Досвід виховання ЗДО Творчість, ідеї

Веселкові казочки. Мої педагогічні знахідки

28.03.2020 382 0

В одному чудовому, не подібному на решту, місті, на чарівній, вкритій зеленню, вулиці, стоїть світлий та гарний, наче писанка, дитячий садок із такою самою гарною назвою — «Писанка». І є у цьому садку багато різних груп, а у них — розумних та чемних діток. Але поміж усіх дитячих груп вирізняється одна, зовсім незвичайна група із промовистою назвою «Веселка» та веселими і допитливими дітками. «І чим же ця «Веселка» так вирізняється з-поміж інших гарних груп садочка?» — поцікавитеся ви. А тим, що у ній і дорослі, і малі дуже люблять не лише слухати казки, а й складати та вигадувати різні казкові історії.

Навіть звичайні заняття у «Веселці» більше скидаються на пригодницькі казки, у яких діти залюбки перетворюються на казкових персонажів та потрапляють у різноманітні цікаві історії.

А найбільше полюбляють малята-«веселята» подорожувати Кольоровими казочками, вирушаючи «потягом» у чарівні краї, за ліси, моря та гори, на гостину до друзів-звірят: до зеленої Жабки, жовтого Каченяти, білого Зайчика та першої квіточки Весни — синього Проліска. У кожній Кольоровій казочці затримуються діти на цілий день, бо багато пригод та завдань очікує там на них.

У Зеленій казці довелося їм допомагати дістатися домівки Жабці, що заблукала, а ще — рятувати її від Лелеки та ховати за зеленою травичкою, намальованою олівцями. До речі, це була найперша Кольорова казочка, якою мандрували малята, але вони завзято допомагали Жабці, шукаючи зелений колір у довкіллі.

У Жовтій казці допомоги діток вже потребувало маленьке жовте Каченя, яке було надзвичайно допитливим та, ознайомившись із навколишнім світом, потрапляло у різні небезпечні ситуації. За Жовтою казкою — золотоволосою Осінню — вже поспішала до малят-«веселят» казка Біла, чарівна Зимонька-Зима, яка вкрила все довкола білим сніжним килимом. І на цьому килимі, мов на білому аркуші були помітні лише сліди різних звірів та птахів. Заховалися звірятка у сніжку, але не від наших казкових мандрівників! За слідами впізнали їх малята, а потім і самі мандрували Білою казкою, стрибаючи одне за одним слід у слід.

Раптом пригріло сонечко. Сніжок на лісовій галявині почав танути. На прогалинах з’явилися перші весняні квіти — сині Проліски. Ось так непомітно настала Весна. Діти опинилися у Синій казці, де у синьому-синьому небі летіли журавлі, несучи її на своїх крилах.

Зраділи «веселята» Весні та її веселковим кольорам, тому у подарунок виготовили із паперу сині проліски, прикріпили їх до журавлиних крил та відпустили журавлів у синє небо! Нехай летять та сповістять усім про настання Весни!

А наші малята-«веселята» повернулися із подорожі Кольоровими казочками до свого рідного садочка, до своєї «Веселкової» групи. Їм необхідно трішки відпочити, набратися сил, бо на них чекають ще багато різних казкових Кольорових історій!

Можливо, хтось хоче із нами? Приєднуйтеся — і ми разом помандруємо Веселковими казочками!

Автор: Петрів Л. В. вихователь молодшої групи «Веселка» ЗДО № 183 «Писанка», м. Львів

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 

 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук