Сучасний урок Актуально

20 крутих способів допомогти дітям підзарядитися енергією

14.05.2020 269 0

Під час дотримання карантину дуже важливо допомогти дітям організувати свій час так, щоб вони встигали не тільки виконувати завдання, а й приділяли достатню увагу руховій активності. Зараз діти відчувають на собі додатковий стрес через те, що їм  потрібно вчитися здебільшого самостійно. Учням важко впоратися з цим навантаженням, що негативно впливає на їхнє психічне та фізичне здоров’я. Пропонуємо вам 20 крутих способів, які допоможуть дітям зробити необхідну їм паузу, «перезарядити» свій мозок та налаштуватися на подальшу роботу.

Джерело: https://www.growingbones.com.au/kids-yoga-2-5-years/

 

1. Стретчінг

Вправи стретчінгу дадуть змогу запобігати порушенню постави у дітей, допоможуть розігріти м’язи після тривалого сидіння за комп’ютером.

Вправа 1. Станьте рівно, ноги на ширині плечей. Покладіть ліву руку на стегно і підніміть праву руку вгору. Нахиліться ліворуч, тягнучись правою рукою. Поміняйте руки та повторіть вправу в іншу сторону. Дихайте глибоко та повільно.

Вправа 2. Станьте рівно, ноги на ширині плечей. Потім повільно нахиліться вниз, поки руки не дотягнуться до підлоги (або принаймні до гомілок). Дихайте глибоко та повільно.

2. Стрибайте!

Діти стрибають на місці, тримаючи руки над головою так, начебто вони стрибають на мінібатуті. Трішки веселощів не завадить!

3. Горщику, горщику, звари мені борщику!

Попросіть дітей уявити, що вони стоять перед величезним казаном. Усередині нього є густий борщ, що потрібно розмішати. Діти тримають руки перед собою так, ніби тримають велику ложку, роблять колові рухи  за годинниковою стрілкою. Діти повинні рухатися з якомога більшою амплітудою, аби задіяти м’язи всього тіла.  За хвилину-дві діти виконують рухи в іншу сторону.

4. Насолоджуйтесь звуком

Діти сидять тихо, заплющивши очі. Увімкніть звук гонгу або дзвону. Запропонуйте їм уважно слухати звуки, відчуваючи вібрацію в їхньому тілі. Зпаропонуйте їм дихати повільно і глибоко, коли вони зосереджуються на звуку.

5. Вправа «ОХ, ХО»

Діти сидять на стільці, ноги  на підлозі. Вони повинні нагнутися вперед до своїх колін та обхопити ноги руками, зіщулившись у крихітну букву О. Далі діти знову розправляються,  розставляючи руки і ноги широко, утворивши тілом букву X. Повторіть тричі.

6. Вправа «5, 4, 3, 2, 1»

Вправи на швидкість. Наприклад, запропонуйте дітям виконати послідовно такі вправи: 5 присідань, 4 стрибки, 3 випади вперед, 2 випади назад та 1 віджимання.

7. Вправа «Скейтборд»

Діти стоять біля стіни, поклавши одну руку на стіну. Одна нога знаходиться біля стіни, а другою ногою роблять рухи, ніби відштовхуючись від землі на скейтборді. Почніть повільно, а потім поступово пришвидшуйте темп. Поміняйте положення тіла та повторіть вправу.

8. Масаж для очей

Попросіть дітей енергійно розтерти долоні одну об одну, доки вони не зігріються. Запропонуйте їм заплющити очі та покласти руки на очі. Діти дихають глибоко та повільно. Потім поступово відводять руки, так щоб світло не засліпило очі.

  

Джерело: https://culturavision.com/articles/massazh-dlya-glaz-palming/

 

9. Танцювальний виклик

Розучіть із дітьми танцювальні рухи, наприклад, ча-ча-ча, макарена та ін. Або запропонуйте їм вивчити цей танок: https://youtu.be/QfzRP6V5rE4

10.  Гімнастика для обличчя

Можна додати також і трішки веселощів, якщо виконувати ці вправи перед дзеркалом.

  • Ворушіть бровами вгору і вниз якнайшвидше.
  • Спробуйте підняти лише праву брову вгору так, щоб ліва не ворушилася. Потім зробіть навпаки.
  • Посміхніться, а потім різко нахмуртеся, склавши губи «трубочкою». Швидко-швидко змінюйте вираз обличчя.

11. Вправа «Крила»

Заведіть руки за спину так, щоб зворотною стороною долонь торкатися  середини спини. Рухайте плечима вперед-назад, розпрямляючи та згинаючи спину.

12.  Вправа «Годинник»

Упродовж 2 хвилин діти спостерігають за ходом годинника, утримуючи свій погляд на секундній стрілці.

Джерело: https://galore.com.ua/shop/product/chasy-nastennye-metallicheskie-jewel-optima-promo

13.  Час для сміху

Сміх – це чудовий спосіб розрядити атмосферу. Покажіть дітям смішний відеокліп або попросіть їх пожартувати або розповісти смішну історію.

14.  Розмальовка-антистрес

Запропонуйте дітям розмальовки-антистрес . Наприклад, на цьому сайті можна розфарбовувати розмальовки  онлайн: http://www.supercoloring.com/coloring-pages/arts-culture/mandala/tibetan-mandalas

15.  Правда чи брехня?

Учитель зачитує декілька тверджень. Якщо діти вважають, що твердження правдиве — присідають, якщо брехня — підстрибують на місці.

16.  Мовчазне святкування

Ця вправа ідеально підходить для виконання після тривалого навчання. Завдання виконано успішно? Нехай діти встануть зі своїх робочих місць і мовчки веселяться, активно жестикулюють, демонструючи свою радість.

17.  Вправа «Кішка-корова»

Навчіть дітей виконувати асану з йоги «Кішка-корова»: початкове положення «стіл» — долоні розташовані точно під плечима, коліна —  під тазостегновим суглобом . На вдиху погляд піднімається вгору, хребет прогинається. На видиху —  спина максимально округляється, голова нахиляється вниз.

Джерело: https://super.ua/7-osnovnikh-poz-jogi-jakі-povinen-znati-novachok-8661/

 

18.  Вправа «Штовхай!»

Діти стоять обличчям до стіни з витягнутими перед ними руками, поклавши долоні на стіну. Вони «штовхають» стіну всією силою впродовж 10 секунд, потім розслабляють м’язи впродовж 5 секунд, згодом «штовхають» знову.

19.  Вправа «Оплески»

За командою «Оплески!» діти плескають у долоні. За командою «Стоп!» вони зупиняються і завмирають, доки знову не прозвучить команда «Оплески!».

20.   Фізкультхвилинка

Діти виконують рухи, промовляючи віршик. Наприклад:

Котик-Воркотик, (Діти гладять животик.)

Червоний ротик, (Гладять щічки.)

Сів до нірки нишком. (Присідають.)

Виглянь, мишко! (Сваряться пальчиком.)

За матеріалами: Elizabeth Mulvahill

https://www.weareteachers.com/brain-breaks-for-kids/

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

Сподобалась тема? Тоді завантажуйте електронні посібники:

Поділитися в Viber Залишити свій відгук