Досвід виховання Творчість, ідеї

Свято побажань

10.04.2020 526 0

Цей матеріал насправді має двох авторів. Наша перекладачка Наталія Третякова, додала до статті Крістін Гауро власні спогади та міркування. На думку редакції вийшло цікава і жива стаття.

А як ви влаштовуєте святкові вечори у своєму класі? Діліться, будь ласка, досвідом. Бо шкільні роки для дітей — це не тільки здобування знань, але й емоційний розвиток і дорослішання.

Джерело: https://lasoon.net/kyiv/novost/fortetsya-vipusknij-vechir

З чим перш за все асоціюється закінчення останнього року навчання? Із ЗНО та вступом до вишу? Ну, в батьків може і так (а ще з нескінченними витратами…), а от «винуватцям події» — уже зовсім дорослим дітям — важливо «сяяти» на останньому дзвонику та випускному.

Але… згадайте власний випускний. Тривала підготовка, вибір найкращого вбрання, репетиції, а потім — «Бемц!» — і довгоочікуваний вечір уже в минулому. «Ну і як воно?» — «Та нормально»… Власне, нещодавно, спілкуючись з випускниками різних років, я виявила одну закономірність — із найбільшою теплотою згадують ті випускні вечори, на яких «усе пішло не так». Наприклад, коли під час святкування вимкнулася електроенергія, тож замість від репетируваної «від і до» концертної програми були пісні а капела, ігри та задушевні бесіди. Або випускний, що припав на роки економічного занепаду, тож увесь травень дівчата обмінювалися одягом та навчалися робити одна одній зачіски й макіяж, щоб попри все стати зірками свята.

А в день мого власного випускного була страшенна злива. На зустрічах однокласників ми з радістю згадуємо, як під цією зливою діставалися від однієї святкової локації до іншої, а не про те, як отримували на сцені атестати, танцювали всю ніч у кафе чи навіть зустрічали світанок у полі…

Насправді вартісними спогадами стають зазвичай звичайні посиденьки після уроків, гостювання в товаришів, навіть спільні підготовки до іспитів або просто шлях від школи додому. І хоча більшість таких яскравих моментів трапляються спонтанно — вчитель має вдосталь можливостей допомогти дітям улаштувати насправді цікаві й душевні заходи, пов’язані саме зі школою, з однокласниками. Наприклад, таким святом може стати спільне написання побажань у випускних альбомах. До того ж існує безліч способів «прикрасити» цю подію, створивши для неї особливу атмосферу.

Найкраще попросити дітей принести альбоми за кілька днів до заходу й зберігати їх у класі — це зменшить імовірність того, що якийсь забудько залишить свій альбом удома, позбавивши себе свята. А якщо вперше роздати дітям готові альбоми в день святкування —враження від нього будуть особливо яскравими. Тільки заздалегідь перевірте, щоб усі імена та прізвища в альбомі були написані правильно, аби радість не обернулася розчаруванням.

Навіть якщо випускних альбомів ви не замовляли — побажання можна писати в гарних блокнотах, зошитах чи на листівках. І, власне, такий «день побажань» можна влаштовувати для школярів будь якого віку. Отже…

Хай буде свято

Перш за все, підготуйте звичайне «чаювання». Яке ж свято без частувань? Купіть чаю, напоїв та солодощів, зіставте парти разом, увімкніть музику. Тільки не треба тортів та тістечок із кремом, найкраще обійтися цукерками в обгортках — щоб жоден альбом не постраждав!

Ручки до рук!

Попросіть кожного учня принести на свято цікаву, незвичайну ручку. Складіть усі ручки в торбинку, і нехай усі по черзі навмання дістають з тієї торбинки по одній ручці. Цією ручкою вони можуть писати одне одному побажання в альбомах, а потім вона залишиться в них як пам’ятний сувенір. Також школярам цікаво буде з’ясовувати, кому дісталася чия ручка, та виявляти в цьому несподівані збіги, або й знаки долі!

Задокументуйте подію

Хоча в учнів і так уже будуть сповнені світлин альбоми, підписання цих альбомів — теж яскрава подія. Тому символічно буде запросити на неї фотографа. Може, варто навіть останні сторінки альбому залишити порожніми, щоб згодом додати на них «фото про те, як підписували альбоми з фото». Або ж запросіть оператора, та присвятіть цьому святу чергову серією випускного відео.

  

Джерело: https://teens.lovetoknow.com/graduation-ideas/what-do-high-school-graduation-day

Справи давно минулих днів…

Хоча всі діти дуже квапляться стати дорослими — перед випуском зі школи їх часто охоплює ностальгія за дитинством. Учні можуть часто згадувати минулі пригоди, збиратися разом, аби переглянути мультфільми чи фільми, від яких «фанатіли» кілька років тому. Якщо відчуваєте такі настрої у вашому класі — влаштуйте таке собі «ретро-паті», оздобивши кабінет світлинами кількарічної давності та плакатами персонажів, що буди колись популярними серед школярів. Можна навіть зробити «коридор часу», щоб, ідучи периметром класу вздовж стін, діти могли згадати події кожного року та простежити, як змінювалися їхні захоплення. Або ж демонструвати зображення як слайд-шоу — хоча це буде менш «атмосферно».

Для підготовки такого оформлення найкраще знайти «консультантів» поміж учнів. Тільки нехай не розповідають про цю задумку всім іншим! І подбайте про винагороду для цих консультантів — щоб і вони на святі не залишилися без свого сюрпризу.

Капсула часу

Її варто готувати заздалегідь — нехай учні впродовж якогось часу (наприклад, тижня) пригадують, які предмети символізують для них якусь визначну подію чи період зі шкільного життя, і складають їх у «капсулу». Останнім предметом нехай стане «спільний» випускний альбом — запропонуйте кожному записати у ньому якусь мрію, побажання або спогад. Урочисто запечатайте капсулу і разом вирішіть, коли її відкриєте — на зустрічі випускників через десять, двадцять або й тридцять років!

Автор: Крістін Гауро

Переклад і літературна обробка: Н. В. Третякової

За матеріалами: https://www.thespruce.com/cool-yearbook-signing-theme-party-guide-2104512

Поділитися в Viber Залишити свій відгук