling — моє! Люблю, вмію, практикую потроху.

Так! EdCamp був завжди і зараз є ковтком свіжого повітря!

Людмила Куркурина, директорка Черноземенської ЗОШ, Запорізької обл.

#EdCampUkraine

П’ять днів Антикризового онлайн-EdCamp Ukraine 2020 промайнули, як один! Сказати, що це значуща подія в житті освітян України — не сказати нічого! Ми рухалися в ці дні від мрії до ідеї, від думок до «вау» — вийшло! Команда EdCamp — ви чарівники! Ви, я впевнена, дали можливість багатьом прописати сьогодні дорожню карту дій. І ще довіра, відвертість, щирість, які панували всі ці дні на кожній сесії, — це неймовірно!

#5кроківросту

А п’ять кроків росту — це…

1. Віра в краще і свобода вибору.
2. Вийти із зони комфорту, вийти за рамки звичного.
3. Давати не тому, що в тебе багато, а тому, що ти знаєш, як це, коли в тебе немає.
4. Толерантность — це точка опори, яка зрушить світ в напрямку змін.
5. І дитиноцентризм в освіті та в житті.

Надія Волторніст, учителька початкових класів Лохвицької гімназії, Полтавської області

#EdCampUkraine

Білий колір — це здатність поверхні віддзеркалювати промені світла. Для відповідального вчительства це означає безперешкодне спілкування, поєднання творчості та натхнення. Все це я відчула, взявши участь у Антикризовому національному онлайн-EdCamp’і 2020: що відбувався під гаслом «Тримай п’ять, освіто!».

EdCamp — це коли ти тут і ти справжня, відчуваєш, що таких багато. Це потужна хвиля натхнення, яка наповнює нас, освітян.

Саме тут я побачила людей, відкритих для спілкування: спікери, тренери, особливі гості та звичайні вчителі, як і я. Вони відповідали на питання та ділилися важливим досвідом на своїх сесіях. Сесії обирала за такими критеріями:

1. Зарядитися позитивом та натхненням від колег.
2. Дізнатися з «перших рук» про досвід учителів та застосовувати на практиці нові ідеї вже цього року.
3. На окремих сесіях намагалася знайти відповіді на професійні запитання, які давно непокоять.

Вражень — безліч, ідей — без міри!
#5кроківросту

1. Об’єднати вчительську та батьківську спільноту задля позитивних змін.
2. Впав — піднімися. Уміння швидко адаптуватися і вчитися — це вимога часу і найважливіші чинники розвитку.
3. Освоїти нові онлайн-інструменти для дистанційного навчання. Зробити дистанційне навчання комфортним для учня та вчителя.
4. Перейняти досвід у тих, хто робить щось краще.
5. Познайомилася із СЕЕН-практиками, почати впроваджувати у своїй діяльності.

Йду в НУШ 2020 і беру валізку із досвідом учителів-практиків! Упевнена, що знайомство і подальше спілкування з креативними освітянами дасть плідний урожай знань для малечі й мене особисто.

Рекорди і досягнення Антикризового онлайн-EdCamp 2020

  

— Освітяни і всі небайдужі підтримали медпрацівників і медпрацівниць, придбали 5 000 пар одноразових рукавичок для бригад екстреної меддопомоги з різних областей України!

— Додаток Attendify, який став однією з точок входу на Антикризовий онлайн-EdCamp 2020, завантажили всього 4070 осіб, а разом зробили 274 641 операцію в додатку. У середньому за добу одна людина продукувала 75 вподобайок, 25 коментарів та 4 світлини.

— на Edcamp Ukraine 2020 учасниками й учасницями було знову встановлено національний рекорд — «Наймасштабніша онлайн-конференція для освітян».

— Зафіксовано 10 019 унікальних ip-адрес, які здійснили вхід на (не)конференцію протягом лише одного навчального дня та більшість залишалися з нами впродовж усіх п’яти днів!

Якщо ви раптом не змогли бути з Антикризовим EdCamp онлайн — спасибі, що залишаєтеся небайдужими до долі української освіти та змінюєте її на краще разом зі спільнотою відповідального вчительства! І не хвилюйтеся — команда EdCamp зібрала всі матеріали, щоб ви нічого не пропустили.

1. ВІДЕОЗАПИСИ ЕКСПЕРТНИХ І ВЧИТЕЛЬСЬКИХ СЕСІЙ Антикризового національного онлайн-EdCamp’у УЖЕ ДОСТУПНІ для безкоштовного перегляду за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=lh3JywZkk_A&list=PLF8MwlgxLRAY3ubVxrH5y_yzccQfEGmGV

2. ПРЕЗЕНТАЦІЇ І МАТЕРІАЛИ, створені спікерками й спікерами до сесій, зібрані для Вас на Google-диску. У будь-який момент їх можна переглядати і завантажувати за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1CZt30WXb5fU3N0Zd7lX39nKX0AQGZHeh?usp=sharing

Низка спеціальних можливостей та ресурсів, що можуть допомогти в організації дистанційної освіти:

 • спеціальний сайт МОН про зміни в освіті через карантин: http://mon-covid19.info;
 • вибрані матеріали міжнародної програми з формування м’яких навичок соціально-емоційного й етичного навчання http://bit.ly/seelukraine;
 • відео «Що таке соціально-емоційне і етичне навчання? Чому воно нам потрібне?»: https://www.youtube.com/watch?v=po482LNyjvk&list=PLF8MwlgxLRAYRSXNxB8-A5TDAGrrdwrtS
 • курс із підвищення кваліфікації педагогічних працівників про нові вимоги і можливості, розроблений нами спільно з МОН, «Prometheus» і порталом НУШ: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+PPK101+2020_T1/about;
 • книга і онлайн-курс від команди EdCamp Ukraine «Зростаємо разом з EdCamp’ом»: http://bit.ly/howtoedcampbook, http://bit.ly/howtoedcampmooc;
 • книжки з бібліотеки EdCamp для читання під час карантину і не тільки:
  • Естер Войчицькі «Як виховати надуспішних людей»;
  • Ювал Ной Харарі: «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього», «Homo Deus. Людина божественна: За лаштунками майбутнього», «21 урок 21-го століття»;
  • Ллойд Бігл-молодший «Моя прекрасна школа» (оповідання, немає видання українською, але знаходиться в інтернеті);
  • Далай-лама XIV «Мистецтво бути щасливим», «Книга радості. Звернення до молодого покоління».

3. ЗВЕРНЕННЯ КОМАНДИ EDCAMP UKRAINE ТА СЕРІЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗВЕРНЕНЬ за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=vR5z7YEPJOQ&list=PLF8MwlgxLRAZ72vy-r5JdzU4LXHNn4wcz

EdCamp закінчився! Хай живе наступний EdCamp!

Дякуємо всій команді та спікерам за тепло, щирість, натхнення, нові думки, ідеї та знання! Тримаймо «п’ять».

Тримаймося, рухаймося, перемагаймо!

Автор: Марія Юдіна

За матеріалами офіційної сторінки EdCamp Ukraine у Фейсбуці

Поділитися в Viber Залишити свій відгук