Актуально Self-менеджмент

Учитель на карантині — питання та відповіді

26.03.2020 4840 0

Щоб запобігти поширенню COVID-19, з 12 березня Кабінет міністрів України запровадив у закладах освіти тритижневий карантин.

У зв’язку з цим Міністерство освіти і науки видало наказ про організаційні заходи та організацію освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти на час карантину (наказ МОНУ № 406 від 16.03.2020 та лист МОНУ № 1/9-173 від 23.03.2020). Також МОН спільно з ЦК Профспілки працівників освіти і науки України розробили рекомендації щодо умов оплати праці працівників закладів освіти і науки в умовах карантину (листи МОНУ № 1/9-161 від 13.03.2020 та № 02-5/202 від 17.03.2020).

Ми допоможемо педагогам розібратись у цих документах і виокремимо найголовніше.

1. Що має робити вчитель під час вимушеного простою в умовах карантину?

На період карантину МОН рекомендувало керівникам закладів освіти розробити заходи щодо переведення педагогів на роботу в дистанційному режимі та на виконання інших видів робіт (організаційних, методичних, наукових, інших).

Детальніше про лист МОНУ «Щодо оплати праці працівників закладів освіти під час призупинення навчання через карантин» № 1/9-161 від 13.03.2020 читайте тут: https://mon.gov.ua/storage/app/media/13.03.2020/1_9-161.pdf.

2. Як учитель має виконати навчальну програму?

На період карантину МОН рекомендувало керівникам закладів освіти забезпечити виконання освітніх програм, зокрема через організацію дистанційного навчання та у виняткових випадках ущільнити графік освітнього процесу.

Детальніше про заходи на час карантину читайте в Наказі МОНУ №406 від 16.03.2020 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» за посиланням https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-organizacijni-zahodi-dlya-zapobigannya-poshirennyu-koronavirusu-s-ovid-19.

3. На що вчителю звернути увагу під час організації навчального процесу?

В умовах карантину вчителі працюють з учнями, що перебувають удома, шляхом використання технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей закладу освіти … у тому числі, коли вчитель знаходиться поза межами закладу освіти.

Наприклад, для здійснення обміну навчальними матеріалами можуть застосовуватися будь-які пристрої та інструменти, зокрема мобільний телефон, за допомогою якого можна організувати спільноту в соціальних мережах, мобільних додатках. Матеріали можна надсилати електронною поштою, розміщувати на вебсайті закладу загальної середньої освіти, зокрема відео-уроки або гіперпосилання на них.

Детальніше «Щодо організації освітнього процесу взакладах загальної середньої освіти під час карантину» (лист МОНУ № 1/9-173 від 23.03.2020) читайте тут: https://www.schoollife.org.ua/lyst-mon-shhodo-organizatsiyi-osvitnogo-protsesu-v-zakladah-serednoyi-osvity-pid-chas-karantynu/?fbclid=IwAR1IR6bVprNQK_-yxTFPE_X7zqPThqLPgKi-0EH0Vv2T-c35xSGqzfREfxo.

4. Як будуть оплачувати працю вчителям у період карантину?

Відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України, за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

У випадку, коли заняття не проводять з незалежних від учителя причин, оплату його праці здійснюють з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

Детальніше ознайомитись із листом МОНУ № 02-5/202 від 17.03.2020 «Про умови та оплату праці працівників закладів освіти і науки в умовах карантину» можна за посиланням https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-umovi-ta-oplatu-praci-pracivnikiv-zakladiv-osviti-i-nauki-v-umovah-karantinu.

5. Що робити, якщо педагога змушують брати неоплачувану відпустку на період карантину.

Заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій зазначила, що у випадку, якщо права педагогів порушуватимуть, вони можуть звернутися до освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, який працює у тісній співпраці з МОН.

Контакти Служби освітнього омбудсмена: телефон для зв'язку +380 951438726; адреса для електронних звернень: info@eo.gov.ua або за посиланням https://zvernennya.eo.gov.ua/; адреса для письмових звернень: Служба освітнього омбудсмена, 03058, м. Київ, відділення поштового зв'язку 58, а/с 48.

Детальніше читайте тут: https://mon.gov.ua/ua/news/na-period-karantinu-za-vchitelyami-vihovatelyami-majstrami-ta-vikladachami-zberigayetsya-serednya-zarobitna-plata-rozyasnennya-mon.

Крім того, Міністерство освіти і науки розробило рекомендації для керівників закладів та освітніх управлінців щодо дій під час карантину: https://mon.gov.ua/storage/app/media/news/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/2020/03/11/1_9-154.pdf.

Також МОН спільно з МОЗ дали роз’яснення батькам, що таке коронавірус COVID-19 і як зменшити шанси інфікування для дітей: https://nus.org.ua/news/5-rechej-yaki-treba-znaty-batkam-pro-koronavirus-roz-yasnennya-mon-ta-moz/.
 

Поділитися в Viber Залишити свій відгук