Актуально Self-менеджмент

Всесвітній тиждень грошей — 2020

09.03.2020 1147 0

Джерело: https://www.globalmoneyweek.org

Що таке Global Money Week?

Global Money Week (GMW), Всесвітній тиждень грошей — щорічна глобальна фінансова інформаційна кампанія, що включає акції та заходи з фінансової обізнаності для дітей та юнацтва.

Яка мета Всесвітнього тижня грошей?

Основна мета Всесвітнього тижня грошей:

 • привернути увагу суспільства до фінансової освіти й фінансової грамотності;
 • надихнути дітей і молодь дізнатися більше про гроші та заощадження; як заробляти, управляти власними фінансами, вести бізнес тощо;
 • розповісти дітям і молоді про всі аспекти, пов’язані з грошима, за допомогою веселих та цікавих інтерактивних заходів.

Коли проводять Global Money Week?

Всесвітній тиждень грошей проводять щороку — в березні.

2020 року GMW відбудеться з 23 по 29 березня

Яке офіційне гасло Всесвітнього тижня грошей?

Слоган Global Money Week

«Навчайся! Заощаджуй! Заробляй!»
(«Learn. Save. Earn»)

 • НАВЧАЙСЯ розумно розпоряджатися грошима.

Навчання дітей та молоді володіти і користуватись соціальними та економічними правами й обов’язками є ключем до формування покоління відповідальних дорослих, здатних ухвалювати мудрі рішення щодо свого майбутнього.

 • ЗАОЩАДЖУЙ їх на майбутнє.

Важливо, щоб діти та молодь будували розумні звички заощаджень із раннього віку, аби розвивали ключові навички управління грошима для подальшого життя.

 • ЗАРОБЛЯЙ на себе і на свою сім’ю.

Розвиток навичок заробляти гроші або здобуття освіти з підприємницької діяльності допомагає дітям і молоді під час вибору роботи чи побудові власного бізнесу та розвитку своєї кар’єри.

Спочатку це гасло використовували як тему GMW-2017. Та на сьогодні слоган «Learn. Save. Earn» став офіційним гаслом усієї кампанії, оскільки передає ключові ідеї GMW та підтримує мету Тижня.

Хоча «Learn. Save. Earn» на разі вважається слоганом, можна використовувати його як провідну тему для заходів на Global Money Week ─ 2020.

З появою ініціативи щодо проведення GMW, започаткованої 2012 року, кількість країн-учасниць постійно зростає:

 • 2012 р.— 21 країна;
 • 2013 р. — 80 країн;
 • 2014 р. — 118 країн;
 • 2015 р. — 124 країни;
 • 2016 р. — 132 країни;
 • 2017 р. — 137 країн;
 • 2018 р. — 151 країна;
 • 2019 р. — 152 країни.

Як відбувається Global Money Week у різних країнах?

GMW проводять щорічно в березні. Плата за участь не стягується!

Під час GMW національні організації, зокрема державні органи, міністерства, фінансові установи, центральні банки, неприбуткові та молодіжні організації, місцеві підприємства, університети, школи та інші заклади співпрацюють, аби організувати різні заходи фінансового змісту для дітей та молоді.

У всьому світі відбуваються такі заходи:

 • лекції та семінари фінансової тематики;
 • візити до центральних та комерційних банків, парламентів, фондових чи валютних бірж, музеїв грошей, місцевих виробничих підприємств та глобальних корпоративних компаній тощо;
 • фінансові ярмарки, мітинги фінансової грамотності тощо;
 • фінансові навчальні ігри, фінансові футбольні матчі та інші інтелектуальні змагання;
 • конкурси малюнків, фотографій, есе та відео на тему «Learn. Save. Earn» тощо.

Як відбувся Global Money Week – 2019 в Україні?

Просвітницькі заходи охопили понад 185 тисяч українських учнів та студентів із 12 вишів, 31 фінансової установи, 38 медіа-організацій, 5 музеїв грошей, 758 шкіл, університетів та інших організацій.

Цього року Кампанія відбувалася протягом усього березня. Тиждень офіційно розпочався грою «Що? Де? Скільки? ». Протягом тижня діти та молодь у всій країні брали участь у семінарах та тренінгах, як управляти особистими фінансами та як заощаджувати. Ба більше, вони відвідували фінансові установи та музеї грошей, брали участь у ярмарках, скарбничках, виставках книг та малюнків, брали участь у селфі, поетичних конкурсах та відео-конкурсах.

НБУ, Фонд гарантування вкладів, комерційні банки та небанківські фінансові установи провели Дні відкритих дверей. НБУ організував понад 100 заходів у своєму офісі та запустив спеціальний веб-сайт GMW, де кожен охочий міг знайти матеріали лекцій та семінарів або розглянути ідеї, як відсвяткувати GMW в інтерактивному режимі.

Усі заходи GMW-2019 широко висвітлювалися в пресі та соціальних мережах. НБУ та його партнери активно рекламували заходи на своїх сторінках соціальних медіа, аби залучити більше учасників.

Де можна дізнатися більше про Global Money Week?

З 2013 року на офіційному сайті GMW оприлюднено 7 звітів, які містять огляд заходів та подій, що відбувалися в різних країнах світу протягом семи років проведення Global Money Week.

Календар Усесвітнього тижня грошей ─ 2020 в Україні, методичні та інформаційні матеріали з фінансової грамотності буде розміщено на офіційному сайті Global Money Week Ukraine http://globalmoneyweek.bank.gov.ua

Учителеві необхідно:

— завантажити Календар «Відлік часу до Global Money Week»;

— роздрукувати його, склеїти та розмістити в класі;

— щодня відкривати одне віконечко Календаря та готувати разом із учнями відповідь на запитання у вигляді короткого відеоролика до 2-х хвилин або постера розміром від А4 до А1;

— необхідно поділитися фотографією постера або відеороликом у соцмережах, використовуючи хештеги: #GlobalMoneyWeek2020,  #GMWUkraine2020.

Стежте за Global Money Week онлайн!   www.globalmoneyweek.org

Зреферувала Пужайчереда Л. М., головний редактор журналу «Економіка в школах України» ВГ «Основа» за матеріалами:

Сподобалась тема? Тоді замовляйте:

 

 

Інструкція, як оформити замовлення на: http://osnova.com.ua/help/4/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук