Актуально Self-менеджмент

Дивись і вчись. Національна онлайн-платформа з навчання цифрових навичок

06.03.2020 2069 0

21 січня 2020 р. запустили освітню онлайн-платформу з навчання цифрових навичок українців. (https://osvita.diia.gov.ua). Проєкт має на меті надати можливість усім українцям безкоштовно здобути знання в цій сфері, зокрема, ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку.

До 30 січня платформа працює в тестовому режимі.

Джерело: http://www.forsmi.ru/images/announce_image/image/25/24552_859.jpg

Створено кілька освітніх серіалів для новачків. Серіали складаються з 7–11 серій, тривалістю до 10 хвилин. У серіалах беруть участь запрошені гості — відомі люди медіа-простору, які в процесі спілкування допомагають засвоїти певні знання та навички орієнтування в цифровому просторі, використання його можливостей. Перші три серіали призначені для широкого загалу новачків.

Анонс першого сезону «Як знайти відповідь на будь-яке запитання, швидко та безкоштовно надіслати листа чи обмінятися фото з близькими? Як не стати жертвою інтернет-шахрайства? Як налаштувати свій телефон і комп’ютер так, щоб усе було видно та чути? У цьому вам допоможуть інтернет, комп’ютер та смартфон. А як ними користуватися?»

Анонс другого сезону «Як гуглити так, аби справді знайти відповідь на своє запитання? Як перевірити, чи відповідь достовірна? Як не просто бути на зв’язку, а ще й ділитися своїми новинами онлайн і читати новини друзів? Як захистити свою приватність у соцмережах? Як полагодити комп’ютер, який завис?»

Анонс третього сезону «Як гуглити за кількома запитами одночасно та структурувати знайдене в Google-документі? Як створити професійний імідж у Facebook та ділитися фаховими порадами у блозі? Як використовувати чужий контент, не порушуючи авторських прав? Як навчатися безкоштовно та у будь-який час?»

  

Джерело: https://www.pvsm.ru/images/2016/06/15/komfortnaya-lovushka-cifrovye-tehnologii-i-internet-veshei-obratnaya-storona-medali.jpg

Окремий серіал розроблено для вчителів (https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-iz-tsyfrovoi-hramotnosti-dlia-vchyteliv). Він допоможе з’ясувати як ефективніше організовувати заходи, зберігати та створювати файли, автоматично оцінювати завдання учнів та результативно організовувати роботи в групах, які є для цього безкоштовні онлайн-інструменти, як ними користуватися та інше.

Ще один серіал призначений для батьків — «Онлайн-безпека дітей» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey). Він допоможе позбавити батьків хвилювання щодо безпеки їхніх дітей в Інтернет-просторі, зокрема підкаже особливості соціальних мереж, як захистити дітей від шкідливого контенту в інтернеті, чи існує небезпека від кібербулінгу та багато інших корисних порад.

До того ж кожен може пройти тест на загальну цифрову грамотність, що допоможе визначити можливі прогалини у знаннях у певній галузі. У подальшому розробники планують запустити нові серіали.

Джерело: https://osvita.diia.gov.ua/

Поділитися в Viber Залишити свій відгук