Сучасний урок НУШ Творчість, ідеї

Іграшки в класі: граємося, навчаємося, фантазуємо!

10.03.2020 947 0

Іграшки можна використовувати не лише для гри, а також для того, аби залучати дітей до навчальної діяльності, зацікавити до читання та здобуття нових знань . Пропонуємо вашій увазі 10 цікавих ідей застосування іграшок у класі.

1. Читання для «друга»

Якщо учень соромиться читати вголос на очах у всього класу — запропонуйте йому спочатку читати вголос для свого м’якого «друга». Дитина самостійно обирає тваринку з-поміж іграшок, наявних у класі для того, щоб відпрацьовувати з нею навичку читання. В такий спосіб дитина зможе швидше розслабитися та почуватися впевненіше.

2.  М’який талісман

Одну із іграшок-тваринок оберіть талісманом вашого класу. Учні по черзі беруть його із собою додому, щоб «піклуватися», так як би вони піклувалися про справжню тваринку.  Діти роблять записи в індивідуальному журналі про те, як вони доглядали за талісманом та проводили з ним час. Більш старші учні можуть робити записи у своїх соціальних мережах та ділитися ними зі своїми однокласниками.

3. «Всиновлення» іграшок

Ця ідея поєднує в собі дві попередні: кожен учень бере додому «всиновлену іграшку». Для того щоб добре про них піклуватися, діти повинні читати для своїх іграшок щовечора по 20 хвилин. Можна навіть виготовити спеціальні свідоцтва, у яких буде зазначено, яку саме іграшку «всиновив» кожен учень, та зазначено час читання.

4. Тваринка — гарна поведінка

Іграшки в класі можна також використовувати для того, аби відмітити  гарну поведінку учнів у класі. Наприклад, учитель може нагороджувати дітей такими іграшкам гарної поведінки: сміливий ведмедик; левеня, що вміє уважно слухати; щедрий жирафа та інші. До кожної тваринки додається картка з її назвою, на звороті якої зазначено, кому вручена ця іграшка та за що. Учень отримує тваринку гарної поведінки на весь навчальний день і також може взяти її з собою додому, аби показати батькам. Діти також можуть обирати учня, гарний учинок якого вони хочуть відмітити.

5. День народження зі святковим ведмедиком.

Для того щоб у свій день народження дитина почувалася особливою, вона отримує святкового ведмедика, який знаходиться з нею впродовж усього дня.

6.  Зробіть іграшки частиною куточка спокою

Іноді дітям просто потрібне місце, де вони зможуть подолати свої негативні емоції та відчути, що вони в безпеці. М’який друг зможе допомогти дитині швидше заспокоїтися.

7. Пікнік із ведмедиком Тедді

Запропонуйте кожному учневі принести свого улюбленого ведмедика, а потім сплануйте день навчання, присвячений цій  іграшці (наприклад, можна читати казку «Три ведмеді», провести невеличкі змагання або навіть організувати пікнік).

8. Зоопарк

Створіть власний зоопарк з іграшок-тваринок у клас, для того, щоб розповісти дітям про справжніх тварин та їхнє життя. Познайомте дітей із характеристиками різних тварини, де вони живуть та що вони їдять. Згрупуйте ці іграшки за типами (наприклад, одомашнені тварини, тварини Африки і т. ін.) та створіть для кожного окрему табличку з назвою та основними відомостями.

9. Ветеринарна клініка для іграшок

Створіть власну ветеринарну клініку в своєму класі. До м’яких іграшок додайте також іграшковий набір лікаря. Можливо, такою грою ви надихнете майбутніх ветеринарів.

10. Вивчення одиниць вимірювання

Навчіть дітей способів вимірювання довжини та ваги, застосовуючи їхні улюблені іграшки. Наприклад, запропонуйте дітям з’ясувати вагу та зріст своїх іграшок. Запитайте в них, чи можуть вони самостійно визначити, яка іграшка найбільша/найменша, найважча/найлегша? Якими вимірювальними приладами можна дізнатися точну вагу та зріст? Які одиниці вимірювання довжини та ваги існують?

За матеріалами: Jill Staake

Переклад та літературна обробка Н. О. Ярмак

 

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук