Сучасний урок Актуально

Мистецтво бути вчителем. Нові видання

11.04.2020 770 0

«Професія вчителя надзвичайно творча» — важко не погодитися з цим твердженням. Бо у глобалізованому світі, де кожного разу нове явище «змагається» за увагу нашого мозку, важко зацікавити чимось дітей, які з трирічного віку опановують інтернет та розважальні платформи. І вчителі зіштовхуються з проблемою: подати матеріал дітям так, як того не зможе зробити, наприклад, міс Кейті з ютубу.

На допомогу творчим учителям Видавнича група «Основа» випустила методичний посібник «Урок твоєї мрії: плануємо, мотивуємо, проводимо», яка до серії «Нові формати освіти». Автор книги, Микола Леонідович Пелагейченко, впевнений, що його досвід стане у нагоді педагогам будь-якого віку та спрямованості.

Щоб дитина досягла успіху в світі, що постійно змінюється, потрібно дати їй свободу вчитися і розкривати свої інтереси, стверджує Микола Пелагейченко. Він пропонує відмовитися від поділу дітей на групи за віком, заохочувати самонавчання, дозволяти їм грати і досліджувати світ, в тому числі без дорослих. Саме самостійності і можливостей робити щось, не перебуваючи під опікою дорослого, і не вистачає сучасній дитині, впевнений автор.

В основі всіх порад найбільш вартою є думка: якщо дорослий зневажливо ставиться до почуттів школяра, той втрачає інтерес до навчання. На прикладі декількох ситуацій показано, як учитель може індивідуально підійти до подання матеріалу і грамотно діяти замість того, щоб критикувати, ігнорувати, давати нескінченні поради дитині. «Учитель  не має асоціюватися з покаранням, бути ретранслятором готових знань» — наполягає автор. І радить, як саме створити учневі умови навчання «максимально звільнені від формалізму, догматизму, умовностей, приниження, насилля і знущання над особистістю».

У посібнику «Урок твоєї мрії» автор детально розібрав кожний етап уроку від організаційного моменту до рефлексії як учня, так і вчителя. Також у книзі зібрано десятки ігрових прийомів для самоорганізації учнів, самоконтролю вивченого матеріалу, виконання завдань тощо.

Приємним доповненням до змісту книги є її оформлення. Автор не лише розповідає вчителю, як працювати з дітьми, але і залучає до «гри» самого читача. У цьому успішно допомагають питання наприкінці кожного розділу, які спонукають вчителів до роздумів.

  

Цитати, заховані на сторінках посібника не лише успішно вписуються в тему розділу, але і можуть бути використані на уроках.

  

Дотепні малюнки, виконані у стилі сучасних американських мультфільмів, налаштовують на потрібний лад відносної легкості та свободи дій у виборі дидактичних прийомів.

  

Але вишенькою на торті є перетворення посібника в особистий щоденник вчителя! В кінці кожного розділу на читача очікує план дій, який він може записати власноруч, ґрунтуючись на прочитаному матеріалі.

Ця книга не лише додасть до вашого досвіду нових цікавих ідей. Її мета: побудити читача аналізувати, сперечатися, самовдосконалюватися й творчо розв’язувати проблеми, які виникають у ході роботи з дітьми. З цим посібником кожен ваш урок стане уроком мрії!

Автор: Валерія Ємець

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 
 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук