Сучасний урок НУШ Творчість, ідеї

10 ідей креативних проєктів для уроків читання та літератури

07.04.2020 1462 0

Читання допомагає дітям не тільки розвинути навички комунікації, збагатити свій словниковий запас, а й дає більш глибинні вміння: навчає співпереживати, розвиває чуйність, дає досвід, що знадобиться їм у подальшому житті. Однак, учні не завжди вдумливо аналізують прочитане та занурюються в світ кожної книги. Дітям потрібна допомога, щоб за простим друкованим текстом побачити щось значно більше.

Пропонуємо вашій увазі 10 ідей творчих проєктів, присвячених книгам, письменникам та персонажам, які обов’язково сподобаються вашим учням.

1. Міні-проєкт у коробці

Такий творчий проєкт досить простий у виконанні. Достатньо мати лише невеличку коробку (наприклад, із-під цукерок), декілька аркушів та олівці/маркери/кольорові ручки. Коробку діти прикрашають на власний розсуд та смак, на кришці коробочку потрібно написати назву, а в середині розмістити картки, на яких варто зазначити: основні відомості про автора книги, короткий виклад сюжету, характеристика головних героїв книги, конфлікт, кульмінація, улюблені цитати з твору та ін.

2. «Смачний» проєкт

Таке незвичайне виконання проекту обов’язково сподобається вашим учням! Діти виконують свої звіти про книгу у вигляді їжі. Наприклад, у вигляді торту, як ми бачимо на фото нижче.

Або у вигляді сандвічу!

Чи навіть піци.

3. Лепбук «Зануримося в книгу!»

Діти створюють лепбук, де розміщують деталі про головних героїв обораної книги, сюжет, конфлікт, розв’язку тощо. Потім вони малюють голову та руки на окремій картці та прикріплюють їх до дошки ззаду, так начебто головний герой підглядає в лепбук.

4. Проєкт на футболці

Інша цікава та весела ідея: намалювати звіт про прочитаний твір на звичайній білій футболці. Для цього вам знадобляться спеціальні акрилові фарби, біла футболка та трішки креативності.

5. Біографічний проєкт «Кольори веселки»

Такий проєкт чудово підходить для вивчення біографії письменників. Учні вирізають зображення письменника (фото/портрет можна знайти в Інтернеті та роздрукувати на кольоровому принтері) та наклеюють його посередині білого аркуша. Потім вони малюють лінії від зображення до країв паперу, зафарбовують їх, заповнюють кожен розділ інформацією про письменника.

6. Проєкт упакеті

Цей проект дійсно заохочує до творчого мислення. Учні читають книгу і фіксують короткі відомості про прочитаний твір. Потім вони прикрашають паперовий продуктовий пакет сюжетним малюнком, усередину нього кладуть п’ять предметів, які якимось чином пов’язані з цим твором. Потім вони презентують цей проєкт класу.

7. Проєкт на вішаку для одягу

Цей творчий проект не складаний у виконанні. Учням потрібні звичайний вішак для одягу, стрічки та папір. Вішак прикрашають та пишуть на ньому назву/автора книги, а на картках, що кріплять до вішака стрічками, пишуть ключові елементи прочитаного твору.

8. Проєкт «Чарівний браслет»

Діти малюють руку на картонній основі та додатково створюють паперовий браслет (як зображено на фото вгорі). На кожному елементі браслету учні малюють або пишуть основні відомості твору: персонажі, події сюжету та ін.

9. Проєкт «М’яч»

Іноді творчі проєкти можуть бути досить дивними. Наприклад, як цей проєкт-м’яч! Так багато інформації можна вмістити на 12 сторонах цього дванадцятикутника!

10. Проєкт «Психолог»

Психологи допомагають людям розуміти їхні страхи та долати їх. Коли ми читаємо книги, можемо навчитися аналізувати дії та слова головних героїв для того, аби виявити їхні основні страхи. Багато сюжетних ліній обертаються навколо страху героя і того, що він повинен зробити, щоб його перемогти. Попросіть учнів визначити страх головного героя твору та знайти 8–10 сцен, які підтверджують, що цей страх існує. Потім вони пишуть про те, як герой подолав свій страх (чи ні).

За матеріалами: Elizabeth Mulvahill https://www.weareteachers.com/creative-book-report-ideas/?fbclid=IwAR3V0AAC_qXUsTIdijAKvS3Aj571qX9zmb50AK8x6yHaQgwRt_K_7J5Z1

Переклад та літературна обробка: Н. О. Ярмак

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук